Trzy możliwe do osiągnięcia cele PR Firmy księgowe mogą ustalić na 2014 r.

To jest najnowszy post Scotta Cytrona. Więcej jego postów «PR Matters» można zobaczyć tutaj.

Opierając się na mojej historii ich łamania w chwilach po ich ustaleniu, nie jestem wielkim zwolennikiem ustalania noworocznych postanowień. Myślę jednak, że zamiast tego warto wyznaczyć sobie cele. Bez względu na to, czy masz aktywny program public relations, czy po prostu chcesz trochę popracować w PR, oto trzy proste i osiągalne cele PR, które możesz wyznaczyć sobie i swojej firmie/firmie w 2014 roku.

1. Uczestniczyć w LinkedIn co najmniej dwa razy w tygodniu: Księgowi uwielbiają LinkedIn, ponieważ jest to pozornie dużo bardziej profesjonalna aplikacja i platforma mediów społecznościowych niż Facebook, Twitter czy większość innych aplikacji społecznościowych. Jednak nie pokochasz go, jeśli nie będziesz w nim regularnie uczestniczył. Zacznij od zapewnienia, że Twój profil jest całkowicie zaktualizowany i upewnij się, że jest nadal aktualny, a następnie spróbuj połączyć się z innymi w sieci, i uczestniczyć w wątkach i rozmowach przynajmniej dwa razy w tygodniu. Jestem pewien, że w mgnieniu oka zobaczysz wyniki. Jeśli nadal czujesz się komfortowo z LinkedIn, na AccountingWEB jest sporo historii na temat używania LinkedIn do rozwijania swojej praktyki, w tym dwuczęściowa seria Mark Ginsberg.

2. Zabierz reportera na lunch: Już o tym pisałem. Zidentyfikuj reportera w lokalnej gazecie codziennej lub tygodniowej, zadzwoń do niego i zaproponuj zabranie go na lunch. Celem jest ustalenie, że jesteś ekspertem w sprawach merytorycznych, ale reporter nie będzie wiedział, że jesteś ekspertem, dopóki nie zademonstrujesz swojej wiedzy. Można to zrobić dość łatwo i na forum nieboastingowym poprzez spotkanie towarzyskie, takie jak lunch. Następnym razem, gdy reporter napisze historię, która dotyczy twojej dziedziny (dziedzin) wiedzy, najprawdopodobniej dostaniesz wezwanie do napisania cytatu, który zostanie umieszczony w tej historii.

3. Pisać, pisać, pisać: Nawet jeśli nie piszesz regularnie, wciąż masz coś do powiedzenia albo swoim klientom i klientom, albo może społeczeństwu. Skoncentruj się na tematach, którymi się pasjonujesz i pisz o nich, a następnie umieść swój artykuł albo na własnej stronie internetowej, w komunikacji z klientami, albo, gdy zabierzesz reportera na lunch, wewnątrz lokalnej publikacji.

Pamiętaj też, że niekoniecznie chodzi o to, co piszesz i gdzie dostajesz publikację, ale o to, co robisz z artykułem później, jeśli chodzi o wykorzystanie go w celu dotarcia do potencjalnych i klientów. Nie ma nic złego w zakręcaniu klaksonem, o ile nie jest on postrzegany jako samoobsługa. Wszystko, co musisz zrobić, to wysłać e-mail do perspektywy i listy klientów, zawierać nagłówek i link, i porozmawiać o tym, jak ostatnio pojawiły się w x publikacji.

Jakie są niektóre z celów PR Twojej własnej firmy/organizacji? Podziel się nimi poniżej, aby inni mogli poznać kilka najlepszych praktyk.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!