University of Texas Wins Deloitte Tax Competition

Przez Franka Byrta

Zespół pięciu studentów księgowości z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin zachował dumę Longhorn’a, gdy wygrał krajowy konkurs międzyuczelniany, rozwiązując złożony problem podatkowy.

W konkursie na krajowe studia przypadków podatkowych Deloitte FanTAXtic 2013 – zorganizowanym w dniach 18-20 stycznia i prowadzonym przez firmę księgową Wielkiej Czwórki Deloitte w centrum szkoleniowym Deloitte University w Teksasie – uczestniczyło dziewięć zespołów z uczelni i uniwersytetów z całych Stanów Zjednoczonych, z których każdy wygrał regionalne konkursy na finał.

W wydarzeniach regionalnych, które odbyły się w szesnastu miastach w całym kraju, uczestniczyło ponad siedemdziesiąt zespołów z pięćdziesięciu jeden szkół wyższych i uniwersytetów.

Każdy z członków zwycięskiego zespołu otrzymał stypendium w wysokości 2000 dolarów, a Uniwersytet Teksasu otrzymał nagrodę instytucjonalną w wysokości 10 000 dolarów.

Coroczny konkurs, który rozpoczął się w 2002 roku i jest wspierany przez Fundację Deloitte oraz Deloitte Tax, ma na celu zapoznanie studentów z zawodem podatkowym już na początku ich kariery akademickiej.»Deloitte sponsoruje ten konkurs, aby pomóc studentom szkół podatkowych w rozwijaniu ich umiejętności i zwiększeniu ich zrozumienia naszego zawodu», powiedział Carl Allegretti, prezes i dyrektor generalny Deloitte Tax LLP. «Format symulacji pozwala studentom na nawiązywanie kontaktów i uczenie się od naszych specjalistów podatkowych i od siebie nawzajem. Podczas gdy rozwiązania przedstawione przez wszystkie zespoły zwiększają moją wiarę w przyszłość zawodu podatnika, grupa z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin naprawdę dostarczyła najbardziej przemyślane, solidne technicznie rozwiązanie dla tego wyzwania».

St. John Fisher College z Rochester w Nowym Jorku zajął drugie miejsce w konkursie, każdy student otrzymał 1000 dolarów, a jego instytucja otrzymała nagrodę 5000 dolarów, podczas gdy Michigan State University był trzeci, każdy student otrzymał 500 dolarów, a uniwersytet 2500 dolarów.

Inne uczelnie uczestniczące w krajowym finale były:

  • College of William and Mary
  • Uniwersytet Fordham
  • Uniwersytet w Missouri
  • Uniwersytet Południowej Florydy
  • Uniwersytet Południowej Kalifornii
  • Uniwersytet w Utah

Mary Zellers, partner w Deloitte Tax LLP, która była zaangażowana w zarządzanie konkursem, powiedziała AccountingWEB», Konkurs był symulacją na żywo ściśle związaną z pracą w Deloitte. Byli oni zaangażowani w pracę zespołową, a ich ostatecznym celem było dostarczenie rekomendacji poprzez ustną prezentację dla fikcyjnego klienta».

Jedną z części testu było określenie, ile zobowiązań podatkowych musiałby ponieść ich «klient» w przypadku uchwalenia nowego prawa podatkowego, wyjaśnił Zellers. Studenci zostali również poproszeni o przedstawienie rekomendacji dotyczących tego, jak ich klient powinien poradzić sobie z przejęciem firmy i jak skutecznie działać w skali globalnej.

Studenci przybyli w piątkowy wieczór i wszyscy zaprezentowali ten sam hipotetyczny, realistyczny scenariusz. W sobotę impreza zakończyła się ustną prezentacją PowerPoint’a, którą każdy z zespołów przeprowadził na osobnych panelach składających się z dwóch specjalistów podatkowych Deloitte.

«Deloitte FanTAXtic nadal jest ekscytującym podejściem do nauki, ponieważ uwzględnia wiele sposobów, w jaki podatek jest dziś nauczany na kampusach», powiedział prezes Fundacji Deloitte Shaun Budnik. «Gratulujemy zespołowi Uniwersytetu Teksańskiego w Austin, że wykazał się jasnym zrozumieniem zagadnień w symulacji studium przypadku i współpracował w celu opracowania i przedstawienia realnego rozwiązania».

Artykuły pokrewne:

  • Leadership Development, Community Service Integral to Deloitte University
  • Imiona i nazwiska AICPA Zwycięzców Konkursu Studenckiego 2012