Usługi doradztwa biznesowego dla Państwa Klientów.

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy twierdzi, że popyt na coaching dla małych firm ma wzrosnąć o 83% w ciągu najbliższych 3 lat. Masterminds, one-on-one coaching i mentoring eksplodowały w ciągu ostatnich kilku lat i wielu z Państwa ma klientów, którzy poszukują tych usług doradczych dla swoich firm.

Jest to rosnąca potrzeba, którą właściciele praktyk podatkowych i księgowych są bardzo dobrze przygotowani do spełnienia – jeśli są proaktywni w zakresie jej promowania. W przeciwnym razie, ich klienci będący właścicielami firm, nie zdając sobie sprawy z tego, że ich księgowy może przyjąć tę rolę, będą szukać wskazówek gdzie indziej.

Oczywiście nie wszyscy klienci chcą tej usługi, ale ci, którzy jej chcą, mogą jej nie dostać od ciebie. Więc najpierw, jak zacząć budować dział doradztwa biznesowego w swojej praktyce?

Najlepszym pierwszym krokiem jest dokonanie analizy potrzeb i oczekiwań. Kwestionariusz analizy biznesowej może naprawdę pomóc ustalić, jaki jest priorytetowy obszar dla każdego właściciela firmy. Zaczęłoby się to oczywiście od tego, jakie są ich cele. Jednak żaden biznes nie może stać w miejscu – albo się rozwija, albo się kurczy. W związku z tym, tylko wyprzedzanie naturalnych ubytków, które każda firma będzie miała, jak również wzrost kosztów utrzymania, nadal dodawać do swoich wysiłków promocyjnych, jest koniecznością. Nawet najmniej zmotywowani będą musieli wiedzieć, że zawsze należy podejmować dodatkowe wysiłki w celu wprowadzenia na rynek. Nie ma lepszej osoby niż ich księgowy, która doradziłaby im w tej sprawie, ponieważ jest to ważna część ich ogólnego planowania finansowego.

Jeśli z drugiej strony, właściciel Twojej firmy ma swój marketing w dobrej kondycji i ma już duże zapotrzebowanie na swoje usługi, to często trzeba się zająć kwestiami organizacyjnymi – usprawnianiem procesów, zatrudnianiem, kwestiami zarządzania personelem, itp.
.
To, jak głęboko chcesz wejść w te rejony, zależy oczywiście od ciebie. Ale nawet to, że zapytasz i okażesz zainteresowanie, przejdzie długą drogę do zatrzymania klienta i skierowań.

Jeśli chcesz zwiększyć swoje usługi doradcze, jednym z najłatwiejszych miejsc na start będą klienci, którzy są w branżach, w których masz innych klientów, a więc są znani. Możesz ukierunkować swój własny marketing na pozyskanie większej ilości tych właścicieli firm, aby jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę o branży. Będziesz wtedy najlepiej w stanie zauważyć z ich P & Ls, co może być awry i można również rozwijać i korzystać z kwestionariusza analizy biznesowej dla tej branży.

Jeśli są Państwo zainteresowani przykładowym kwestionariuszem ogólnej analizy biznesowej, który mogą Państwo dostosować i wykorzystać do usług doradczych, proszę się ze mną skontaktować i mogę przesłać do Państwa.

Ciara MacMahon jest byłym prawnikiem, a obecnie dyrektorem generalnym Fazy Drugiej Konsultantów Zarządu. Ciara MacMahon ma ponad szesnaście lat doświadczenia, ściśle współpracując z właścicielami praktyk podatkowych i księgowych w zakresie HR, marketingu, przepływu pracy i innych narzędzi budowania praktyki. Dzięki bardzo zindywidualizowanemu programowi, specyficznemu dla każdej praktyki, wyniki są szybko osiągane, co skutkuje średnio 3-krotnym wzrostem na praktykę.