Twoi klienci mogą potrzebować pomocy w zdobyciu ubezpieczenia społecznego

Księgowi i doradcy wiedzą aż za dobrze, że klienci nie mogą być tak bezskutecznie ignorantami w zakresie planowania emerytalnego. Nic więc dziwnego, że nowy raport o ubezpieczeniu społecznym ujawnia, iż przyszli beneficjenci nie rozumieją najdrobniejszych punktów programu ani tego, jak wpływają one na ich świadczenia.

Zgodnie z Social Security Planning in 2015 & Beyond: Perspektywy przyszłych beneficjentów i planistów finansowych , wspólny raport AARP i Stowarzyszenia Planowania Finansowego (FPA), około połowa osób w wieku 45 do 64 lat oczekuje, że Ubezpieczenie Społeczne będzie głównym źródłem dochodów emerytalnych, a 39 procent twierdzi, że będzie ono stanowić co najmniej 50 procent ich dochodów.

Jednak pomimo oczywistej potrzeby korzystania z tego źródła dochodów, istnieje znaczny rozdźwięk między tym, co ludzie wiedzą o podstawach ubiegania się o świadczenia, a najważniejszymi szczegółami dotyczącymi tego, kiedy i o co należy się ubiegać.

Badanie jest na wynos? âMiliony Amerykanów są narażone na ryzyko podejmowania decyzji, które pozostawiają setki dolarów miesięcznie na stole i z kieszeni, â» stwierdza raport. â» Historyczne poleganie na zasiłkach socjalnych dla Amerykanów w wieku 65 lat i starszych, edukacja jest kluczowa dla dobrobytu finansowego na emeryturze.â»

Oto kilka przerażających przykładów.

Kiedy zgłosić roszczenie. Większość (88%) respondentów wie, że oczekiwanie do osiągnięcia pełnego wieku emerytalnego (obecnie 66 lat) przyniesie im większe korzyści, ale tylko około jedna trzecia wie, że dostanie jeszcze więcej, jeśli będzie czekać do 70 roku życia.

Świadczenia dla małżonków . Połowa respondentów wie, że może ubiegać się o świadczenia na podstawie historii pracy żyjącego małżonka. A około 90 procent wie, że może ubiegać się o świadczenia na podstawie historii pracy zmarłego współmałżonka. Jednak są mniej pewni znaczenia wieku, w którym zmarły współmałżonek ubiegał się o świadczenia, a żyjący współmałżonek ubiega się o nie.

Świadczenia dla byłego małżonka. Tylko około jedna czwarta respondentów wie, że były współmałżonek może ubiegać się o świadczenia na rzecz byłego współmałżonka, jeżeli był on w związku małżeńskim od co najmniej 10 lat. Około jedna trzecia uważa, że może pobierać zasiłek, jeśli była w związku małżeńskim tylko przez pięć lat, a kolejna jedna trzecia uważa, że nie może go w ogóle pobierać.

Wcześniejsza emerytura i praca. Większość z nich nie wie, że jeśli będą ubiegać się o wcześniejszą emeryturę i kontynuować pracę, co oznacza, że świadczenia zostaną wstrzymane w oparciu o ich dochody z pracy, otrzymają je z powrotem w czasie.

Źródło porady. Prawie połowa wiedzy respondentów na temat ubezpieczeń społecznych pochodzi od przyjaciół i rodziny lub z administracji ubezpieczeń społecznych. Ale tylko 16 procent korzysta z usług doradców finansowych.

Ale rozłączenie nie kończy się na tym. Badanie wykazało, że to, co przyszli beneficjenci myślą, że wiedzą o zabezpieczeniu społecznym, może się znacznie różnić od tego, co wiedzą certyfikowani planiści finansowi.

Dla przykładu, 61 procent planistów uważa, że ich klienci przed przejściem na emeryturę mają niewielką wiedzę, w porównaniu z 37 procentami klientów. Jednak 47 procent klientów uważa, że są za bardzo dobrze poinformowani, podczas gdy 32 procent planistów zgodziłoby się z tym (z tych 32 procent tylko 1 procent uważa, że klienci są bardzo dobrze poinformowani).

Ponadto, oto jak wielu Certyfikowanych Planistów Finansowych uważa, że bardzo ważne jest, aby klienci rozważyli te twierdzące strategie:

  • Zrozumienie najlepszego wieku do ubiegania się o świadczenia: 90 procent
  • Maksymalizacja kwoty pieniędzy emerytalnych dla klienta i małżonka: 85 procent
  • Maximalizacja kwoty dla klienta: 81 procent
  • Maksymalizacja kwoty pieniędzy otrzymanych przez małżonka po śmierci klienta: 75 procent

Zalecając, kiedy żądać świadczeń, Certyfikowani Planiści Finansowi oceniają następujące czynniki jako najważniejsze:

  • Pozostałe dochody emerytalne: 84 procent
  • Zdrowie: 76 procent
  • Średnia długość życia: 76 procent
  • Stan cywilny: 67 procent
  • Status zatrudnienia: 66 procent
  • Średni zarobek w karierze zawodowej (w tym współmałżonka, jeżeli dotyczy): 53 procent

AARP i FPA objęły badaniem 1.279 certyfikowanych planistów finansowych i 1.215 przyszłych beneficjentów w celu sporządzenia ich sprawozdania.

Powiązany artykuł:

Jak pomóc klientom ubiegać się o świadczenia socjalne