Tworzenie e-maili marketingowych typu Must-Read

przez Jack LaRue

Poczta elektroniczna jest jednym z najczęściej używanych narzędzi marketingowych, i to nie bez powodu. Jest niedrogi, łatwy do ukierunkowania i może zawierać wiele różnych treści.

Ale przy tak wielu e-mailach marketingowych tam, to wymaga umiejętności i praktyki, aby wyciąć bałagan. Oto tuzin wskazówek, które pomogą ci to zrobić:

1. Zbuduj solidną listę perspektyw. Użyj listy jakości i utrzymuj ją w czystości. Znacznie lepiej jest zbudować swoją własną opcję w liście mailowej niż kupować listę w puszce.

2. Poświęć czas na napisanie świetnego tematu. Twój temat jest najważniejszą częścią Twojego e-maila. Jeśli nie jest ona przekonywująca, Twój e-mail trafi prosto do kosza. Trzymaj swój temat krótko (od trzydziestu do pięćdziesięciu znaków u góry) i upewnij się, że daje on czytelnikowi powód do otwarcia wiadomości. Upewnij się, że unikasz słów wyzwalających SPAM, takich jak «darmowe» i «sprzedaż», a także znaków specjalnych, takich jak znaki dolara i wykrzykniki.

3. Włączyć wyraźne wezwanie do działania. Co chcesz, aby czytelnicy zrobili po przeczytaniu twojego e-maila? Przeliteruj go i ułatw to.

4. Przeliteruj swoją ofertę. Dlaczego twoi słuchacze mieliby odpowiadać na twój e-mail? Co w nim jest dla nich? Czy dostaną zniżkę? Darmową białą księgę? Bezpłatną konsultację? Upewnij się, że Twój e-mail zawiera jasny i przekonywujący powód do działania.

5. Zachowajcie spójność. Upewnij się, że twoje e-maile mają spójny wygląd i ton. I upewnij się, że twoje e-maile są uzupełnieniem innych działań marketingowych i brandingowych.

6. Dostosuj go do różnych formatów. Większość ludzi otrzymuje obecnie e-mail w formacie HTML, ale niektórzy nadal preferują format wyłącznie tekstowy. Dobrym pomysłem jest więc wysyłanie e-maili w obu formatach. Twoje oprogramowanie do e-mail marketingu może Ci w tym pomóc. Ważne jest również, aby zastanowić się, jak Twój e-mail będzie wyglądał na urządzeniach mobilnych.

7. Ostrożnie odmierzaj czas na swoje e-maile. Możesz zwiększyć swoją otwartą stawkę, ostrożnie wybierając najlepszy dzień i godzinę na wysłanie swojego e-maila. Różni się to w zależności od Twojej wiadomości, ale ogólnie rzecz biorąc, poniedziałkowe poranki i piątkowe popołudnia nie są najlepszymi czasami na wysyłanie e-maili do odbiorców biznesowych.

8. Udowodnij swoje e-maile. Spójrz świeżym okiem na swój e-mail i udowodnij to ostrożnie. Przetestuj linki, aby upewnić się, że działają.

9. Śledź swoje wyniki. Jedną z wielkich rzeczy w e-mailu jest to, że istnieje wiele sposobów na śledzenie jego wyników. Możesz śledzić współczynnik otwartości, współczynnik kliknięć, konwersję lub współczynnik sprzedaży. Twoje oprogramowanie do e-mail marketingu powinno zapewniać wiele sposobów na śledzenie i archiwizowanie wyników oraz porównywanie swoich wyników z wynikami innych firm.

10. Test, test, test. Łatwo jest ulepszyć wiadomości e-mail za pomocą testów A/B. Podziel część swojej publiczności i zmień jedną zmienną w swoim e-mailu – może temat, może oferta, może data wysłania. Zobacz, która wiadomość działa lepiej i dostosuj ją odpowiednio.

11. Umożliwić odbiorcom wypisanie się z subskrypcji. Prawa CAN-SPAM wymagają, abyś dołączył link do wypisania się z subskrypcji w swoich wiadomościach e-mail. Więc upewnij się, że istnieje łatwy sposób, aby odbiorcy zrezygnowali i uszanowali prośby o wypisanie się tak szybko jak to możliwe.

12. Wpisz się na swoją listę. Upewnij się, że wysyłasz maile do siebie. Ile czasu zajmuje wysłanie wiadomości e-mail do twojej skrzynki odbiorczej? Czy są one poprawnie sformatowane? Czy trafiają do twojego filtra SPAM?

Przeczytaj więcej artykułów marketingowych autorstwa Jacka LaRue.

O autorze:

Jack LaRue jest starszym wiceprezesem myPay Solutions w Thomson Reuters Tax & Accounting.