Uwolnij Maxicka: A Twitter Marketing Success Story

przez Anne Rosivach

Freed Maxick CPAs, jedna ze 100 największych firm księgowych w Stanach Zjednoczonych z biurami w zachodnim stanie Nowy Jork, została wybrana przez Twitter, Inc. do pojawienia się w studium przypadku promowanym na stronie internetowej Twittera dla reklamodawców. Studium przypadku na Twitterze pokazuje, w jaki sposób Freed Maxick był w stanie zaoferować bezpłatne pobranie cennych materiałów dotyczących przywództwa myślowego w “Promowanym Tweecie” dla społeczności, które prowadziły w czasie rzeczywistym rozmowy na temat reformy podatkowej. Kiedy “Promotowany Tweet” jest umieszczany w odpowiedniej rozmowie, ma on większą widoczność, ponieważ unosi się nad początkiem linii czasu rozmowy.

Freed Maxick zwiększył przychody o 110 procent z wygenerowanych przez Twittera leadów z płatnej platformy. Z tego przychodu, 95 procent pochodziło z nowych rynków geograficznych. Firma zwiększyła również swoją bazę zwolenników @FreedMaxickCPAs obsługiwać do ponad 24.000 użytkowników Twittera.

Studium przypadku wyjaśnia, jak Freed Maxick wykorzystał platformę biznesową Twittera, aby dołączyć do rozmowy w czasie rzeczywistym na temat propozycji reformy podatku dochodowego od osób prawnych prezydenta Obamy. Firma wykorzystała “Promowane tweety w poszukiwaniu” umieszczając hashtagi #tax i #Obama w tytule materiału do pobrania, który oferowali zainteresowanym użytkownikom Twittera. The Promoted Tweet pomógł stworzyć @FreedMaxickCPAs jako ekspert branżowy.

Kiedy użytkownicy Twittera klikają na promowanego tweeta w jednej z kampanii Freeda Maxicka, są oni kierowani na stronę firmy. Tam są proszeni o informacje kontaktowe w zamian za dokument, białą księgę, wyniki ankiet lub inny konkretny element wartości oferowanej w tweecie.

“Oferujemy dostęp do treści w naszych kampaniach, coś wartościowego, jak dokument, który wymienia test progowy dla ulg podatkowych”, powiedziała Emily Burns-Perryman, specjalistka ds. komunikacji e-marketingowej w Freed Maxick, powiedziała AccountingWEB. “Użytkownicy, którzy łączą się z nami, mają obowiązek oddać coś – swoje dane kontaktowe. Odtwarzamy w sieci coś, co jest bardzo podobne do tradycyjnej reklamy bezpośredniej, gdy potencjalny klient wysyła kartkę pocztową.

“Jak większość firm, mamy technologię do monitorowania reakcji, platformę do analizy stron internetowych, która mierzy reakcje i inne narzędzia. Freed Maxick monitoruje pobieranie plików ze swojej strony internetowej i oferuje bezpłatne konsultacje telefoniczne lub przeglądy sytuacji podatkowej”, powiedział Burns-Perryman. “W naszych odpowiedziach ustalamy, że każdy, kto prosi o pomoc, może spodziewać się telefonu od partnera. Mamy teraz 24,000 zwolenników angażujących się z nami na Twitterze.”

Cele Freed Maxick’a w zakresie korzystania z Promoted Tweets są znacznie szersze niż wiodąca generacja. Firma używa Twittera do:

  • Wzmocnienie stosunków między wspólnotami
  • Promuj firmę jako lidera myśli
  • Zróżnicuj firmę i przedstaw nasze kluczowe wartości firmowe online
  • Wytwarzanie ołowiu
  • Obsługa istniejących klientów

Burns-Perryman wyjaśnił”, zaangażowanie społeczne jest kluczową częścią naszej strategii. Nasza obecność na Twitterze stanowi wartość dodaną do tego, co oferujemy naszym klientom – możemy pomóc im w ich wysiłkach na rzecz pozyskiwania funduszy oraz w ich inicjatywach uświadamiających, rozpowszechniając przekaz w naszej społeczności Twittera.

“Ze względu na swoje możliwości w czasie rzeczywistym, właściciele firm i osób prywatnych lubią używać Twittera jako narzędzia do osiągania swoich celów. Możemy pomóc naszym klientom biznesowym i profesjonalnym z poleceniami, gdy widzimy, że użytkownik Twittera szuka produktu lub usługi.

“To jest natychmiastowe. Daje to informacje w czasie rzeczywistym o tym, kto może potrzebować naszej pomocy. Typowymi klientami, których generujemy za pomocą Twittera, są właściciele firm, małe firmy i/lub osoby fizyczne, które mają skomplikowane sytuacje podatkowe. Wiemy o tym, ponieważ tweetują o tym na Twitterze. Twitter pomaga nam znaleźć właścicieli firm w miejscu, w którym są potrzebni.

“Nasi klienci to lubią. Oni nie widzą tego tak jak o nas. My robimy to o społeczności, która coraz bardziej powiększa swój zasięg geograficzny.

“Budujemy wiarygodność, zaufanie i naszą zawodową reputację. Chodzi o dialog i relacje. Media społecznościowe w swojej istocie są doskonałym medium dla profesjonalnej firmy. Jest to medium zaufania, które idzie w dwie strony. Chodzi o bycie autentycznym i przejrzystym – naprawdę przejrzystym”, powiedział Burns-Perryman.

Artykuły pokrewne:

  • Wyniki badania mediów społecznych w ramach SocialCPAs 2011
  • Media społecznościowe zyskują wpływ na budowanie świadomości