Ułatwiać składanie deklaracji podatkowych dla właścicieli małych przedsiębiorstw

Twoi klienci liczą na to, że przeprowadzisz ich przez często uciążliwy proces składania deklaracji podatkowych zarówno biznesowych jak i osobistych. Może to być szczególnie trudne dla małych klientów biznesowych, z których wielu może dopiero rozpoczynać działalność i musi jeszcze wdrożyć najlepsze praktyki w celu ograniczenia zobowiązań podatkowych swojej firmy.

Miejmy nadzieję, że Twoi klienci używają oprogramowania w chmurze i innych technologii, aby efektywniej i dokładniej śledzić swoje wpływy i finanse, co ułatwi Ci wyrównanie podatków w tym roku.

Oczywiście, przedsiębiorstwa będą również potrzebowały wskazówek, które pomogą im uniknąć problemów wykraczających poza dokładne prowadzenie dokumentacji. Oto pięć sposobów, na które możesz pomóc w usprawnieniu procesu składania dokumentów dla swoich klientów z sektora małych przedsiębiorstw w tym sezonie podatkowym:

1. Zminimalizować ilość pracy papierkowej

Dni siedzenia przy biurku naprzeciwko klienta z pudełkami na buty pełnymi paragonów są – lub powinny być – w przeszłości. Klienci powinni wykonywać kopie wyciągów z kont, ewidencji płac, szacunkowych płatności podatkowych i innych kluczowych danych dostępnych za pośrednictwem programów do udostępniania plików w chmurze.

Aplikacje do digitalizacji luźnych paragonów i automatycznego wprowadzania danych do oprogramowania do składania deklaracji podatkowych. Zachęcaj swoich klientów do oddawania tych dokumentów co najmniej raz na kwartał, abyś mógł zacząć tworzyć ich profil podatkowy z dużym wyprzedzeniem w stosunku do sezonu. Jeszcze lepiej, niech dadzą Ci dostęp w czasie rzeczywistym do narzędzia do zwrotu wydatków w chmurze. Pomoże Ci to również wskazać wszelkie potencjalne problemy, które mogą skończyć się pracą przeciwko nim w czasie podatkowym.

2. Skupienie się na zobowiązaniach podatkowych

Nikt nie chce mieć forsy na wujka Sama, ale często jest to nieuniknione. Wiele małych firm nie może sobie pozwolić na duży rachunek podatkowy, więc ważne jest, aby ich doradca podatkowy dawał im jak najwięcej ostrzeżeń, aby się przygotować.

Nawet przybliżone wyobrażenie o tym, co może być im dłużne w kwietniu, może pomóc klientom w dostosowaniu fakturowania i wydatków w nadchodzących tygodniach, tak aby byli w lepszej pozycji do zapłacenia tego, co są im dłużne, nawet jeśli w końcu poproszą o przedłużenie terminu. Później będzie czas, aby dowiedzieć się, co poszło nie tak z ich podatkami z 2019 roku, tak aby mogli zmniejszyć swoje zobowiązania podatkowe w przyszłym roku.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

3. Wyjść poza liczby

Wykorzystanie przez Twoich klientów aplikacji, które synchronizują ich finanse, pozwoli Ci na dostrzeżenie problemów i nieefektywności, które mogą mieć negatywne skutki podatkowe dla ich działalności. Otwiera to szansę dla księgowych i innych specjalistów finansowych na podjęcie się bardziej doradczej roli u swoich klientów, zwłaszcza małych firm, które mogą nie być w stanie sobie pozwolić na zatrudnienie księgowego w pełnym wymiarze godzin.

Czy powinni oni zrestrukturyzować swoją działalność z LLC do S Corporation? Czy powinni otworzyć konto oszczędnościowe w służbie zdrowia? Czy robią wystarczająco dużo, aby nadążyć za kwartalnymi płatnościami podatkowymi? To są wszystkie pytania, które możesz pomóc im w nawigacji w roli doradcy.

4. 4. Przygotować się do 2021 r. Teraz

Spójrzmy prawdzie w oczy:Wiele z tego, co ostatecznie doprowadzi do przeważnie bezbolesnego złożenia zeznania podatkowego, musi być zrobione przez cały poprzedni rok. Czy Twoi klienci nie nadążali za kwartalnymi płatnościami podatkowymi? Czy nie nadążali za rachunkami? Czy nie dotrzymali terminu sprzedaży zapasów nierentownych i strat w zbiorach na koniec roku? Czy byli w stanie odłożyć więcej pieniędzy na konto emerytalne, zmniejszając swój dochód podlegający opodatkowaniu?

Najlepszym sposobem na zminimalizowanie ich bólu podatkowego w przyszłym roku jest zapewnienie, że podejmują oni właściwe kroki teraz i w nadchodzących miesiącach. Jeśli jeszcze tego nie zrobili, zachęcaj klientów do korzystania z nowych sposobów, dzięki którym firmy mogą usprawnić sposób obsługi i śledzenia płatności, faktur i innych zadań księgowych.

5. Poprawa wydajności za pomocą narzędzi rachunkowych

5.

Usprawnienie procesów księgowych już teraz sprawi, że Twoi mali klienci biznesowi znajdą się w lepszej sytuacji, jeśli chodzi o czas podatkowy. Weźmy na przykład fakturowanie:Małe firmy polegają na tym, że ich klienci płacą na czas, dzięki czemu mogą pokryć własne wydatki bez problemów z przepływami pieniężnymi. Zbytnio obciążeni właściciele firm często borykają się z tym procesem, zwłaszcza gdy nadal polegają na fakturach papierowych, które muszą być wysyłane pocztą.

Przechodząc na automatyczne fakturowanie, Twoi klienci mogą szybko wystawiać rachunki swoim klientom, zwiększając tym samym szanse na terminową płatność. Zaoszczędzi im to również czas poprzez automatyczne wysyłanie przypomnień o płatności oraz, w razie potrzeby, zaległych powiadomień. Szybsze i bardziej konsekwentne płacenie podatków zwiększy przepływy pieniężne Twoich klientów, ułatwiając im dokonywanie kwartalnych szacunkowych płatności podatkowych, dzięki czemu nie będą mieli problemów w kwietniu przyszłego roku.

Innym sposobem, w jaki Twoi klienci mogą poprawić swoje przepływy pieniężne, jest zapewnienie swoim klientom większej ilości opcji płatności. Dzięki dzisiejszym platformom internetowym Fintech, nawet najmniejsze firmy mogą z łatwością przyjmować płatności za pomocą kart kredytowych lub przelewów bankowych (ACH).

Technologia, która automatyzuje zadania back-office’owe, takie jak cięcie płac, może również pomóc firmom uniknąć bólu głowy. Takie aplikacje mogą śledzić przepracowane godziny pracowników, generując dokładne kontrole płac. Mogą one również automatycznie obliczać federalne i stanowe wymogi dotyczące pobierania podatku u źródła, niezależnie od tego, czy pracownik pracuje w pełnym wymiarze czasu pracy, czy jest niezależnym wykonawcą, który wymaga formularza podatkowego 1099.

Pamiętaj, że bez względu na to, jak dobrze przygotowani są Twoi mali klienci biznesowi do obsługi swoich obowiązków podatkowych, jesteś w idealnej sytuacji, aby pomóc im zachować więcej pieniędzy i wdrożyć zmiany, które pomogą w rozwoju ich biznesu, a początek nowego roku podatkowego to świetny czas na wdrożenie usprawnień procesów.

Powiązane artykuły

Kiedy LLC potrzebuje numeru EIN?

Dlaczego powinieneś nadal prowadzić marketing w czasie podatkowym