Twoja droga do lepszej marki.

przez Jack LaRue

Wyobraź sobie, że twoja firma pojawia się w rozmowie pomiędzy dwoma biznesmenami. Jeden mówi», Smith i Jones, CPA, oczywiście, słyszałem o nich. Oni są firmą.» A teraz, co chcesz, żeby było to [puste]? To jest pozycjonowanie marki.

Pozycjonowanie marki to to co ludzie myślą o Twojej marce. To co innego niż świadomość marki, co mierzy czy myślą o Twojej marce.

Na przykład Nordstrom, Walmart i Kmart mają silną znajomość marki. Nordstrom i Walmart mają również bardzo wyraźne – i bardzo różne – pozycje marki. Z drugiej strony Kmart nie ma jasnej pozycji na rynku detalicznym i sprawia im to wiele kłopotów.

Posiadanie przemyślanej strategii pozycjonowania jest równie ważne dla firm księgowych. Czy chcesz być uważany za firmę «tech savy»? Ostatecznym organem podatkowym? Przyjazna firma», «doradca małej firmy», «outsourcowany dział księgowości», czy «ekspert» w jednej konkretnej branży?

Pozycjonowanie marki jest prostą koncepcją, ale potężną. Nawet jeśli wydasz dużo pieniędzy i energii na budowanie rozpoznawalności marki, nie zajdziesz daleko bez dobrze przemyślanej strategii pozycjonowania. Kmart jest tego doskonałym przykładem.

Większość firm nie poświęca zbyt wiele uwagi pozycjonowaniu, więc stosunkowo łatwo jest rościć sobie prawo do prawie każdej pozycji, którą wybierzesz i dać swojej firmie potężną przewagę. Po przemyśleniu strategii pozycjonowania, wszystkie Twoje wysiłki marketingowe mogą działać w zgodzie, aby ustalić i wspierać ją. Jeśli pozostaniesz konsekwentny z nim przez lata, możesz zbudować bardzo silny wizerunek.

Przeczytaj więcej artykułów marketingowych autorstwa Jacka LaRue.

O autorze:

Jack LaRue jest starszym wiceprezesem myPay Solutions w Thomson Reuters Tax & Accounting.