Twój czek Social Security Check NIE znajduje się w poczcie

przez Ken Berry

Czy masz klientów, którzy nadal otrzymują swoje czeki na ubezpieczenie społeczne w poczcie? Przewoźnicy pocztowi nie będą wrzucać ich do skrzynek pocztowych Twoich klientów w najbliższej przyszłości. Rząd ogłosił, że nie będzie już wydawał czeków papierowych, więc odbiorcy będą musieli mieć dostęp do swoich funduszy drogą elektroniczną. Będą mieli czas do 1 marca 2013 roku, aby dokonać zmiany.

Ta zmiana dotyczy już starszych osób z wyżu demograficznego, które niedawno przeszły na emeryturę. Od 1 maja 2011 r. nowi emeryci są zobowiązani do wyboru jednej z dwóch metod płatności elektronicznej. Obecnie około 80 procent odbiorców ubezpieczeń społecznych otrzymuje swoje płatności drogą elektroniczną.

Emeryci dokonujący zmiany mogą mieć wpłaty na ubezpieczenie społeczne zdeponowane bezpośrednio w banku lub unii kredytowej lub załadowane na przedpłaconą kartę debetową. Aby skorzystać z depozytu bezpośredniego, należy podać numer tranzytowy routingu i numer konta w banku lub unii kredytowej. Klienci mogą zarejestrować się na stronie GoDirect.org. Alternatywnie, mogą zadzwonić do Centrum Rozwiązań Płatności Elektronicznych Departamentu Skarbu USA pod numer (800) 333-1795 lub zapytać o funkcję depozytu bezpośredniego w lokalnej instytucji bankowej.

Czy jesteś subskrybentem biuletynów AccountingWEB? Kliknij tutaj , aby zapisać się za darmo.

Odbiorcy Social Security, którzy nie wybiorą opcji płatności elektronicznej do 1 marca 2013 roku, otrzymają swoje płatności za pośrednictwem Direct Express Debetowe konto MasterCard. Ponad 1,5 miliona osób zapisało się na te przedpłacone karty debetowe od momentu, gdy stały się one po raz pierwszy dostępne w 2008 roku.

Podobnie jak w przypadku rachunku bankowego, za niektóre transakcje kartą debetową mogą być pobierane opłaty. Na przykład, osoby fizyczne mogą dokonywać zakupów w lokalizacjach detalicznych, otrzymywać zwrot gotówki z zakupem i podejmować jedną wypłatę miesięcznie w jednym z bankomatów w sieci – w tym Comerica Bank, Charter One, Privileged Status, Alliance One, PNC Bank, MasterCard ATM Alliance i MoneyPass – całkowicie bezpłatnie. Jeśli jednak ktoś dokonuje więcej niż jednej wypłaty miesięcznie w jednym z bankomatów sieciowych, kosztuje to 90 centów za wypłatę. Dodatkowe opłaty, które mogą wynosić nawet 3$, dotyczą również wypłat w bankomatach nie należących do sieci. Otrzymanie papierowego wyciągu w poczcie będzie kosztować kolejne 75 centów miesięcznie.

Eliminując koszty druku i opłat pocztowych za kontrole ubezpieczeń społecznych, rząd oczekuje, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat zaoszczędzi 1 miliard dolarów.

Powiązany artykuł:

  • Karty debetowe są nową opcją dla beneficjentów systemu zabezpieczenia społecznego