W jaki sposób firmy outsourcingowe mogą osiągnąć sukces klienta

Outsourcing jest często postrzegany jako paskudne słowo, kojarzące się z utratą pracy i brakiem efektywności. W rzeczywistości jednak firmy outsourcingowe mogą zaspokoić potrzeby klientów księgowych, jednocześnie zmniejszając codzienne koszty prowadzenia działalności. Outsourcing jest łatwiej powiedzieć niż zrobić, jednak i trzeba będzie odpowiednio sprawdzić swoich partnerów przed rzuceniem nadziei biznesowych za nimi.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o firmach zlecanych na zewnątrz, dlaczego są one tak ważną częścią branży księgowej i dlaczego tak wielu klientów w całym kraju przybywa do nich dla swoich potrzeb finansowych.

Opłacalność i wydajność, outsourcing przynosi efekty

Powiedz, co chcesz o outsourcingu jako strategii biznesowej, ale nie ulega wątpliwości, że przynosi on poważne rezultaty. Firmy księgowe, które z powodzeniem zdołają zlecić na zewnątrz część swoich operacji, prawdopodobnie będą płacić mniej za swoją działalność niż ich konkurenci, mogą skalować swoje operacje znacznie szybciej niż inni, i mogą skupić większość energii swojego zespołu na kluczowych projektach bliżej domu, jednocześnie pozwalając zlecanym na zewnątrz pracownikom zajmować się bardziej drobnymi problemami. W ostatecznym rozrachunku sukces w branży księgowej oznacza zaspokojenie potrzeb klientów, dlatego też outsourcing jest tak atrakcyjny dla tak wielu osób w świecie finansów.

Jeśli spojrzeć na niezliczoną ilość sposobów, że outsourcing może zwiększyć możliwości firmy do osiągnięcia swoich celów biznesowych, zobaczysz, dlaczego tak wiele firm księgowych przychodzi polegać na strategii opartej na outsourcingu. Po tym wszystkim, outsourcing jest skutecznie najtańszym sposobem na szybkie zwiększenie skali działalności, a wiele firm w tych dniach są walczyć na rynku swoich usług dla większej liczby klientów, zwłaszcza na kwitnącym rynku międzynarodowym. Być może najważniejszym aspektem outsourcingu jest to, że pozostawia on jednak pozostałym krajowym zespołom więcej czasu i energii na skupienie się na kluczowych projektach.

Jeśli wykonasz odważny skok i zlecisz na zewnątrz swoje operacje księgowe, na przykład, Twoi wykwalifikowani księgowi w domu nie muszą tracić czasu na prozaiczne skakanie po numerach, które są znacznie poniżej ich ocen płacowych. Klienci ci mogą następnie odwrócić swój pełny czas i uwagę na zaspokojenie potrzeb klientów krajowych z dobrze napisanych artykułów, które są prawdopodobnie wybredny i w rozpaczliwej potrzeby stałej uwagi od swoich guru finansowego. Po tym wszystkim, klienci chcą księgowych, które są dostępne w chwili powiadomienia, więc uwolnienie ręce swoich pracowników gwiazd w domu pomoże im wypracować bardziej solidne relacje i utrzymać istniejących klientów szczęśliwsze.

It’s all about making clients happy

W ostatecznym rozrachunku, Twój cel jest dwojaki: uszczęśliwić klientów i zapewnić im sukces finansowy. Najlepszą drogą do osiągnięcia tego celu jest outsourcing, ponieważ różnorodność doświadczeń i wiedzy fachowej oferowanych przez potencjalnych kandydatów do pracy na zasadzie outsourcingu jest praktycznie niespotykana na żadnym z rynków krajowych. Nie możesz być dla swoich klientów wszystkim – prędzej czy później, jeden z nich będzie miał prośbę, z którą po prostu nie dasz sobie rady. Jeśli jednak zlecasz tę prośbę na zewnątrz, nadal możesz ją spełnić tam, gdzie w przeciwnym razie uciekliby oni z Twoich usług i zerwali z inną firmą.

Jeśli jednak zamierzasz zlecać prace na zewnątrz, ważne jest, abyś zrobił to dobrze. Etyka jest niezwykle ważną częścią branży księgowej, ale nie wszystkie firmy biorą pod uwagę zasady etyczne, którymi powinny się kierować. Zanim rozważysz outsourcing, aby pomóc spełnić wymagania klientów, będziesz chciał dokładnie sprawdzić wszystkich potencjalnych partnerów z wyprzedzeniem, aby zagwarantować, że przestrzegają tych samych standardów etycznych i zawodowych, których można oczekiwać od kogoś w swojej własnej firmie.

Jeśli masz problem z określeniem, czy potencjalny partner jest wart Twojego czasu i pieniędzy, sprawdź te pytania, które powinieneś sobie zadać przed wprowadzeniem ich na pokład. Dowiedzenie się więcej na temat codziennych działań Twojego potencjalnego partnera, np. czy ma on scentralizowaną lokalizację i zatrudnia wielu pełnoetatowych pracowników, pomoże Ci ustalić jego zasadność. Podobnie, partnerzy, którzy dobrze wyglądają na papierze, mogą wydawać się atrakcyjni dla klientów, a Ty możesz wykorzystać swoje relacje outsourcingowe, aby lepiej wprowadzić się na rynek, konkurując z innymi firmami krajowymi.

Sposoby, w jaki outsourcing może pomóc Ci poprowadzić klientów do sukcesu finansowego są prawie zbyt liczne, aby je policzyć; możesz być jednak pewien, że niezależnie od tego, czy Twoi zleceni księgowi pomagają Ci obniżyć koszty prowadzenia działalności, poprawić jakość pracy lub skalowalność, czy też wprowadzić nowe, ekscytujące usługi dla klientów, pomogą Ci one osiągnąć Twoje cele biznesowe.

Oczywiście nie należy nigdy spieszyć się z outsourcingiem – powinien to być ostrożny i przemyślany proces, który obejmuje dokładną weryfikację potencjalnych partnerów. Niemniej jednak, przejście do outsourcingu niektórych działań firmy jest jednym z najszybszych i najbardziej opłacalnych sposobów na to, aby stać się atrakcyjnym dla nowych klientów. Twoi dotychczasowi klienci będą zadowoleni z outsourcingu, więc zacznij szukać za granicą, jeśli chcesz rozwiązać swoje krajowe problemy.