Usługi dyskontowania podatkowego: Dobry pomysł?

Za nieco ponad miesiąc, o północy w Czarny Piątek, tłumy będą ustawiać się w kolejkach w sklepach, aby zdobyć ten 100 dolarów panoramiczny telewizor lub 10 dolarów gier wideo. Dlaczego te wydarzenia są warte naszego czasu? Mówiąc wprost, wszyscy bardzo kochają. Zawsze szukamy okazji, by zapłacić mniej za rzeczy, które kupujemy.

Z powodu tej miłości do transakcji, wiele firm księgowych rozważa oferowanie dobrych ofert i promocji. Choć wydaje się to logicznym sposobem na wprowadzenie nowego biznesu, w rzeczywistości może to przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. Jak można powiedzieć, czy oferowanie zniżki na usługi księgowe jest właściwe dla Twojej firmy?

Do góry nogami Markdowna

Największa korzyść z usług po obniżonej cenie jest oczywista. Klienci je uwielbiają! Wielu właścicieli firm dostrzega również wzrost biznesu, gdy oferują liderowi strat lub nową umowę z klientem. Usługi księgowe i finansowe nie są tu wyjątkiem. Jeśli oferujesz najniższe ceny w okolicy, będziesz pierwszym wyborem klientów, którzy są zorientowani na koszty. Ponadto, wielu właścicieli firm oferuje zniżki dla klientów, gdy zostały one niewygodne lub w inny sposób są rozczarowani z ich usług świadczonych. W tych przypadkach, zniżka może sprawić, że klient ma większe szanse na pobyt w Twojej firmie.

Kiedy rabaty idą źle

W przypadku większości rabatów, celem jest przekształcenie potencjalnego klienta w płatnika pełnej ceny. Jednak nie zawsze tak się dzieje. W wielu przypadkach osoby, które wybierają firmę ze względu na ceny, chętnie pójdą do innej firmy, gdy nie oferuje ona najniższej ceny. Nigdy nie będą “zamieniać” usług na usługi o wyższym zysku. W rzeczywistości, wielu klientów będzie postrzegać Państwa usługi jako warte tego, co początkowo za nie zapłaciliście i poczujecie się oszukiwani, gdy poprosicie o bardziej rozsądną stawkę.

Oferując zniżki, szkolisz również swoich klientów, aby postrzegali Twoje usługi jako mniej wartościowe. Stopniowo obniża to kwotę, jaką ludzie są skłonni zapłacić za usługi księgowe, a sposób, w jaki Walmart sprawił, ż e koszulki za 4 dolary wydają się normalne. Rodzaj klientów, których szukasz, będzie szukał więcej niż dużo, ale raczej relacja z księgowym będzie mogła zapewnić wysoką jakość usług, których poszukują w rozsądnej (ale nie dolnej beczce) cenie.

A Balanced Approach to Discounted Accounting Services

Kiedy zniżki są odpowiednie dla Twojej firmy? Zdarza się kilka razy, gdy obniżka cen rzeczywiście może pomóc Twojej firmie, a nie podcinać ją. Pierwszy przypadek to sytuacja, gdy oferujesz lepszą niż przeciętna ofertę dla istniejącego klienta, który przechodzi na nowe i bardziej lukratywne usługi. Ta umowa może przekonać ich do wypróbowania nowej i użytecznej usługi, z której mogą nadal korzystać. Ponieważ są one istniejącym klientem, nie ma potrzeby martwić się o nich firma hopping, gdy pobierasz normalną cenę.

Drugim przypadkiem, w którym zniżki mogą być korzystne, jest sytuacja, gdy zniżka jest oferowana w formie nagrody. Wiele firm księgowych w Nowym Jorku, na przykład, oferuje zniżki za polecanie nowych klientów. Często prowadzi to do zwiększenia obciążenia klientów i zysku, więc rabaty te są więcej niż opłacalne. Nie ma sposobu na nadużywanie tego rodzaju rabatu, ponieważ skierowania są zachowaniem, które większość firm jest skłonna nagradzać wielokrotnie.

Wszyscy chcemy oferować uczciwą ofertę, taką, która daje naszym klientom najlepszą cenę, a jednocześnie pozwala nam utrzymać dobrą marżę zysku. Jednak rabaty rzadko są właściwym wyborem. Większość firm księgowych lepiej jest prosić o uczciwą cenę od samego początku i podjąć kroki w celu nagrodzenia istniejących klientów.