Usługi płacowe: Wejdźcie, woda jest w porządku.

Czy jesteś jednym z tych księgowych, którzy celowo odsunęli się od usług płacowych i zostawiają klientów samym sobie? Nie jesteś sam.

Według dostawcy usług płacowych myPay Solutions przyjmuje takie stanowisko mniej więcej jedna trzecia praktyków. Pozostałe dwie trzecie dzieli się mniej więcej na tych, którzy sami zajmują się płacami klientów i tych, którzy pracują u dostawców zewnętrznych.

Nie ma ârightâ» odpowiedzi na pytanie, czy powinieneś oferować swoim klientom usługi płacowe, czy też nie, ale AccountingWEB połączył siły z myPay Solutions, aby zbadać, jak różne firmy księgowe radzą sobie z tym zadaniem.

Brian Keyes z myPay Solutions wyjaśnia, że kwiecień i maj są szczytowym okresem dla usług płacowych, ponieważ osoby przygotowujące rozliczenia podatkowe reagują na pracowity sezon i szukają sposobów na zmniejszenie presji. Aby pomóc w tych recenzjach, w nadchodzących tygodniach opublikujemy serię przewodników po listach płac, w których przyjrzymy się alternatywnym podejściom, jak ustalać ceny i sprzedawać usługi płacowe, a także niektórym czarnoksięstwom technicznym, które powodują najwięcej problemów.

Nawet jeśli jesteś tylko pośrednio zaangażowany w świadczenie usług płacowych dla swoich klientów, i tak musisz wiedzieć wystarczająco dużo o listach płac, aby móc rozmawiać z nimi o wspólnych problemach, które mogą pojawić się wokół kosztów pracy, wynagrodzenia pracowników i nieuniknionych problemach, które pojawiają się w związku z dochodami i deklaracjami podatkowymi przedsiębiorstw.

Pierwszy przewodnik po usługach płacowych sponsorowany przez myPay Solutions omawia różne podejścia z doświadczonymi praktykami, w tym Blaine’em Hebertem, partnerem i właścicielem w Hebert, Carbo i Crutchfield, CPAs (HCC) w Aleksandrii w Luizjanie.

Według Herberta, 75 procent deklaracji podatkowych jest związanych z płacami. Oznacza to, że księgowi muszą być na szczycie procesu, aby Twoja relacja z klientem pozostała silna, â» radzi.

Aby uzyskać więcej przydatnych porad od innych specjalistów, pobierz nasz wstępny przewodnik po usługach związanych z płacami.