Tworzenie pilota Work-Life Harmony przy użyciu automatyzacji

Pojawienie się technologii chmury obliczeniowej i sztucznej inteligencji przyniosło wielkie zmiany i potencjał, ale jednocześnie budzi obawy o to, co to oznacza dla przyszłości zawodu księgowego.

Branża księgowa została bezsprzecznie ukształtowana przez automatyzację i będzie się tylko dalej rozwijać. Jednakże, jak powiedziałem niedawno na mojej sesji w Accountex Boston, mamy teraz możliwość skorzystania z automatyzacji zmian i wykorzystania jej w celu stworzenia harmonii między pracą a życiem prywatnym – zamiast egzekwowania ścisłej równowagi.

Ludzie od dawna obawiali się, że automatyzacja zastąpi ich pracę w różnych momentach historii. Oglądając film «Ukryte cyfry» z 2016 roku, nie mogłem się oprzeć, by nie narysować podobieństw między punktem w filmie, w którym nowa technologia jest wprowadzana, a tym, co dzieje się dzisiaj.

Film opowiada prawdziwą historię trzech matematyczek NASA: Katherine Johnson, Dorothy Vaughan i Mary Jackson. Te kobiety przyczyniły się do wystrzelenia pierwszego amerykańskiego astronauty na orbitę.

Kiedy Dorothy Vaughan zdaje sobie sprawę, że wprowadzenie komputerów IBM mogło zautomatyzować pracę ludzkich komputerów w jej zespole, włącznie z nią samą, decyduje się na przyjęcie nowej technologii.

Dorothy i jej zespół, korzystając z potencjału, jaki daje nowa technologia i sam «upskilling», stają się nieodzowni. Zamiast likwidować istniejące miejsca pracy, nowa technologia otworzyła kariery w dziedzinie inżynierii komputerowej, rozwoju oprogramowania i wsparcia technicznego.

Podobnie, technologia chmury obliczeniowej, sztuczna inteligencja i uczenie się maszynowe przekształcają branżę księgową na lepsze. Aplikacje w ekosystemie księgowości w chmurze pomogły niemal wyeliminować ręczne wprowadzanie danych, umożliwiając w zamian automatyczny przepływ danych między platformami.

Funkcje takie jak raportowanie w czasie rzeczywistym i automatyczne przepływy pracy pomagają księgowym w dostarczaniu strategicznych analiz jako usługi, dając im jednocześnie więcej czasu w ciągu dnia. Nie tylko jest to korzystne dla Twojej praktyki i klientów, ale także dzięki dodatkowemu czasowi w ciągu dnia, możesz wykorzystać możliwości, jakie daje postęp technologiczny i odzyskać czas, aby zarówno przekształcić swoją praktykę w zdrowsze, jak i bardziej wydajne miejsce pracy.

Metoda B3

Kluczem do prowadzenia szczęśliwego, satysfakcjonującego życia jest skorzystanie z tego, aby stworzyć harmonię między biznesem a życiem osobistym. Jest to koncepcja, którą szczegółowo omawiam w mojej nowej książce Business, Balance and Bliss, w której przedstawiam moją metodologię tworzenia harmonii między pracą a życiem prywatnym, bardziej znaną jako The B3 Method.

Metoda B3 polega na wybraniu «równowagi», aktywności, która daje możliwość zasadniczo wyłączyć się z pracowitego dnia i dotknąć strony mózgu, który nie jest często używany w pracy.

Może to być dowolna ilość rzeczy: ćwiczenie lub muzyka, malarstwo, rzeźba, sztuka i rzemiosło, poezja, ekspresyjne pisanie, fotografia, dramat, meblarstwo, dziewiarstwo, gotowanie, a nawet taniec. Być może trzeba będzie spróbować różnych czynności, aby znaleźć odpowiednią dla siebie równowagę, pozwalając sobie na elastyczność i otwartość w dokonywaniu zmian po drodze w trakcie tej podróży.

Bez względu na to, jaka jest twoja równowaga, wiedz, że tym razem jest to ważna inwestycja w ciebie. Jeśli dasz swojemu umysłowi i ciału środki na odpoczynek, wzrost i rozwój, będziesz lepszy we wszystkich aspektach swojego życia i być może wprowadzisz więcej kreatywności i elastyczności do swojego życia zawodowego.

Włączenie się w Twoją kreatywną stronę pozwoli Ci być bardziej innowacyjnym. Kiedy napotkasz wyzwania w pracy, możesz zastosować techniki z wybranej przez siebie równowagi do sytuacji biznesowej, aby stworzyć lepszy wynik.

Może to być coś tak prostego, jak realizacja spotkań w kalendarzu, czy sięganie po wsparcie rodziny i przyjaciół. Użyj czegoś, co pomoże ci nauczyć się utrzymywać równowagę w nawyku, a nie krótkoterminowego rozwiązania.

Technologia i jej ciągła ewolucja sprawia, że jesteśmy teraz połączeni bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Ludzie często mówią o chęci zachowania «równowagi między pracą a życiem prywatnym», ale nigdy nie poświęcają czasu na badanie, co to dla nich oznacza.

Skorzystaj z wolności, jaką daje chmura i inne technologie automatyzacji i daj sobie czas na odłączenie się, wykorzystując swoje talenty twórcze poza pracą do tego, co robisz, aby mieć ogólnie bardziej wszechstronne życie.