Uaktualnione funkcje i rozszerzone usługi LinkedIn

W ostatnich miesiącach LinkedIn wprowadził kilka zmian, w tym udoskonalił swoje funkcje kontaktowe, opcje profilu i treści online.

Kontakty odnowione

Dostępne w aplikacji LinkedIn, jak również w wersjach desktopowych, Kontakty synchronizują kontakty z G-maila, Outlooka, iPhone’a i kalendarzy oraz utrzymują je wszystkie w jednym miejscu na stronie.

Oprócz wgrywania, możesz również pobrać z witryny kopię Excel całej bazy danych kontaktów. Wcześniejsze rozmowy i spotkania, w których brałeś udział, są zapisywane w Twoim profilu kontaktowym, ale tylko Ty możesz je zobaczyć.

Możesz wyszukiwać swoje połączenia i kontakty w podręcznej bazie danych, a w zakładce “ukryte” znajdziesz informacje o tym, jakich kontaktów jeszcze nie dodałeś.

Osoby korzystające z płatnej wersji LinkedIn mogą uzyskać dostęp do organizatora profili, który pomaga śledzić profile. Profile mogą być anotowane i porządkowane w foldery.

LinkedIn Today

LinkedIn zaktualizował również swój spersonalizowany serwis informacyjny. Funkcja Today jest wyświetlana na stronie głównej, nad wszystkimi aktualizacjami. LinkedIn Today zawiera wiadomości i komentarze od “wpływowych” – znanych lub wpływowych osób, które dostarczają ekskluzywne treści dla LinkedIn. Wśród autorów są prezydent Obama, Pete Cashmore i Richard Branson.

Zakładka Your News gromadzi wiadomości w oparciu o Twoje zainteresowania, które konfigurujesz podczas zakładania profilu. Zakładka “Wpływy” pokaże wiadomości z wpływami, które śledzisz, lub możesz wybrać więcej, przeglądając zakładkę “Wszystkie wpływy”.

Wszystkie kanały wyświetlają tematy, które można “śledzić” przy użyciu terminologii Twittera. Wybór jest obecnie nieco ograniczony i oferuje niewiele konkretnych zainteresowań księgowych oprócz ogólnych tematów, takich jak gospodarka, media społecznościowe, podróże służbowe, prawo i rząd.

Zmiany profilu

Użytkownicy mogą teraz korzystać z różnych mediów do tworzenia swoich profesjonalnych portfeli, na przykład poprzez przesyłanie prezentacji PowerPoint, pokazów slajdów, zdjęć, podcastów, dokumentów i filmów. Księgowi, którzy już umieszczają tego typu media na swoich stronach internetowych, mogą umieścić materiały i przykłady swojej pracy na swoim profilu LinkedIn dla potencjalnych klientów i współpracowników biznesowych, aby zobaczyć.

Aby opublikować zawartość, kliknij spinacz po prawej stronie pola Share na stronie głównej LinkedIn i prześlij obrazy lub pliki. Aby dołączyć film wideo lub inną zawartość umieszczoną w innym miejscu w sieci, wklej adres URL w polu Share i zostanie on dodany do Twojej aktualizacji.

Inne zmiany

LinkedIn Search również został ulepszony, wychowując firmy, grupy i osoby prywatne – nawet jeśli szukasz określonej umiejętności. Na przykład, wyszukiwanie “księgowego” w konkretnym mieście zwróci kilku lokalnych księgowych, którym po lewej stronie ekranu zostanie wyświetlona funkcja wyszukiwania przewiertego, którą można filtrować według wielkości firmy, poziomu stażu pracy, zainteresowań i lat doświadczenia. Ulepszone narzędzia wyszukiwania są jednak dostępne tylko dla posiadaczy kont Premium LinkedIn i są prawdopodobnie najbardziej przydatne dla specjalistów HR i rekrutacji.

Bezpieczeństwo na stronie zostało wzmocnione dwuetapową weryfikacją, która prosi o wprowadzenie kodu wysyłanego na telefon komórkowy przy pierwszym wejściu na stronę z nowego urządzenia. Stosując tę kontrolę, LinkedIn podąża za przykładami Twittera i Google po serii wysoko postawionych kompromisów dotyczących kont.

LinkedIn zaktualizował również swoją politykę prywatności, która jest zdecydowanie warta obejrzenia dla każdego, kto posiada dużo danych osobowych lub prywatnych na stronie.

LinkedIn Events zostały wycofane z użytku kilka miesięcy temu i poszły tą samą drogą co kanały RSS w grupach do zamieszczania treści. Te aplikacje internetowe zostały zamknięte, według LinkedIn, w celu “uproszczenia” strony.

Możesz teraz oznaczyć innych użytkowników w komentarzach a la Twitter i Facebook.

Przeczytaj dodatkowe artykuły LinkedIn.

Ten artykuł był wcześniej publikowany na naszej siostrzanej stronie AccountingWEB.co.uk.