Umowy CPA w Karolinie Północnej pomagają rodzinom «zarabiać centy» na przyszłość finansową

przez Deanna C. White

Ankieta przeprowadzona przez American Institute of CPA (AICPA) wskazuje, że wielu amerykańskich rodziców nadal niechętnie angażuje swoje dzieci w istotne rozmowy na temat pieniędzy, a tylko 13 procent rodziców wskazuje, że codziennie rozmawia z dziećmi o finansach.

Ale jak każdy CPA wie, kiedy pieniądze są tematem tabu przy stole, dzieci często fundują, kiedy chodzi o ich własne finansowe kontrakty terminowe.

Jesienią tego roku, CPA z Stowarzyszenia CPA w Północnej Karolinie (NCACPA) zintensyfikują się, aby pomóc rodzinom w ich stanie wypełnić tę lukę w wiedzy na temat finansów, gdy stowarzyszenie będzie gospodarzem swojego piątego dorocznego Making Cents: Financial Literacy Program.

Według urzędników NCACPA, Making Cents wzmacnia i promuje włączanie umiejętności finansowych do programów nauczania poprzez oferowanie bezpłatnych sesji informacyjnych na temat umiejętności finansowych, przeznaczonych specjalnie dla uczniów w klasach od siedmiu do dwunastu, a także ich rodziców i nauczycieli. Tematy sesji obejmują pożyczki studenckie, karty kredytowe, budżetowanie, oszczędzanie i inne.

Sesje informacyjne – prowadzone przez CPA, księgowych i studentów NC State University Jenkins Master of Accounting Program zrzeszonych w NCACPA – mają na celu wzmocnienie zajęć z finansów, których uczniowie z Karoliny Północnej uczą się już w klasie, oraz służyć jako trampolina do rodzinnych dyskusji na temat finansów w domu, powiedział Holly Bazemore, koordynator ds. relacji ze społecznością w NCACPA .

«Specjaliści księgowi NCACPA wspierają to wydarzenie, ponieważ jest niezwykle ważne, aby przyszłe pokolenia naszego kraju były przygotowane na swoją przyszłość finansową», powiedział Bazemore. «Zbliżamy się do siebie, aby wywrzeć zmieniający życie wpływ na uczniów, rodziców i nauczycieli. W dzisiejszych niepewnych ekonomicznie czasach, nigdy nie było ważniejsze, aby uczyć naszą młodzież umiejętności finansowych».

Bazemore powiedział, że Making Cents został utworzony w 2009 roku w wyniku Departamentu Instrukcji Publicznych w Północnej Karolinie w celu włączenia umiejętności finansowych do programu kursów państwowych. NCACPA kontynuuje rozszerzanie programu poprzez organizowanie coraz większej liczby imprez w całym stanie, aby dotrzeć do większej liczby mieszkańców Karoliny Północnej.

«Przez ostatnie cztery lata, to wydarzenie miało miejsce w różnych miejscach w okolicy Raleigh, od liceum do kampusu uniwersyteckiego. Każdego roku obserwujemy wzrost i spodziewamy się, że w 2013 roku pobijemy rekord frekwencji z ubiegłego roku», powiedział Bazemore.

Tegoroczna pierwsza impreza Making Cents odbędzie się w sobotę 26 października w Nelson Hall na kampusie Uniwersytetu Stanu Karolina Północna w godzinach 9:00-13:00. Kolejne wydarzenia odbędą się w sobotę, 16 listopada, w Piedmont Natural Gas w Charlotte od 9:00 do 13:00, a w sobotę, 1 lutego 2014, w University of North Carolina School of the Arts w Winston-Salem.

Bazemore powiedział, że bezpłatne sesje informacyjne są podzielone na dwa składniki: jeden dla uczniów z klas od siódmej do dwunastej i jeden dla ich rodziców i nauczycieli. Sesje studenckie skupiają się na takich tematach, jak otwarcie konta bankowego, składanie odsetek i zadłużenia na kartach kredytowych oraz oszczędzanie dla uczelni.

Sesje dla rodziców i nauczycieli skupiają się na tych samych tematach, które są podniesione na wyższy poziom, aby pomieścić dorosłą publiczność i konkretne problemy, przed którymi stoją rodziny. Bazemore powiedział gorące tematy dla dzisiejszych rodziców, jak spłacić dług i jak spłacić szkołę wyższą.

Członkowie audytorium na sesjach Making Cents składają się z lokalnych rodzin, szkół i grup kościelnych oraz osób, które po prostu chcą się nauczyć, jak lepiej poruszać się po wodach finansowych swojej rodziny.

Nie brakuje, jak powiedział Bazemore, CPA i księgowych takich jak Mark Soticheck, CPA, dyrektor operacyjny Fidelity Bank w Fuquay-Varina w Północnej Karolinie, którzy są chętni do udziału w tych wydarzeniach.

Soticheck, który zgłosił się na ochotnika do programu Making Cents od czasu jego powstania pięć lat temu, powiedział, że to zaszczyt być częścią planowania, nauczania i wolontariatu dla programu, który czyni tak nieusuwalną, pozytywną zmianę na przyszłe pokolenia.

«Istotne jest, aby młodzi ludzie uczyli się zagadnień finansowych w wieku gimnazjalnym i średnim, aby nie uczyli się lekcji finansowych w trudny sposób. Zapewniamy również edukację rodzicom naszych uczniów, aby lepiej rozumieli nasze tematy finansowe i mogli pomóc w kontynuacji rozmowy w rodzinie», powiedział Soticheck. «W ciągu jednego dnia poruszamy ważne tematy, takie jak budżet, oszczędności, kredyty i ważna rola, jaką edukacja w ogóle odgrywa w pomaganiu jednostkom w osiągnięciu wolności finansowej».

Erin Campbell, CPA/PFS, CFP, współwłaścicielka Beacon Financial Strategies w Raleigh w Północnej Karolinie, powiedziała, że «Making Cents» jest jednym z jej ulubionych wydarzeń NCACPA, ponieważ pozwala jej na oddanie się swojej społeczności poprzez dostarczenie lekcji z finansów, które są rozpaczliwie potrzebne w dzisiejszym społeczeństwie.

«Tak ważne jest, aby młodzi ludzie usłyszeli to przesłanie, że ważne jest, aby oszczędzać pieniądze i być odpowiedzialnym za swoją własną przyszłość finansową. Niestety, to przesłanie nie jest przekazywane w wystarczającym stopniu», powiedział Campbell. «Wszyscy, nie tylko młode pokolenia, muszą zrozumieć odpowiedzialność finansową, aby odnieść sukces. Przyszłe pokolenia muszą znaleźć sposób na życie w ramach budżetu, redukcję zadłużenia i oszczędzanie na przyszłość. Wydarzenie «Making Cents» stanowi wielki krok naprzód we wprowadzaniu koncepcji finansowych dla dzieci i skłanianiu ich do zastanowienia się nad własną przyszłością finansową i nad tym, jak przejąć nad nią kontrolę».

Aby uzyskać więcej informacji na temat NCACPA’s Making Cents: A Financial Literacy Program, odwiedź http://www.ncacpa.org/MakingCents.aspx.

Artykuły pokrewne:

  • Pieniądze mają niski priorytet w rozmowach między rodzicami a dziećmi
  • CPA Wróć do klasy dla uczniów z Ohio