Tworzenie i uruchamianie kopii zapasowych systemu IRS PTIN

Specjaliści podatkowi mogą ponownie odnowić lub ubiegać się o Preparer Tax Identification Number (PTIN) po ponownym otwarciu przez IRS systemu PTIN w dniu 21 czerwca.

Agencja tymczasowo zamknęła system PTIN 2 czerwca w następstwie decyzji amerykańskiego Sądu Okręgowego, która obecnie zakazuje IRS pobierania od przygotowujących podatek opłat od użytkowników PTIN.

Do czasu wydania orzeczenia w sprawie Steele przeciwko Stanom Zjednoczonym w dniu 1 czerwca IRS pobierał opłatę w wysokości 50 USD rocznie za odnowienie lub złożenie wniosku o PTIN. Chociaż sąd stwierdził, że IRS może nadal wymagać korzystania z PTIN, «nie może pobierać opłat za wydanie PTIN, a przepisy wymagające uiszczenia opłat za PTIN są niezgodne z prawem».

Ponadto, sąd polecił IRS zapewnić «pełny zwrot wszystkich zapłaconych opłat PTIN», który może wynieść setki milionów dolarów.

W aktualizacji na swojej stronie internetowej dla specjalistów podatkowych, IRS powiedział, że współpracuje z Departamentem Sprawiedliwości USA i «nadal rozważa, jak postępować». Nie wiadomo jeszcze czy IRS złoży odwołanie od decyzji sądu.

W międzyczasie, IRS stwierdził, że od osób sporządzających zeznania podatkowe nadal wymaga się posiadania PTIN.

«Każdy, kto przygotowuje lub pomaga w przygotowaniu wszystkich lub zasadniczo wszystkich federalnych zeznań podatkowych w celu uzyskania odszkodowania, jest zobowiązany do posiadania PTIN», powiedział MRR. «Wszyscy zarejestrowani agenci muszą również posiadać ważny PTIN».

IRS powiedział, że «nie możemy ustalić» czy profesjonalista podatkowy będzie musiał zapłacić później za PTIN, który otrzymuje teraz bez żadnych kosztów.

I nie dzwoń do IRS w sprawie złożenia wniosku o zwrot zapłaconych wcześniej opłat PTIN. Wszelkie pytania dotyczące roszczeń lub zwrotów należy kierować do administratora PTIN Fees Class Action pod adresem www.ptinclassaction.com.

Powiązany artykuł:

PTINy nie były problemem – były to opłaty dla użytkowników