Twoja letnia lista rzeczy do zrobienia może przynieść nowe możliwości

Wiemy, że w tej chwili skupiasz się na swoich obecnych klientach i ich problemach podatkowych i finansowych. Rozważ jednak zapisanie tego artykułu do letniej lektury, ponieważ ta lista rzeczy do zrobienia pomoże Ci osiągnąć jeszcze większy sukces w 2017 roku.

1. Komunikacja z klientami. Prawdopodobnie doświadczyłeś, z pierwszej ręki, szoku związanego ze słyszeniem, «Nie wiedziałem, że to zrobiłeś» od klientów, którzy poszli gdzie indziej, ponieważ nie do końca rozumieli głębokość Twojej wiedzy. I odwrotnie, prawdopodobnie masz klientów, którzy przychodzą do ciebie ze wszystkimi swoimi problemami finansowymi, ponieważ jesteś dla nich zaufanym partnerem. Nie ma wątpliwości, że w ciągłej komunikacji z klientem istnieje wartość.

Jak myślisz o swojej obecnej pracy, zidentyfikować klientów, potencjalnych klientów i źródeł skierowań, które powinny być częścią Twojego programu komunikacji. Następnie określ, jak najlepiej dotrzeć do tych osób w ciągu roku. Weź pod uwagę informacje, które chcieliby od Ciebie uzyskać, jak często powinieneś się komunikować i jaka metoda dystrybucji byłaby najbardziej efektywna.

Idealnie byłoby, gdybyś chciał komunikować się co kwartał lub częściej. Przestrzeganie regularnego harmonogramu pozwoli zachować Twoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe przed klientami, potencjalnymi klientami i źródłami skierowań – a także dostarczy im na czas treści, które mogą pomóc im przez cały rok. Jeśli korzystasz z poczty, takie podejście będzie również informować Cię o zmianach adresów, dając Ci możliwość aktualizacji danych kontaktowych przed rozpoczęciem sezonu przygotowawczego.

Zobowiązaj się teraz do opracowania i wdrożenia programu komunikacji z klientami, aby Twoi klienci otrzymali użyteczne informacje, które skłonią ich do myślenia o swoich podatkach w 2016 roku.

2. Być dostępne. W związku z tym, że klienci zastanawiają się nad potencjalnymi zmianami podatkowymi, które mogą nastąpić po listopadowych wyborach, mają Państwo możliwość wzmocnienia swojej ekspertyzy podatkowej i finansowej, będąc dostępnymi przez cały okres jesieni. Poświęćcie czas tego lata na określenie waszej strategii.

Czy masz kontakty, które mogą być zainteresowane tym, aby dowiedzieć się, że możesz mówić na tematy takie jak ubezpieczenie społeczne, opieka długoterminowa, kwestie przedemerytalne lub planowanie studiów? (Czy wiesz, gdzie można znaleźć gotowe prezentacje, z notatkami prelegentów, które można dostosować, aby zaoszczędzić czas i pieniądze?) Czy chcesz przekazać organizacjom i grupom swoje przemyślenia na temat konkretnych obietnic kampanii, które mogą mieć wpływ na planowanie podatkowe i finansowe? Czy w tym roku zamierzasz wykupić abonament na usługę pozwalającą na szybkie dotarcie z informacją podatkową do swoich klientów i osób mających na nią wpływ za pośrednictwem mediów społecznościowych?

Klienci chcą wiedzieć, że myślisz o nich i udzielasz rzetelnych porad przez cały rok – nie tylko od stycznia do kwietnia. Pomóż im, aby wiedzieli, że możesz ich poprowadzić w 2016 roku, utrzymując swoje nazwisko w widocznym miejscu w społeczności.

3. Rozmowy na koniec roku. Co zamierzasz wysłać swoim klientom, aby pomogli im zapakować się w 2016? Niezależnie od tego, czy jest to książeczka planowania podatkowego na koniec roku, kalendarz finansowy, długopis i dziennik przebiegu samochodu, czy inny konkretny przedmiot, powinieneś zamówić ją wcześniej (nawet jeśli nie jest gotowa na później), aby mieć pewność, że będziesz miał dużo czasu na przygotowanie się do współpracy z klientami, którzy najbardziej Cię interesują.

O tej krytycznej porze roku, dając swoim klientom kawałek, na który mogą zarówno patrzeć, jak i dotykać, może być bardziej skuteczne niż korzystanie z mediów elektronicznych – nawet dla młodszych klientów.

W sierpniu zacznij myśleć o swojej strategii na koniec roku.

Twoje wysiłki tego lata, aby dotrzeć do klientów, prospektów i źródeł skierowań, pomogą uczynić przyszłoroczny sezon podatkowy sukcesem!

[Notatka redaktora: Co jest na twojej letniej liście rzeczy do zrobienia?Na dole tego artykułu, podziel się kilkoma celami, które masz nadzieję osiągnąć lub zadaniami, które masz nadzieję zrealizować do końca lata].