W jaki sposób CPA mogą wykorzystać media do osiągnięcia swoich korzyści

Chcesz nowych klientów, ale nie widzisz ich w swoim opisie stanowiska. Nie jesteś jedynym księgowym w mieście i zmagasz się z konkurencją ze strony masowego rynku usług przygotowania podatkowego i oprogramowania do przygotowania podatkowego. Nadszedł czas, aby media stanęły po Twojej stronie.

Kim są “Media”?

Tradycyjnie “Czwarta Osada” to zawód dziennikarza, w tym gazety, czasopisma i telewizja. Technologia dała nam teraz “Piąte Osiedle”, odwołując się do blogerów i dziennikarzy w placówkach nie należących do głównego nurtu.

Jako CPA, skupiasz się na tradycyjnych kanałach dziennikarskich, aby zwiększyć swoją widoczność i doprowadzić klientów przez drzwi.

Nine Ways to Engage the Media

Rachunkowość to szlachetny zawód cieszący się dobrą opinią w lokalnej społeczności. Twoja praktyka polega na robieniu podatków dla firm i osób prywatnych. Chcesz mieć więcej takich klientów.

1. Wybór czytelników iBest Of” Awards. Twoja lokalna gazeta prawdopodobnie przeprowadza raz w roku konkurs pozwalający czytelnikom na wybór najlepszych dostawców usług w poszczególnych kategoriach w obrębie społeczności.

Oto przykład pokazujący “Najlepszego” i “Jednego z najlepszych” księgowych/CPA w Bucks County, PA.

Zadzwoń do gazety lub zapytaj w lokalnej firmie public relations o to, jak możesz zacząć działać.

2. Materiał do przeprowadzenia wywiadu w lokalnej gazecie. Miejmy nadzieję, że twoje miasto jest jedną wielką, szczęśliwą rodziną, gdzie społeczność zawodowa zna się z izby i klubu wiejskiego. Gazety potrzebują ekspertów, którzy pomogą dziennikarzom uprościć złożone tematy. Potrzebują również materiałów do wywiadów dla “10 wskazówek w czasie podatkowym”. Napiszcie list wyjaśniający wasze obszary specjalizacji i zgłoście się na ochotnika.

Pamiętaj, że kiedy potrzebują zasobów, aby zakończyć historię, zazwyczaj potrzebują ich natychmiast.

3. Kolumna w lokalnej gazecie. Świetne wieści! Umiesz pisać! Jako CPA z lokalną praktyką, może to prowadzić do możliwości napisania zwykłej kolumny. Zbierz numery swojej lokalnej gazety na miesiąc. W deszczową sobotę, przejrzyj stronę i ustal, czy mają w niej pisarze zajmujący się regularnie sprawami finansowymi lub podatkowymi (co tydzień, dwa tygodnie lub co miesiąc).

Napisz serię pomysłów na artykuł i przekaż je do edytora.

4. Głośnik na imprezie non profit. Należysz do pary nonprofit. To twój sposób na wolontariat i oddanie się. Czy istnieje jakiś podatkowy lub finansowy aspekt interesu publicznego, który jest również zgodny z misją twojej organizacji non-profit? “Względy podatkowe przy renowacji zabytkowego domu lub nieruchomości komercyjnej” mogą być interesujące dla twojego historycznego społeczeństwa. Zaproponuj przeprowadzenie rozmowy i zasugeruj, aby była ona otwarta dla ogółu społeczeństwa.

Organizacje non-profit organizujące publiczne seminaria są często uważane za nowości.

5. Biuletyn informacyjny Izby. Twoja lokalna izba gospodarcza prawdopodobnie posiada biuletyn informacyjny dostępny w wersji drukowanej i online. Zazwyczaj zamieszczane są w nim artykuły podkreślające członków w ich obszarach specjalizacji.

Jesteś członkiem izby. Płacisz swoje składki. Jak można się w tym wyróżnić?

6. Ekspert od tematu dla mediów głównego nurtu. Programy informacyjne w telewizji i radiu często potrzebują ekspertów w określonych dziedzinach. Przeczytaj o tym, jak reporterzy zdobywają swoje źródła. Jednym z przykładów jest strona internetowa Help a Reporter Out. Strona wskazuje, że ma 475 0000-plus ekspertów jest szeregiem tematów.

7. Bycie fotografowanym na imprezach. Robisz obieg wydarzeń o charakterze non-profit i społecznościowym. Lokalne gazety często wysyłają fotografa. Dobre ubranie zwiększa prawdopodobieństwo, że Twoje zdjęcie zostanie dołączone. Zazwyczaj wiąże się to z nazwiskiem i połączeniem z firmą, gdy jest to wydarzenie biznesowe.

Pomocne będzie poznanie pracownika organizacji charytatywnej, który zajmuje się PR-em i promocją.

8. Recenzje pochodzące od tłumów. Ludzie poważnie traktują recenzje online. Lista Angie jest jednym z przykładów miejsca, do którego konsumenci udają się, aby znaleźć profesjonalistów ocenianych przez swoich klientów. Lista Angie’s posiada funkcję pozwalającą firmom na określenie ich profilu i rejestrację.

Czy jesteś reprezentowany na stronach, które prawdopodobnie odwiedzą twoi potencjalni klienci?

9. Usługi publiczne, które oferujesz. Co ma prawie każdy podatnik? Dużo starych dokumentów. Jest pewien limit czasu, który musi być zachowany. Co powiesz na wynajęcie mobilnej usługi niszczenia dokumentów, aby ustawić się na swoim parkingu w sobotę?

Twoi klienci będą zachwyceni. Powiedzą przyjaciołom. Prawdopodobnie lokalna gazeta też to opublikuje.

Istnieje tylko kilka sposobów, aby zaangażować media oprócz oczywistego kanału reklamowego. Ustanowienie obecności w mediach społecznościowych to także inna historia!