Tylko tydzień do Sezonu Podatkowego, a ja już skończyłem.

Moja żona i partner biznesowy, Belsis, ma ze mną cierpliwość świętego. Sezon podatkowy właśnie się rozpoczął, a ona już słucha moich narzekań. Szczerze mówiąc, myślę, że ona mnie stroi, co też bym zrobił. Ale chłopaki, proszę, trzymajcie się mnie tutaj.

Po pierwsze, ćwiczę od 1994 roku i jest kilka rzeczy, za którymi szczerze tęsknię za tymi dobrymi dniami, Jest po prostu zbyt wiele sposobów, aby się ze mną skontaktować: email, Facebook, Twitter, LinkedIn. Jedyną rzeczą, którą bardzo chronię, jest mój numer telefonu komórkowego. Bardzo niewielu klientów ma go właśnie z tego powodu, ale ja daję moją komórkę dużym klientom.

To sprowadza mnie do Super Bowl Sunday, która jest właściwie świętem narodowym, zwłaszcza na Florydzie, gdzie piłka nożna jest wszystkim. Jednak podczas tegorocznego Super Bowl, kiedy próbuję cieszyć się grą z rodziną i zjeść kilka skrzydełek, mam dosłownie klienta, który pisze do mnie o rzeczach, które mogą poczekać do poniedziałku. To jest nowy duży klient i muszę mu odpowiedzieć. A moja rodzina irytuje się na mnie, bo zamiast cieszyć się grą, odpowiadam na bezsensowne pytania. Ludzie są tak niegrzeczni, że uważają, że powinnam odpowiadać na nie od razu w niedzielę, o 21:00. Więc, jest lekcja: Uważaj na swój numer telefonu komórkowego.

Po drugie, mam wielu klientów i muszę prowadzić ewidencję takich rzeczy jak listy IRS i ważne rzeczy. Dlaczego dopuszczalne jest pstryknięcie zdjęcia ważnej informacji, która jest tak niewyraźna, że nie mogę jej przeczytać i wysłanie jej do mnie w formie wiadomości na Facebooku? Uprzejmie proszę klienta o wysłanie powiadomienia w formacie pdf, abym mógł je przeczytać, a w odpowiedzi otrzymuję postawę. Chcesz, żebym przeczytał to ogłoszenie, wyjaśnił Ci je i omówił właściwy sposób postępowania? Nie wspominając o tym, że mam to zapisane w twoich aktach, żebym mógł do tego wrócić miesiąc później, jeśli będę musiał się do tego odnieść.

Po trzecie, mam klienta, który idzie do innego księgowego i prosi mnie o przesłanie kopii jego zeznań podatkowych do tego księgowego. Kazałem im wypełnić formularz zgody, a następnie wysłać kopie do księgowego. Czy teraz naprawdę muszę to robić? Nie. Wypełniłem swój obowiązek wynikający z okólnika 230, kiedy robiłem zwrot, przekazując klientowi kopię zwrotu. Jestem po prostu miły, wysyłając te formularze. Otrzymuję maila zwrotnego od nowego księgowego z prośbą o podanie niewymaganych harmonogramów i podziałem skąd otrzymuję dane o dochodach. Proszą mnie, abym wrócił do programu podatkowego i przedrukował zeznania, aby mogli mieć te informacje, których nie potrzebują.

Teraz moja żona jest skopiowana na maila i jest taka słodka, ale nie była w tym biznesie tak długo, jak ja, i moje uczucia są, zrobiłem przysługę, wysyłając zwroty. To sezon podatkowy dla tego przygotowawcy, tak jak i dla mnie. Więc, zamierzam spędzić mój czas na płatnej pracy i nie być częścią tej wyprawy wędkarskiej przygotowującej. Moja żona – Boże, kochaj ją – ma tę kłótnię ze mną, żebym tylko wysłał to, czego ta osoba chce. Spokojnie wyjaśniam dlaczego nie zamierzam jej wysłać, a moja żona wychodzi z pokoju stwierdzając jak bardzo jestem zły na kogoś.

W końcu stan Floryda nęka mojego klienta. Mam pełnomocnictwo (POA), a jednak ten agent Departamentu Przychodów Florydy (FDR), decyduje, że zignoruje to POA i pójdzie bezpośrednio do mojego klienta. Ten klient jest bardzo fajny, a ja mam z nim bardzo ścisłe relacje. Robię to od 24 lat i reprezentowałem tysiące klientów przed FDR, ale najwyraźniej, ten agent ustalił, że mój POA nie jest dobre, bo nie wypełnić go poprawnie.

Tak więc po raz pierwszy od tych wszystkich lat nie wypełniłem poprawnie formularza, co wypełniłem co najmniej tysiąc razy. Ten agent, którego mam zamiar odgadnąć jest nowy, potem wysyła mi maila. FDR może wysyłać e-maile, a ich odpowiedzi są bezpieczne po początkowym mailu. Odpowiadam tej pani i wyjaśniam, że wypełniłem formularz, o który proszą, w trzech różnych momentach. Jak reaguje ten agent? Ona dzwoni do mojego klienta ponownie i mówi mu, że jeśli jego CPA rozmawia z nią w ten sposób jeszcze raz, reszta nie ma znaczenia. Więc mój klient dzwoni do mnie i mówi mi to wszystko. Oto kwestia, która wyruszyła mnie tak źle, że gdybym rozmawiał z tym agentem prawo wtedy, straciłbym licencję. Ten agent próbuje zastraszyć mojego klienta, dzwoniąc do nich, aby powiedzieć im, że nie są one zgodne i narzekać na coś, co powiedziałem w mailu.

Muszę się uspokoić, więc przypadkowo spaceruję po bloku, by zebrać myśli. Po pierwsze, jestem WIĘCEJ na prawach podatnika. Ten agent naruszył wszystkie prawa mojego klienta, starając się go zastraszyć, zmusić do zastosowania się do bezsensownej prośby. Teraz, ten agent odpowiada na mój e-mail z bezpieczną wiadomość. I wypełnić ponownie POA, ponieważ, według tego agenta, POA, który wypełniłem był nieważny z powodu – dostać to – POA obejmujące dwa lata. I umieścić na POA «2015, 2016». Chodzi o to, że nie mogę użyć przecinka, aby oddzielić lata, że muszę umieścić słowo «i» pomiędzy tymi latami.

Chyba sobie żartujesz. Mój klient jest zastraszany i nękany przez głupi przecinek? Znowu stwierdzam, że ten agent musi być nowy, więc marnuję swój czas, wypełniam nowe POA, wkładam słowo i we wszystkie zakrętki, i wysyłam do mojego klienta do wykonania. Klient podpisuje nowe POA, zwraca go do mnie. Minęło około półtorej godziny. Nie jestem tak zdenerwowany, jak byłem, ale nadal trochę dymam. Odpowiadam na bezpieczne e-maile zalogować się i przeczytać ten naprawdę miły i słodki e-mail od tego agenta. Myślę sobie, nie sądzisz, że mój klient i ja rozmawialiśmy od czasu twojej zastraszającej rozmowy telefonicznej? I hit odpowiedzi i starannie wykonać moją odpowiedź. W reprezentowaniu kogoś, jesteś zatrudniony, aby chronić swoje prawa.

Zaczynam pisać e-maila do tej agentki po imieniu. Zawsze zaczynam z szacunkiem dla pana lub pani. Mówię jej, że POA jest załączony. Oświadczam jej, że jeśli ma problem z czymś, co mówię, musi ze mną rozmawiać, a nie kontaktować się z moim klientem w sposób, który ma go zastraszyć. Kończę e-mail z informacją dla tego agenta, że moja bezpośrednia linia jest na POA. Podatnik ma Bill of Rights, a ja sugeruję jej przeczytać je, zanim zadzwoni do mnie.

Gdyby była miła, po prostu bym się do niej zastosował. Ale chodzi o to, że klient ma korporację C w Nevadzie. Zarabia wszystkie swoje pieniądze i ma wszystkie swoje wydatki w Nevadzie. Nie jest zarejestrowana jako zagraniczna korporacja na Florydzie, ponieważ nie prowadzi tu żadnych interesów. Jedyny związek z Florydą jest taki, że właściciel jest mieszkańcem Florydy i pobiera pensję. Zamiast po prostu stosować się do przepisów, zamierzam zmusić tego agenta, aby wskazał mi rzeczywisty statut państwowy, który mówi, że stworzono nexus, i argumentował fakty. Nie ułatwiam tego agentowi.

To wszystko odbyło się w jeden dzień. Wiesz, że to zły dzień, kiedy wracasz do domu, wchodzisz na leżankę i po prostu włączasz Toma i Jerry’ego, bo po prostu nie zależy ci ani nie chcesz już myśleć. Jeszcze tylko trzy miesiące tego i przysięgam, że zabieram żonę do najdroższego łóżka i śniadania w Vermont, gdzie możemy wziąć tylko jedno urządzenie inne niż telefon komórkowy i mieć nasze pierwsze wakacje poza stanem, gdzie nie ma nic wspólnego z biznesem. A ja to zapiszę jako zdrowie psychiczne.