Troska o księgowych i zarządzanie zmianami

Podczas tegorocznego Sympozjum Amerykańskiego Instytutu Biegłych Rewidentów Publicznych (AICPA) oraz konferencji TECH+ przewodniczący AICPA Barry Melancon powiedział członkom: “Zarządzanie zmianą, a nie tylko sama zmiana, stało się głównym problemem wśród CPA”. Następnie powiedział, że aby utrzymać swoje stanowiska jako zaufani doradcy biznesowi, CPA muszą dostosować i rozwijać swoje usługi.

Innymi słowy, CPA muszą zarówno skutecznie praktykować zarządzanie zmianą, jak i być w stanie doradzać swoim klientom w zakresie włączenia skutecznych praktyk zarządzania zmianą do własnej działalności.

Niektóre z dużych firm księgowych rozwinęły już usługi doradcze w zakresie zarządzania zmianą. Inne są zajęte nabyciem firm konsultingowych w zakresie zarządzania zmianą, aby uzupełnić swoją ofertę usług. Niestety, oferowanie klientom “doradztwa w zakresie zarządzania zmianą” nie gwarantuje sukcesu. W rzeczywistości McKinsey, Harvard Business School i Gallup zgadzają się, że tylko 30% inicjatyw w zakresie zarządzania zmianą odnosi sukces. Kiedy można kiedykolwiek zaakceptować 30% wskaźnik sukcesu?

Tak więc, jeśli chcesz stworzyć skuteczną praktykę zarządzania zmianą i doradzać firmom w kwestii sukcesu zarządzania zmianą, oto co musisz wiedzieć:

  1. Użyj jednego spójnego przepływu pracy dla wszystkich inicjatyw zmian (i doradzaj klientom, aby robili to samo),
  2. Zmierzyć gotowość pracownika do zmiany przed zmianą i w jej trakcie; zmierzyć wskaźnik przyjęcia pracownika po zmianie; wykorzystać informacje zwrotne do podjęcia decyzji taktycznych,
  3. Korzystaj z aplikacji do zarządzania zmianami, która gromadzi dane, zapewnia wnikliwe raporty, śledzi postępy i opiera się na pomyślnych wynikach,
  4. Nie płacisz dużo pieniędzy za stare, nieudane paradygmaty – czy kupiłbyś samochód z lat 90-tych, który działa przez 30% czasu?

Bez względu na to, czy zarządzasz zmianą w małym, średnim czy dużym przedsiębiorstwie, istnieje prawdziwy powód do obaw. Świat zarządzania zmianą może być mylący dla osób niepraktykujących. Dotyczy to w szczególności księgowych, którzy w celu spełnienia oczekiwań klientów polegają na danych, analizach i wynikach. Aby więc przebić się przez bałagan, oferujemy tę poradę – poszukaj aplikacji i konsultantów, którzy korzystają z danych, analiz i osiągają udane wyniki.

Innymi słowy, nauczyć się przystosowywać i ewoluować, lub ryzykować wyginięcie.

Uwaga redaktora: Więcej na temat wystąpienia Melanconu i kwestii zarządzania zmianami można znaleźć tutaj.