Tworzenie niezapomnianej strony ‘O nas’ dla Twojej witryny

Przez Czada Brubakera, dyrektora generalnego, Emochilę, www.emochila.com

To znowu sezon podatkowy, co oznacza, że ludzie robią zakupy dla księgowych. Kiedy potencjalni klienci będą badać i oceniać Twoją firmę, pierwszym krokiem będzie zrobienie szybkiego wyszukiwania w Google i znalezienie Twojej strony internetowej.

Poza pierwszym wrażeniem projektu strony internetowej , odwiedzający przejdą do twojej strony O nas , aby dowiedzieć się więcej o twojej firmie i o tobie jako osobie. Emochila niedawno przeprowadziła badania, które wykazały, że strona O nas jest jedną z trzech najlepszych stron odwiedzanych w witrynach internetowych dla księgowych. Zachęcam więc do zainwestowania trochę czasu i stworzenia strony About Us , która będzie pamiętna dla Twoich klientów i nowych odwiedzających.

Poniżej znajdują się trzy wskazówki, które pomogą twojej firmie księgowej Strona o nas :

1. Spersonalizuj swoją stronę O nas

Wielu programistów stron internetowych dla zawodu księgowego dostarcza strony internetowe, które są załadowane z predefiniowaną treścią, od formularzy IRS do kalkulatorów finansowych. Zaletą jest to, że oszczędzasz wiele godzin na pisaniu treści, a jednocześnie dostarczasz cennych informacji swoim klientom i odwiedzającym strony internetowe. Minusem jest to, że te wstępnie napisane treści niekoniecznie odzwierciedlają Twoją firmę. Pomyśl o swojej stronie About Us jako o możliwości personalizacji swojej strony internetowej.

Jeden z naszych klientów, Cheri David, jest świetnym przykładem kogoś, kto stworzył świetną stronę O nas na swojej stronie internetowej pod adresem http://www.cheridavidcpa.com/ . Poprzez jej stronę O nas , odwiedzający natychmiast nawiązuje osobisty kontakt z Cheri. Odwiedzający zauważają zdjęcie Cheri uśmiechniętej i osobiście witającej Cię na jej stronie internetowej.

Od razu mówi o swoich wartościach i o tym, co reprezentuje. Zawiera zdjęcia swojej rodziny, a także podsumowanie jej działalności poza biurem. Po spędzeniu zaledwie kilku minut na tej stronie, masz poczucie, kim jest Cheri.

2. Wyróżnienia zawodowe

Odwiedzający (i potencjalni klienci) chcą lepiej poznać Ciebie i Twoją firmę, a Ty musisz udzielić im informacji. Cheri przedstawia swoje pochodzenie i afiliacje w bardzo dokładny, aczkolwiek skromny sposób. Obejmuje ona jej wykształcenie, przynależność zawodową, publikacje i prace społeczne.

Jeśli masz szczególnie interesujące tło dla swojej firmy, nie obawiaj się podzielić tą historią. Na przykład, jeśli Twoja firma CPA jest najstarszą firmą w mieście, umieść tę informację na swojej stronie internetowej. Na koniec, nie bój się trochę się chwalić. W przypadku małych lub nowych firm, odwiedzający mogą nie wiedzieć wiele o Twojej firmie i jest to Twoja szansa, aby zabłysnąć.

3. Włączyć media społecznościowe do strony

Poprzez dodanie linków do mediów społecznościowych, zapewniasz odwiedzającym więcej możliwości poznania Ciebie. Cheri aktywnie bloguje i pozwala klientom łączyć się z nią na LinkedIn, Facebook i Twitter na stronie głównej jej strony internetowej.

Oprócz recenzji na swojej stronie internetowej, możesz otrzymać rekomendacje od swojej sieci zawodowej na LinkedIn. Referencje i rekomendacje klientów pokazują wartość Twojej firmy i mogą być niewiarygodnie potężnym narzędziem marketingowym.

O autorze:

Chad Brubaker jest prezesem i dyrektorem generalnym Emochili : Niestandardowe strony internetowe dla księgowych. uzyskał stopień Bachelor of Science in Business Administration and Computer Science na University of California, Berkeley. Brubaker pracował jako programista dla kilku firm internetowych oraz jako konsultant ds. bezpieczeństwa internetowego dla PricewaterhouseCoopers LLP. Wśród klientów byli Daimler Chrysler, American Airlines, WellPoint Networks, Unocal i Transora.

Artykuły pokrewne:

  • Dlaczego lokalne wyniki wyszukiwania Google są szansą dla małych firm księgowych
  • Wskazówki dotyczące ulepszenia firmowego bloga