Uwolnienia IRS w wersji 4.0 aplikacji mobilnej

Być może potrwa to nieco dłużej, zanim podatnicy otrzymają zwrot podatku z urzędu skarbowego w tym roku, ale przynajmniej mogą lepiej śledzić postępy na swoich smartfonach.

Na początku tygodnia sekretarz skarbu, Jack Lew, ostrzegł podzielony Kongres, aby wyrównać różnice w stosunku do pułapu długu federalnego, obawiając się, że dalszy impas może opóźnić zwroty od rządu, który nie ma pieniędzy. Sentymenty te zostały powtórzone przez wszystkich członków Demokratów w Komitecie Drogi i Środki Izby w liście do marszałka Johna Boehnera (R-OH).

W międzyczasie IRS prowadzi działalność jak zwykle. W ramach trwającego programu poprawy pomocy dla podatników, urząd ogłosił kilka kluczowych aktualizacji aplikacji mobilnej IRS2Go na sezon podatkowy 2014. Nowa wersja 4.0 oferuje możliwość śledzenia statusu zwrotu podatku, a także inne cenne informacje związane ze zwrotem podatku, zarówno dla podatników, jak i dla praktyków.

“Nowa wersja IRS2Go zapewnia podatnikom kolejny sposób na szybkie uzyskiwanie informacji i pomoc przez całą dobę”, powiedział niedawno mianowany komisarz ds. IRS John Koskinen w przygotowanym oświadczeniu. “IRS koncentruje się na dostarczaniu podatnikom wygodnych narzędzi samoobsługowych, takich jak IRS2Go, które zapewniają szczegółowe informacje na temat wszystkiego, od zwrotu podatku do bezpłatnej pomocy podatkowej”.

Dzięki nowemu narzędziu do śledzenia statusu zwrotu, możesz śledzić zeznanie podatkowe na każdym etapie procesu zwrotu. Po wprowadzeniu numeru Social Security, który zostanie zamaskowany i zaszyfrowany dla celów bezpieczeństwa, po prostu wpisz swój status podatkowy i oczekiwaną kwotę zwrotu. IRS może dostarczyć aktualizację dwadzieścia cztery godziny po otrzymaniu zwrotu w formie elektronicznej lub cztery tygodnie po otrzymaniu zwrotu w formie papierowej. Ponieważ komputery IRS aktualizują informacje w ciągu nocy, nie ma powodu, aby sprawdzać status częściej niż raz dziennie.

Bezpłatna aplikacja mobilna oferuje kilka innych interesujących funkcji. Na przykład, użytkownik może zażądać transkrypcji zeznania podatkowego z IRS2Go. Transkrypcja zostanie dostarczona za pośrednictwem US Postal Service na adres podany przez użytkownika.

Wreszcie, IRS mówi, że podatnicy mogą korzystać z aplikacji w celu zlokalizowania najbliższego centrum pomocy podatnikom IRS (TAC). Jednakże, IRS niedawno ujawnił, że w tym roku nie będzie zapewniał bezpłatnego przygotowania podatkowego na swoim własnym spacerze TAC. Tak więc Twoja praktyka przygotowania podatkowego może skorzystać z późnego natłoku zgłoszeń, które wcześniej polegały na IRS w celu uzyskania pomocy.

IRS2Go został pobrany około 3,5 miliona razy od czasu jego powstania w 2011 roku. Jest on dostępny dla posiadaczy iPhone’ów, iPadów i iPodów Touch za pośrednictwem iTunes App Store, natomiast użytkownicy systemu Android mogą odwiedzić Google Play i pobrać go za darmo.

Podatnicy mogą również wchodzić w interakcje z IRS śledząc IRS na Twitterze, @IRSnews lub @IRSenEspanol; oglądając pomocne filmy na YouTube; zapisując się do aktualizacji e-maili; lub korzystając z funkcji “Kontakt”. Więcej informacji na temat IRS2Go, produktów i usług za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych i innych produktów medialnych można znaleźć na stronie www.irs.gov.

Artykuły pokrewne:

Zwrot podatku może być oparty o stand-Off
pułapu zadłużenia
IRS uruchamia aplikację IRS2Go na iPhone’a, Androida