W jaki sposób Księgowi mogą zaspokoić potrzeby firm działających w Tysiącleciu

Niezależnie od tego, jaką usługę świadczy firma i jaki produkt sprzedaje, jednym z najważniejszych segmentów rynku dla każdego jest tysiąclecie. Dotyczy to w szczególności firm, które są ukierunkowane na usługi B2B, takich jak firmy księgowe. Dla nich segment, który jest tak samo zorientowany na biznes jak tysiąclecia, jest potencjalnym świętym graalem. Kiedy mówimy, że tysiąclecia są skoncentrowane na biznesie, nie żartujemy – firmy te rozpoczynają swoją działalność znacznie wcześniej niż boomerzy i w tempie dwukrotnie szybszym.

Ale czy jest coś, co specjalne firmy księgowe mogą zrobić, aby przyciągnąć i zatrzymać tysiącletnich właścicieli firm jako swoich klientów? Co to dokładnie jest?

Rozszerzyć swój marketing

Aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby tysiącletnich klientów, musisz najpierw upewnić się, że Cię znajdą, a dobra wiadomość jest taka, że można do nich dotrzeć w bardziej zróżnicowany sposób niż do właścicieli firm w wieku powyżej 40 lat.

Według Millennial Business Owner-Accounting Firm Survey z 2017 roku przeprowadzonego przez Bill.com, jest oczywiste, że do millenijnych właścicieli firm można dotrzeć na więcej sposobów niż do starszych właścicieli firm, otwierając pewne kanały marketingowe, które w przeszłości były zupełnie bezcelowe.

Na przykład, podczas gdy tylko 2% właścicieli firm w wieku powyżej 40 lat korzysta z mediów społecznościowych w celu znalezienia usług księgowych, to z tysiącleciami wzrasta to do 13%. Reklama i wyszukiwanie w Internecie są również bardziej skuteczne, gdy kierują swoją ofertę do właścicieli firm w wieku powyżej 40 lat. Innymi słowy, robienie połączenia płatnego marketingu cyfrowego, mediów społecznościowych i treści może być świetnym sposobem na przyciągnięcie tysiącletnich klientów, szczególnie jeśli masz talent do dostarczania im informacji, których mogą potrzebować.

Dywersyfikacja świadczonych usług

Mimo że znajdujemy się w XXI wieku, nadal istnieje stosunkowo duża liczba firm księgowych, które zajmują się podatkami i niewiele, jeśli w ogóle, innych. Dla niektórych wybór ten miał sens, ponieważ zdecydowana większość ich klientów w przeszłości chciała tylko tego typu usług. Dla innych jest to mniejszy wybór, a bardziej brak doświadczenia.

Jeśli ty i twoja firma księgowa jesteście po tysiącleciach, to po prostu nie wystarczy. Zgodnie z wyżej wymienionym badaniem, właściciele firm z rocznika tysiąclecia są bardziej zainteresowani różnymi rodzajami usług księgowych niż jakiekolwiek poprzednie pokolenie. W porównaniu z grupami wiekowymi 40-55 i 56 lat i więcej, więcej właścicieli firm jest zainteresowanych wszystkimi z poniższych usług księgowych:

  • Księgowość
  • Podatek od sprzedaży
  • Lista płac
  • Usługi CFO i doradztwo
  • Zalecenia dotyczące technologii rachunkowości/szkolenia
  • Płatność rachunków
  • Budżetowanie i prognozowanie
  • Fakturowanie
  • Kolekcje

Czasami odsetek zainteresowanych właścicieli firm jest tylko nieznacznie większy, a czasami dramatycznie. Ważną rzeczą, o której należy tutaj pamiętać jest to, że tysiąclecia szukają szerokiego wachlarza usług księgowych dla swoich firm i lepiej byłoby się rozdzielić, gdybyś jeszcze tego nie zrobił.

Zanim zaangażujesz swoją firmę księgową w dywersyfikację (co może kosztować), powinieneś upewnić się, że właściciele firm z tysiąclecia w Twoim kraju lub regionie są zainteresowani konkretnym rodzajem usług. Na przykład w Irlandii, która słynie z tego, że jest przyjazna dla początkujących firm, dobrym pomysłem byłoby skupienie się na usługach związanych z zakładaniem firm, udzielaniem porad i pomocy nowym firmom.

Go Digital

Każde pokolenie jest bardziej zaawansowane technologicznie niż ostatnie. Nadejdzie dzień, w którym tysiąclecia będą postrzegane jako pokolenie, przez które nowa technologia przeszła, ale w tej chwili to właśnie one są w pętli, jeśli chodzi o bycie cyfrowym.

Kiedy Bill.com zapytał właścicieli firm z tysiąclecia, co chcieliby, aby ich firmy księgowe włączyły do swoich usług, ponad 55% wymieniło technologie oparte na chmurze, ponad 45% wymieniło fakturowanie online, a około jedna trzecia wymieniła płatności cyfrowe. Byli również całkiem pewni, jak ważne jest, aby ich firma księgowa nie korzystała z papieru, co oznacza, że nie wszystko jest drukowane. Co więcej, tylko bardzo niewielka część tysiącleci mówiła, że przyjęcie nowych technologii jest dla nich wyzwaniem.

Staje się więc jasne, że iść tech-ciężki jest sposób, aby przyciągnąć tysiącletnich klientów i najlepszą rzeczą w tym jest to, że to może być naprawdę wake-up call dla firm księgowych, które przyzwyczaiły się do robienia rzeczy po staremu i odmówić aktualizacji swoich praktyk.

Oczywiście należy zauważyć, że ten nacisk na technologię cyfrową może mieć również swoje minusy, ponieważ klienci z rocznicy tysiąclecia mogą oczekiwać całodobowej dostępności na różnych kanałach, takich jak poczta elektroniczna, czat, różne programy do przesyłania wiadomości, itp. To może być wyzwanie, aby znaleźć równowagę między byciem tam dla tych młodszych klientów i rysowania linii gdzieś.

Daj im duży obraz

Być może najciekawszym znaleziskiem w badaniu, o którym wspominaliśmy już kilka razy, jest fakt, że duży odsetek właścicieli firm z tysiąclecia szuka firm księgowych, które mogą pomóc im w sprawach związanych z Wielkim Obrazem, strategicznym poziomem rachunkowości i finansów w ogóle.

Jest to całkowicie zrozumiałe, biorąc pod uwagę stosunkowo młody wiek i różnorodność środowisk edukacyjnych tych właścicieli firm. Szukają oni kogoś, kto będzie w stanie powiedzieć im (i to w jasnym języku), jakich problemów mogą się spodziewać w przyszłości i jak mogą oczekiwać, że ich firma będzie zachowywać się finansowo. To wykracza poza zwykłe doradztwo.

Jeśli Twoja firma księgowa nie ma ludzi lub możliwości świadczenia tego typu usług, to nie jest to koniec świata, ale na pewno jest to coś, czego tysiącletnich klientów może szukać.

Zamiast słowa zamykającego

Podczas gdy tysiąclecia zdecydowanie składają się na interesujący segment (wynik szczególnie dużego skoku technologicznego i światopoglądowego), należy unikać wrzucania ich do jednego, jednorodnego segmentu, który za każdym razem będzie zachowywał się dokładnie tak samo.

Tysiąclecia są we wszystkich kształtach i rozmiarach, że tak powiem. Znajdziesz wśród nich introwertyków i ekstrawertyków. Znajdziesz wśród nich wymagających klientów i tych, którzy są szczęśliwi, że mogą liczyć na pomoc. Znajdziesz ludzi, którzy dostają wszystko za pierwszym razem, gdy im to wyjaśnisz i tych, którzy mogą potrzebować nieco więcej.

W końcu, nie zdziw się, że tysiąclecia chcą tego, czego chcą wszyscy inni – dobrej usługi za rozsądną cenę.