Trójdrożny rozwidleniec na drodze – Którą drogą pójdzie twoja firma?

Sposób, w jaki firmy księgowe obsługują klientów, stanie się większym wyzwaniem, niż większość z nas chce przyznać.

Klienci, sprzedawcy i członkowie zespołu są bardziej mobilni niż kiedykolwiek wcześniej, a kanały komunikacji ewoluują. Jest to duża zmiana w naszym zawodzie. Wkrótce będziemy musieli wybrać jedną z trzech ścieżek w sposób profesjonalny oraz jako firmy księgowe i księgowe.

Usługi zgodności

To właśnie tutaj większość z nas zaczynała i nadal przynosi klientów. Małe firmy są zobowiązane do płacenia podatków i uzyskiwania finansowania.

Jeśli nie mają w porządku swojej dokumentacji finansowej, potrzebują pomocy księgowego lub księgowego. To zło konieczne w ich oczach, a na pewno nie coś, za co chcieliby zapłacić górnego dolara, jeśli nie muszą.

Księgowi i księgowi, których usługi chleba i masła są przygotowywaniem deklaracji podatkowych i miesięczną księgowością, powinni zdawać sobie sprawę, że bieżące zmiany stanowią dla nich zagrożenie. Pokolenie X i młodsi właściciele firm korzystają z taniej automatyzacji i niemalże sztucznej inteligencji, która jest wprowadzana w celu wyeliminowania pracochłonnych usług, które historycznie oferowaliśmy.

Jeśli przyjmiesz tę technologię, będziesz musiał zmienić swój model cenowy i znaleźć jakiś inny powód, dla którego klienci nie powinni używać oprogramowania, aby cię zastąpić. Jeśli nie skorzystasz z niego, w odpowiednim czasie będziesz postrzegany jako rażąco zawyżony cenowo za świadczenie usług towarowych. Krótko mówiąc, jeśli nie planujesz wkrótce przejść na emeryturę i zamknąć swojej praktyki, przyszłość lokalnej, tradycyjnej firmy jest ograniczona.

Scalable Tech Services

Podczas gdy fala technologiczna szybko skraca czas świadczenia usług zgodności, niektóre firmy standaryzują i usprawniają procesy, specjalizując się w konkretnych branżach i przygotowując się do obsługi wielu innych klientów na zasadzie wirtualnej przy użyciu pakietów flat-fee.

Model ten obejmuje technologię i productyzację usług w celu przyciągnięcia klientów, którzy chcą świadczyć usługi tylko dla zgodności z przepisami. Klienci ci po prostu chcą być dostępni i terminowo prowadzić księgowość finansową i podatki. To wszystko.

Ten model biznesowy może stać się scenariuszem korzystnym dla obu stron, ponieważ pozwala firmie księgowej obsługiwać o wiele więcej klientów na szerszym obszarze geograficznym (pracując wyłącznie w chmurze) przy mniejszej liczbie pracowników. Jest to sposób na skalowanie usług rachunkowych i księgowych oraz utrzymanie zdrowego wyniku finansowego.

Z tym chudym kierunku firmy, agresywny marketing staje się nieodzownym priorytetem w napędzaniu wzrostu, a wygoda jest wyjątkowa propozycja sprzedaży, aby przyciągnąć nowych klientów.

Doradca Celowy

Przejście od zgodności do usług bardziej doradczych jest bęben większość liderów w zawodzie zostały pokonując od pewnego czasu. I to nie bez powodu. Chociaż technologia została automatyzacji usług poziomu zgodności, to nie zapewnia to, co wielu właścicieli małych firm były spragnione większość z ich księgowych … od lat.

Proaktywne, spersonalizowane wsparcie i poradnictwo biznesowe

Wielokrotnie słyszeliśmy o ankietach, które konsekwentnie pokazują, że klienci chcą, aby ich księgowi rozumieli ich działalność, oferowali na czas profesjonalne doradztwo i aktywnie pomagali im osiągać cele biznesowe w sposób bardziej efektywny.

Dzięki zastosowaniu technologii mającej na celu usprawnienie naszych usług w zakresie zgodności z przepisami, bez konieczności zwiększania liczby klientów, możemy teraz zwiększyć przychody z praktyk poprzez zwiększenie ich wykorzystania w celu zaspokojenia tych ważnych potrzeb.

  • Weź głębsze zainteresowanie klientów, których mamy
  • Oferowanie usług na poziomie premium ukierunkowanych na wzrost i dobrobyt klientów
  • Zapewnienie prawdziwych ludzkich relacji, których technologia nigdy nie będzie w stanie odtworzyć

Firmy księgowe, które przyjmą ten model, z czasem przekonają się również, że mogą łatwiej wyspecjalizować się i obsługiwać tylko wysokiej jakości klientów. Nieunikniona stanie się spirala wzajemnego wzrostu i obfitości.

Jaka to będzie ścieżka?

Wszyscy będziemy musieli dokonać wyboru, ponieważ technologia wciąż zmienia sposób działania naszych klientów i nasze własne praktyki. Wybór teraz i dokonanie potrzebnych zmian jest drogą mądrych. Więc, czy to będzie…

  • Usługi zgodności z przepisami – trzymanie się tego, co wiemy
  • Scalable Tech – Więcej klientów do zbudowania maszyny na pieniądze
  • Wskazówki dotyczące celu – Wyniki, które stanowią różnicę

Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób najlepsze firmy księgowe na świecie z powodzeniem poruszają się po tych zmianach, dołącz do Gabrielle i weź udział w jednodniowym programie Martina Bissetta “The Secrets of Superior Accounting Firms” we wrześniu. Dowiedz się więcej tutaj.