Top Podatek od sprzedaży Nexus Obawy dla Klientów z branży produkcyjnej

Podatek od sprzedaży nexus jest problemem dla producentów od dłuższego czasu, a wynik końcowy jest taki, że jeśli sprzedaż odbywa się w stanie, w którym Twój klient ma nexus, podatek od sprzedaży musi być pobierany od tych klientów w stanie; w przeciwnym razie może on wyjść z kieszeni Twojego klienta.

Co nowego w serwisie Sales Tax Nexus?

Wydaje się, że prawie codziennie, państwa tworzą nowe ustawodawstwo państwowe dotyczące działalności związanej z tworzeniem związków. Sąd Najwyższy z niecierpliwością oczekuje sprawy o obalenie Quilla, czyli prawa, które definiuje “fizyczną obecność”.Nastąpiły liczne próby narzucenia federalnego prawa o nexusie.

Ponadto państwa bardziej agresywnie poszukują przedsiębiorstw – w tym producentów – które są podejrzane o zaleganie z nie pobranymi podatkami od sprzedaży.

Czy producenci powinni być zaniepokojeni?

Przy napiętym budżecie, państwowe departamenty skarbowe agresywnie poszukują firm, które nie pobierały, ale powinny pobierać podatki w swoich stanach. A kiedy je znajdą, może to być wielki hit.

Więc jak są identyfikowane firmy?

  • przez audyty swoich klientów
  • przez ich ciężarówki na drodze
  • przez informacje na ich stronie internetowej
  • przez inne podatki złożone w danym stanie
  • przez konkurencję

Teraz nadszedł czas, aby przyjrzeć się potencjalnym działaniom tworzącym związek. Dlaczego Twoi klienci z branży produkcyjnej mieliby być zmuszeni uderzyć w swoje P&L i odprowadzać podatek od sprzedaży do stanu, w którym powinni byli go pobierać od swoich klientów?

Jak klienci produkujący mogą zwracać się do Nexusa

Jeśli podejrzewasz, że Twój klient lub jego klienci mają nexus i nie są zarejestrowani w danym stanie, oszacuj ich zaangażowanie podatkowe przed zarejestrowaniem się w tym stanie w następujący sposób:

  1. Ustalenie, czy umowa o dobrowolnym ujawnianiu informacji (VDA) powinna być stosowana w państwie, w którym narażenie podatkowe jest wysokie.
  2. Negocjować VDA w imieniu klienta, okres spojrzenia wstecz i kary mogą być zmniejszone, oszczędzając klienta znaczne pieniądze.
  3. Uczyć kluczowych pracowników, takich jak sprzedaż i marketing, działalność operacyjna, magazynowanie i dostawy oraz zasoby ludzkie, aby zrozumieć działania związane z tworzeniem nexusu.

Pobyt na szczycie nexusu podatku od sprzedaży może zaoszczędzić producentom tysiące dolarów. Zajmij się tym problemem teraz, zanim jakiś stan (lub stany) zapuka do ich drzwi i zamieni przeoczenie w finansowy ból głowy.

Ten artykuł pierwotnie pojawił się na blogu Cherry Bekaert.