Twarde zasady dotyczące odliczeń z urzędu w domu: Część pierwsza

Prawo zezwala osobom pracującym w domu na ubieganie się o potrącenia z domu tylko wtedy, gdy przejdą serię testów. Musisz korzystać z części swojego domu wyłącznie i regularnie do pracy w swojej firmie. Musi to być Twoje główne miejsce prowadzenia działalności.

Uporządkowanie rzeczy w celu przejścia testów pozwala na przekształcenie w inny sposób niepodlegających odliczeniu wydatków osobistych (część wszystkiego, od składek na ubezpieczenie domu, przez naprawy, rachunki za media, aż po amortyzację, jeśli jesteś właścicielem domu lub części czynszu) w podlegające odliczeniu wydatki biznesowe.

Co to jest “wyłączne” użycie ? Musisz wykorzystać cały obszar – czy to pojedyncze biurko, pokój czy całe piętro – tylko do celów służbowych i nic więcej. Korzystaj z biura domowego do celów osobistych, rodzinnych lub inwestycyjnych, a tracisz wszelkie prawa do odliczeń z tytułu domowego biura.

Audytorzy IRS są spokojni podczas sprawdzania odliczeń dla biura w pomieszczeniu zamkniętym od wszelkiej działalności pozabiznesowej. Pozostają spokojni, gdy biuro jest tylko małą częścią pomieszczenia, pod warunkiem, że część biznesowa jest wyraźnie oddzielona od reszty – być może za pomocą przegrody.

Regularne stosowanie . Ze względu na obfitość szarych stref, egzaminatorzy IRS nie ustalają żadnych arbitralnych standardów dotyczących tego, ile trzeba wykorzystać w biurze, aby zdać test regularnego użytkowania. Swoje decyzje opierają na konkretnych okolicznościach. Zazwyczaj wystarczy pracować w biurze kilka godzin dziennie, kilka dni w tygodniu. Kilka godzin w tygodniu prawdopodobnie nie zdało testu.

Podczas gdy audytorzy pozostawiają pewien margines swobody, z niecierpliwością oczekują na sporne odliczenie, jeśli w innym przypadku rzadko korzysta się z pustego pomieszczenia w celu ubocznym w stosunku do prowadzonej działalności.

Twój wysiłek nie musi być biznesem na pełny etat. Praca na pół etatu jest w porządku, jak wtedy, gdy księżycujesz w domu jako wolny strzelec i masz pełnoetatową pracę gdzie indziej. Egzaminatorów nie obchodzi, że poświęcasz więcej czasu na światło księżyca niż na swoją pracę.

“Główne miejsce prowadzenia działalności.” Oznacza to miejsce, w którym osobiście spotykasz się z klientami lub klientami (rozmowy telefoniczne się nie liczą) lub jedyne stałe miejsce, w którym prowadzisz kluczowe działania administracyjne lub zarządcze swojej firmy. Nie może być innej stałej lokalizacji poza domem, w której prowadzi się takie działania w ramach tej działalności.

Niektóre zatwierdzone przez IRS przykłady działań administracyjnych lub zarządczych: umawianie spotkań, wystawianie rachunków dla klientów, klientów lub pacjentów, zamawianie dostaw, prowadzenie dokumentacji, przesyłanie zleceń oraz przygotowywanie raportów.

Pracownicy, którzy wykonują pracę biurową w swoich domach . Podlegają oni dodatkowym, jeszcze trudniejszym wymaganiom. Większość pracowników nie jest w stanie spełnić wymogu utrzymania biura w domu dla wygody pracodawcy – “wygoda” oznacza, że w przeciwnym razie ich praca zniknie.

Pracownicy nie mogą utrzymywać biura dla własnej wygody, na przykład wypełniać raportów w nocy lub w weekendy. Podejrzani egzaminatorzy IRS będą chcieli zobaczyć list potwierdzający, który mówi zasadniczo: “Nie ma biura w domu, nie ma pracy”.

Pomoc z IRS .Publikacja 587, Business Use of Your Home, dostępna pod adresem irs.gov, zawiera szczegółowe objaśnienie odliczenia na dom i jego wymagania.

Więcej moich uwag można znaleźć na stronie National Association of Realtor’s houselogic.com. Na stronie, kliknij “Twoje pieniądze”. Następnie kliknij na “Podatki”. Następnie kliknij “12 Trudnych pytań (i odpowiedzi) O odliczeniach z Home Office”, aby zobaczyć slajd, który łączy w sobie przyciągające uwagę obrazy z krótkim wyjaśnieniem dozwolonych wydatków dla osób prowadzących działalność gospodarczą z ich domów. Wyjaśnienia te zwracają uwagę widzów na możliwości zaoszczędzenia podatków w tym roku i uzyskania przewagi konkurencyjnej na przyszły rok.

Kolejny artykuł będzie dotyczył uproszczonych zasad ubiegania się o te odliczenia.

(Część druga, Uproszczone zasady ubiegania się o zwrot kosztów domowego biura: Część druga, została opublikowana 25 sierpnia).

Dodatkowe artykuły.Przypomnienie dla księgowych, którzy chętnie udzielą porad, jak zwrócić uwagę klientów na taktyki, które obniżają podatki na ten rok, a nawet dają przewagę na przyszły rok: Wejdźcie do archiwum moich artykułów (ponad 200 i licząc).