Twoja lista rzeczy do zrobienia: Nieoczekiwane zdarzenia będą miały miejsce

przez Jeffa Davidsona

Czy każdego dnia, gdy tworzysz swoją listę rzeczy do zrobienia i zaczynasz z niej radośnie schodzić, bierzesz pod uwagę to, co może się zdarzyć w ciągu dnia? Prowadząc do szczytu sezonu podatkowego, lub miesięcy od niego oddalonych, bez względu na to, jak dobrze organizujemy nasze listy i jak wydajnie radzimy sobie z produktami i zadaniami, niezmiennie pojawiają się nieoczekiwane zobowiązania, przerwy i inne wydarzenia, które będą nas wyrzucać.

Jak reagujesz, gdy nucisz i nagle dostajesz zadanie z lewego pola? Może szef poprosił cię o natychmiastowe wskoczenie na coś. Może dzwoni klient. Może wraca do ciebie coś, co uważałeś za kompletne.

Nie było więcej flusterów

Jeśli jesteś taki jak większość profesjonalistów, od razu się rozchmurzasz. Naruszenie twojego czasu i postępu oznacza, że nie osiągniesz wszystkiego, do czego zmierzasz przed końcem dnia. Czy jest jakiś sposób, aby postępować i nadal czuć się dobrze z tym wszystkim, co robisz?

Uważam, że istnieje, i wymaga to najpierw stworzenia miniaturowej, uzupełniającej listy rzeczy do zrobienia, która dokładnie obejmuje nowe zadanie, z którym trzeba sobie poradzić. Po co tworzyć tę uzupełniającą listę rzeczy do zrobienia? Daje Ci ona ostrość i kierunek, zmniejsza niepokój i zwiększa prawdopodobieństwo, że pozostaniesz wypoczęty w momencie jej ukończenia i będziesz mógł wrócić do tego, co robiłeś przed przydzieleniem zadania.

Jeśli nie skomponujesz takiej listy i po prostu wciśniesz się w nieoczekiwane wyzwanie, które pojawiło się na twojej drodze, możesz nie działać efektywnie i nigdy nie wrócisz do listy rzeczy do zrobienia, nad którą pracowałeś.

Anticipating the Unexpected

Nieprzewidziane zadania, które powstają, stanowią więcej niż tylko ingerencję w nasz czas; reprezentują one ingerencję w nasz stan psychiczny i emocjonalny. Niektórzy ludzie są oczywiście dobrzy w radzeniu sobie w nieoczekiwanych sytuacjach i często pracują jako urzędnicy państwowi, tacy jak policjanci i strażacy, lub w służbie zdrowia, jako pielęgniarki i sanitariusze.

Większość z nas jednak nie jest w ten sposób okablowana. Przerwy i włamania w dniu pracy zdejmują nas z drogi, którą chcieliśmy podążać i mają tendencję do przynajmniej chwilowego denerwowania się. Następnie, wykonując pozycje z listy rzeczy do zrobienia, postępuj z nastawieniem, że będzie miała miejsce jakaś przerwa. Nie wiesz, kiedy nadejdzie, ani jak duża będzie, ale to cię zepchnie z kursu.

Kluczowym pytaniem dla ciebie jest: Czy w obliczu takich zakłóceń można rozwinąć zdolność do utrzymania równowagi i równowagi? Dobra wiadomość jest taka, że możesz, a wszystko zaczyna się od przyznania, że sytuacja jest prawdopodobna, opracowania dodatkowej listy kontrolnej do obsługi nowego zadania, i jak najbardziej zręcznie, wracając do tego, co robiłeś.

© 2013 by Jeff Davidson

Przeczytaj więcej artykułów Jeffa Davidsona.

O autorze:

Jeff Davidson to “The Work-Life Balance Expert®”, wybitny autorytet w dziedzinie zarządzania czasem, autor pięćdziesięciu dziewięciu książek głównego nurtu i elektryzujący profesjonalny mówca. Jest liderem myśli w kwestiach równowagi między pracą a życiem prywatnym i był szeroko cytowany w Washington Post, Los Angeles Times, Christian Science Monitor, New York Times, i USA Today. Cytowany przez magazyn “Sharing Ideas Magazine” jako “konsumowany mówca”, Jeff uważa, że profesjonaliści zajmujący się dziś karierą we wszystkich branżach mają obowiązek osiągnięcia własnego poczucia równowagi między pracą a życiem prywatnym i popiera to dążenie poprzez swoją stronę internetową www.BreathingSpace.com .