Uczniowie New York High School Gain Insight into Accounting Profession

Uczniowie szkół średnich z Aquinas Institute of Rochester, Bishop Kearney High School, Wayne High School i Webster Central School District zebrali się w centrum Rochester 27 kwietnia dla New York State Society of Certified Public Accountants (NYSSCPA) World of Accounting event.

Organizowane przez Kapitułę Rochester NYSSCPA, specjaliści, profesorowie i studenci wygłaszali studentom prezentacje na temat zawodu księgowego. Od momentu powstania w 2003 roku w wydarzeniu Świat Rachunkowości wzięło udział prawie 1000 studentów.

Wydarzenie to pokazało korzyści płynące z podejmowania i rozwijania kariery w księgowości na trudnym rynku pracy. Prelegenci wygłosili prezentacje i rozmawiali ze studentami w cztery oczy na temat studiowania na kierunku księgowość i tego, jak to jest pracować w zawodzie księgowego.

«Dajemy im dobre menu różnych karier księgowych» – powiedział Ken Hall, były przewodniczący Kapituły Rochester i jeden z organizatorów tego wydarzenia. «Wolontariusze, którzy przychodzą i mówią, są bardzo dobrymi wzorcami.»

Wśród prelegentów znaleźli się członkowie zarządu NYSSCPA Rochester Chapter, agenci specjalni działu dochodzeń kryminalnych IRS, księgowi sektora prywatnego oraz profesorowie księgowości i niedawni absolwenci SUNY Geneseo, Rochester Institute of Technology, St. John Fisher College i Canisius College.

Seminaria zaprezentowane podczas imprezy obejmowały wykładowców akademickich, kpiące wywiady ze studentami/rekrutantami, dyskusje z niedawnymi absolwentami uczelni oraz segmenty dotyczące rachunkowości korporacyjnej i rządowej. Studenci mieli również możliwość zwiedzenia dwóch lokalnych firm CPA.

«Mają okazję zajrzeć z biura na 15 piętrze do centrum Rochester», powiedział Hall o wycieczkach. «Dla nich to pozostawia wrażenie.»