Uprawa Colorado Firm Turns Over a New Leaf

Założycielka księgowości Cristina Garza dzieli się spostrzeżeniami dotyczącymi rozwoju jej specjalistycznych usług dla przemysłu marihuany w Kolorado.

CannaComply narodziła się z Accountingprose, firmy księgowej działającej w chmurze, która współpracuje z małymi klientami biznesowymi w całych Stanach Zjednoczonych.

Rozmawiając z lokalnymi koncernami, zdaliśmy sobie sprawę, że istnieje realne zapotrzebowanie na profesjonalistów w tym pionie, którzy rozumieją zarówno ryzyko, komplikacje, jak i wymagania. Podczas gdy wielu księgowych chciało pracować w branży, nie mieli pasji do marihuany, a także nie wiedzieli, jak pokonać liczne bariery wejścia na rynek.

Do marihuany przywiązuje się piętno i zmienia się postrzeganie tego, jak wygląda profesjonalista w tej branży. Istnieje również poważny brak wiedzy na temat tej branży, a ja chcę mieć możliwość dzielenia się najlepszymi praktykami, pomagania konopiom w osiągnięciu sukcesu i być częścią tego niesamowitego ruchu.

Krótkie spojrzenie na medyczne zastosowanie marihuany rzuci światło na to, jak ważna jest ta roślina pod względem społecznym, kulturowym i medycznym. Co więcej, patrząc na Skalę Szkód opracowaną przez profesora Davida Nutta, która mierzy potencjalne szkody, jakie narkotyk może wyrządzić sobie i innym, można zauważyć, że marihuana plasuje się znacznie niżej niż alkohol. Alkohol jest legalny we wszystkich 50 stanach i prawdopodobnie pozostanie legalny przez wiele lat. Mamy nadzieję, że alkohol i marihuana zostaną uregulowane w podobny sposób.

W miarę rozwoju branży, chcemy tworzyć wokół niej najlepsze praktyki. Jesteśmy księgowymi w nowych szkołach, którzy dążą do zmiany sposobu pracy z naszymi klientami. W miarę jak kolejne stany legalizują sprzedaż marihuany medycznej i rekreacyjnej, mamy nadzieję, że rząd federalny weźmie to pod uwagę.

Współpracujemy z koncernami kanapkowymi w wielu stanach. Naszym marzeniem jest, aby marihuana stała się nieklasyfikowana, a branża stała się możliwa do wykorzystania przez banki. Będziemy nadal poszukiwać rozwiązań, które istnieją poza tradycyjną bankowością i znajdować sposoby na obsługę naszych klientów w najlepszy i najbardziej profesjonalny sposób. Chcemy rozwijać naszą wspólną wiedzę i dzielić się nią z innymi profesjonalistami.

Wchodząc do tej branży, każdy księgowy musi zrozumieć stan i lokalne wymagania dotyczące prowadzenia dokumentacji i raportowania, a także wiedzieć, jak poruszać się w biznesie o dużej płynności finansowej.

W odróżnieniu od tradycyjnych małych firm, musisz polegać na dokumentacji papierowej dostarczonej przez klienta. Nie ma wyciągów bankowych, z którymi można by się zrównoważyć, istnieje wysokie ryzyko oszustwa i duże obciążenie pracą. Niestrudzenie pracowaliśmy nad przyjęciem narzędzi technologii chmury obliczeniowej w celu zmniejszenia obciążenia pracą, a także zwiększenia wydajności i integralności danych. Chociaż gromadzenie i stosowanie wiedzy branżowej jest niezwykle trudne, uważamy, że jest to przedsięwzięcie warte zachodu.

Największym wyzwaniem, z którym mamy do czynienia, jest bankowość. To wspaniale, że istnieje technologia, która zmniejsza obciążenie pracą, ale to, czego naprawdę potrzebujemy, to aby przemysł ten został zatwierdzony i uregulowany na szczeblu federalnym. Wielu specjalistów nie dołączy do tej branży z obawy przed utratą licencji zawodowej i wiarygodności. Mamy wrażenie, że jesteśmy pionierami w tej branży i mamy nadzieję, że podzielimy się naszym doświadczeniem z innymi, aby oni również mogli zrobić najwięcej dobrego ze swoją praktyką.

Specjalizacja w każdej branży pozwoli Ci na szybkie skalowanie i efektywną pracę. Konieczne jest stworzenie przepływu pracy, który możesz zastosować do wszystkich klientów w ramach wybranego przez siebie pionu. Nie zmienia się to bez względu na branżę, którą wybierzesz. Z czasem okaże się, że odkrywanie koła za każdym razem, gdy pracujesz z nowym klientem, jest zarówno czasochłonne, jak i kosztowne. Najlepiej jest znaleźć najbardziej efektywny sposób pracy w ramach swojego pionu i zastosować go do swojej bazy klientów. Będziesz musiał od czasu do czasu dostosowywać swój przepływ pracy, ale zauważysz, że zmiany będą znacznie łatwiejsze do zastosowania w całej bazie klientów, a nie klient po kliencie.

Jeśli zastanawiasz się nad pracą w branży marihuany, zrób swoje badania nad wymogami dotyczącymi prowadzenia dokumentacji i sprawozdawczości. To się zmieni w zależności od jurysdykcji, zarówno lokalnej, jak i stanowej, a Twoim obowiązkiem jest być na bieżąco. W Kolorado naszą pracą kierują władze lokalne oraz Wydział ds. egzekwowania prawa w Marihuanie (MED). Jeśli nie będziemy przestrzegać zasad MED, możemy narażać naszych klientów na wysokie grzywny i/lub utratę licencji na prowadzenie działalności.

Spędzaj czas na przeglądaniu i tworzeniu procesów wokół tych zasad, a następnie sprawdź z lokalnymi władzami, czy ich przestrzegasz. Poinformuj swoich klientów, jakie środki wprowadziłeś w celu ich ochrony, a oni nie tylko będą zadowoleni, że to robisz, ale także będą orędować w Twoim imieniu u innych kanibiznesów. Większość naszych klientów dociera do nas poprzez skierowanie, co jest świadectwem naszej pracy. Twoi klienci chętnie podzielą się Tobą z innymi firmami, zwłaszcza, że na tym rynku istnieje zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów.

Więc, zanim wskoczysz do tej kwitnącej branży, zadaj sobie pytanie: Czy chcesz spędzić czas ucząc się jak poruszać się po płotach, które postawią przed tobą lokalne władze? Czy masz palącą pasję do marihuany i przemysłu? Czy chcesz robić to, co najlepsze w rozwijającej się branży? Jeśli tak, to idź na to! Jest wielu właścicieli firm, którzy chcą pracować z ludźmi takimi jak ty. Potrzebują Twojej pomocy w prowadzeniu księgowości i szukają ludzi, którzy podzielają ich wizję i pasję.