Uchylanie się od podatków: Czas więzienia zaczyna się dla Lauryn Hill

przez Teresę Ambord

Lauryn Hill jest oficjalnie za kratkami. Jej pierwszym posiłkiem, według TMZ.com, było “smaczne grillowanie wieprzowiny z dodatkiem marchewki, grochu i słodkich ziemniaków”. To nie brzmi zbyt karząco.

W skorupie orzecha

W zeszłym roku, Hill przyznała się do zarzutów, że przez kilka lat nie płaciła podatków. Następnie, w maju, pojawiła się w sądzie przed sędzią Madeline Cox Arleo, aby poznać swój los. Oprócz grzywny i oczywiście zapłaty podatków, odsetek i należnych kar, mogła trafić do więzienia nawet na trzy lata. Zamiast tego, dostała trzy miesiące w więzieniu, aby rozpocząć 8 lipca.

Po zwolnieniu z więzienia pod koniec trzymiesięcznego wyroku, Hill spędzi kolejne trzy miesiące w areszcie domowym i zostanie zwolniona warunkowo pod nadzorem przez rok, co obejmuje czas aresztu domowego. Zapłaci też grzywnę w wysokości 60.000 dolarów.

W noc przed wydaniem wyroku, Hill pospieszyła z zapłatą należnych podatków, wynoszących ponad 900.000 dolarów. Nadal jest winna odsetki i kary naliczone przez lata nie zapłacenia. Ten pokaz odpowiedzialności finansowej i pokory może częściowo wyjaśnić, dlaczego sędzia Arleo wydawał się być dla niej łatwy.

Zgodnie z nakazem, 8 lipca Hill zgłosił się do Federalnego Zakładu Poprawczego Danbury w Connecticut. Więzienie o minimalnym stopniu bezpieczeństwa mieści więźniów w budynku w stylu dormitoryjnym i oczekuje od nich podjęcia pracy w więzieniu, takiej jak konserwacja, zagospodarowanie terenu i usługi gastronomiczne.

A New, Not-So-Penitent Tune

W chwili skazania jej adwokat Nathan Hochman powiedział CNN:

“Kiedy rząd prosi o trzydzieści sześć miesięcy, a sędzia daje trzy miesiące, myślę, że sędzia wydał sprawiedliwy i rozsądny wyrok. Myślę, że sędzia wziął pod uwagę niesamowitą osobę, jaką jest panna Hill, jej wkład w życie społeczne, fakt, że nie była karana, że w pełni przyjęła odpowiedzialność za swoje czyny, że przyznała się do winy bez porozumienia w sprawie zarzutu, a następnie w pełni spłaciła nie tylko należne podatki, ale wszystkie podatki, które były częścią tego okresu, i zrobiła to przed wydaniem wyroku”.

To było wtedy… to jest teraz. Według niektórych relacji, w tygodniach, które upłynęły od jej skazania, Hill mogła zobaczyć sędziego jako mniej pobłażliwego i bardziej bestialskiego. Strona o nazwie Province.com twierdzi, że na kilka dni przed zgłoszeniem się do więzienia, wcześniej pokutujący Hill blogował, że sędzia Arleo jest “groteskowym panem niewolników”.

Niezależnie od tego, wkrótce to wszystko będzie za nią, a ona będzie mogła zacząć od nowa.

Artykuły pokrewne:

  • Aktualizacja: Sprawa podatkowa Lauryn Hill prowadzi do więzienia
  • Lauryn Hill May Avoid Prison for Tax Evasion