Umowa z Rothstein Kass sprawia, że KPMG US Hedge Fund Leader

Po miesiącach spekulacji, KPMG LLP oficjalnie ogłosiła w piątek, że zawarła umowę o połączeniu z Roseland, firmą świadczącą profesjonalne usługi z New Jersey, Rothstein Kass, w wyniku czego firma z Wielkiej Czwórki awansowała na pierwsze miejsce na amerykańskim rynku audytorów funduszy hedgingowych.

Transakcja ma się zakończyć w najbliższych tygodniach, warunki umowy nie zostały ujawnione. Zgodnie z umową, większość dyrektorów i pracowników Rothstein Kass dołączy do KPMG.

Założony w 1959 roku Rothstein Kass zatrudnia ponad 1000 dyrektorów i specjalistów w 10 biurach na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Biuro rachunkowe Midtier specjalizuje się w audycie, usługach podatkowych i doradczych dla funduszy hedgingowych, private equity i klientów venture capital. Rothstein Kass został sklasyfikowany jako 19. co do wielkości firma w kraju przez INSIDE Public Accounting w 2013 roku; KPMG zajęła czwarte miejsce.

Urzędnicy KPMG stwierdzili, że transakcja wzmocni obecność firmy z Wielkiej Czwórki w branży inwestycji alternatywnych i na rynkach kapitałowych, w tym na rynku private equity, nieruchomości, infrastruktury i funduszy hedgingowych.

Zgodnie z ostatnim raportem firmy badawczej Audit Analytics, Rothstein Kass zajął trzecie miejsce na liście 10 najlepszych firm audytorskich najczęściej wymienianych przez fundusze hedgingowe w swoim formularzu ADV. Na dzień 13 maja 2014 r. Rothstein Kass posiadał 2 063 funduszy hedgingowych, tylko za firmami z “Wielkiej Czwórki” (EY) na poziomie 3 583 i PwC na poziomie 3 483.

KPMG zajął piąte miejsce na liście z 1616 funduszami hedgingowymi, ale zakładając, że zachowa wszystkich klientów funduszy hedgingowych Rothstein Kass, KPMG skoczyłby z EY i PwC jako lider zaangażowania na rynku audytorów funduszy hedgingowych, zauważa Audit Analytics.

“Ta umowa … pozwoli nam zapewnić najwyższy poziom usług dla funduszy hedgingowych każdej wielkości i na każdym etapie rozwoju – od menedżerów wschodzących do najbardziej doświadczonych funduszy”, powiedział w piątkowym oświadczeniu wiceprezes KPMG i dyrektor operacyjny Scott Ozanus.

Prezes KPMG Global John Veihmeyer dodał, że fuzja “zapewni usługi i możliwości, których potrzebują nasi klienci w obliczu nowych regulacji, rosnącej złożoności rynku i globalnej konwergencji, która ma wpływ na fundusze hedgingowe i szerszy sektor inwestycji alternatywnych na całym świecie”.

“Jest to również znacząca inwestycja w naszą działalność w zakresie audytu i podatków i świadczy o naszym stałym zaangażowaniu w rozwój naszych podstawowych usług”, zauważył również w swoim oświadczeniu.

Według Wall Street Journal Rothstein Kass miał w zeszłym roku przychody w wysokości 202,1 mln dolarów, w porównaniu z 6,1 mld dolarów przychodów KPMG w Stanach Zjednoczonych . Prezes Steven Kass powiedział, że firma jest podekscytowana rozszerzonym globalnym zasięgiem, jaki fuzja przedstawi swoim klientom i pracownikom, ponieważ KPMG ma ponad 8 600 partnerów w 155 krajach na całym świecie.

“Czekamy na bezproblemowe przejście, które zapewni ciągłość biznesową zarówno naszym klientom, jak i profesjonalistom, oraz zobowiązujemy się do dalszego świadczenia usług na najwyższym poziomie, z których znane są KPMG i Rothstein Kass”, powiedział w oświadczeniu.