W jaki sposób podatek państwowy i lokalny wpływa na Twoich klientów

Wiele zostało powiedziane na temat wpływu podatków państwowych i lokalnych (SALT) na wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa, często pozostawiając specjalistów z zakresu podatków i rachunkowości do dyspozycji klientów pasterskich, aby zachować zgodność z przepisami. Proces ten niekoniecznie został ułatwiony przez nowe prawo podatkowe.

W związku z tym, pomoc księgowych takich jak Michael Fleming, dyrektor Peisner Johnson & Company w Dallas, LLP staje się coraz bardziej niezbędna. Jest on wprawdzie pasjonatem podatku od sprzedaży i aktywnie pomaga firmom, CPA i innym profesjonalistom podatkowym zrozumieć związane z tym niuanse, aby z powodzeniem uniknąć lub ograniczyć oceny audytów.

Michael będzie mówił na ten temat podczas nadchodzącej imprezy Avalara Crush, gdzie wyjaśni, w jaki sposób sprzedaż na rynku online pozwala firmom na szybsze i łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej znalezienie nabywców. Dowiesz się również o powszechnej sprzedaży i stosowaniu pułapek podatkowych, które pozwalają zaangażować się w kontakty z klientami, jednocześnie oceniając ich ryzyko i pomagając im poprzez świadome planowanie.

W jednym z ostatnich pytań i odpowiedzi z Michaelem omówiliśmy, co księgowi i ich drobni klienci biznesowi muszą wiedzieć na temat SALT, wspólnych pytań i jego poglądów na temat wpływu nowej ustawy podatkowej.

AW: Jaki jest najczęstszy problem/ pytanie, z którym klienci SALT zwracają się do Pana/Pani?

Fleming : Najczęstszym pytaniem, jakie się nasuwa, jest gdzie i kiedy ja lub gdzie mój klient musi pobierać i odprowadzać podatek od sprzedaży. Nasza odpowiedź jest potrójna: 1.) Gdziekolwiek masz nexus, oraz 2.) To co sprzedajesz podlega opodatkowaniu, oraz 3). Twoja ekspozycja jest istotna. Co z reguły rodzi cały szereg innych pytań dotyczących nexusu, podatności i istotności.

Nexus to tylko wymyślne słowo oznaczające związek lub połączenie. Jest to powiązanie lub związek ze stanem, który musi być obecny ze stanem, zanim stan ten będzie mógł wymagać od ciebie pobierania i odprowadzania podatku, jak w przypadku podatku od sprzedaży, lub płacenia podatku, jak w przypadku podatku dochodowego.

Istnieje wiele różnych działań, które mogą tworzyć nexus i różnią się one w zależności od stanu. Różnią się one nawet między podatkiem od sprzedaży a podatkiem dochodowym. Dla celów podatku od sprzedaży musi istnieć pewien rodzaj fizycznego komponentu nexusu związanego z podatkiem od sprzedaży. Może się to jednak zmienić jeszcze w tym roku.

AW: Czy uważa Pan/Pani, że nowe prawo podatkowe uprościło lub skomplikowało sprawę SALT dla klientów detalicznych? Wyjaśnij.

Fleming : To świetne pytanie i wiele osób pytało, ale jeśli chodzi o podatek od sprzedaży, nie ma to żadnego wpływu. To naprawdę ma wpływ na podatki dochodowe i określenie, jaka struktura jednostki jest najlepsza.

Po stronie podatku od sprzedaży naprawdę koncentrujemy się na sprawie South Dakota przeciwko Wayfair, Inc., którą postanowił rozpatrzyć Sąd Najwyższy USA. Sprawa ta dotyczy uchylenia wymogu fizycznej obecności w sprawie Quill z 1992 r. (Quill Corp. przeciwko North Dakota (91-0194), 504 U.S. 298 (1992)).

Bez względu na to, jak sprawa zostanie rozstrzygnięta, będzie to miało istotny wpływ na podejście państw do opodatkowania sprzedaży przez Internet. Jeżeli fizyczna obecność nie będzie uważana za konieczną, jako nową normę będziemy postrzegać powiązanie ekonomiczne.

Innymi słowy, tylko sprzedaż do państwa może stworzyć nexus i sprzedający mogą mieć nexus wszędzie. Jeśli Quill zostanie utrzymany w mocy, to myślę, że więcej stanów pójdzie w ślady Kolorado i będzie dążyć do tego, by sprzedający zdalnie korzystali z zawiadomień podatkowych i wymogów sprawozdawczych.

AW: Czy może Pani/Pan wymienić kwestię związaną z SALT, o której większość klientów nie wie, ale powinna i dlaczego?

Fleming : Zdalny sprzedawca korzysta z informacji podatkowych i wymogów sprawozdawczych staje się ogromnym problemem i wielu sprzedawców i ich doradców nie podąża za tym najnowszym trendem. Państwa mogą obecnie wymagać, aby sprzedający pobrał podatek od sprzedaży/użytkowania tylko wtedy, gdy ma on powiązanie z firmą.

Jednak wielu sprzedawców internetowych tego nie robi, a państwa uważają, że brakuje im dużych dochodów. Kolorado (na przykład), około ośmiu lat temu, wpadło na «jasny» pomysł stworzenia zbioru zasad dla sprzedawców, którzy nie mają nexusu, co sprawiłoby, że ich życie stałoby się tak mizerne, że sprzedający zdecydowaliby się na dobrowolną rejestrację.

AW: W jaki sposób sprzedaż na rynku internetowym pozwala przedsiębiorstwom na szybsze znalezienie nabywców?

Fleming : Kolejne wielkie pytanie. Dostępność jest dużą częścią odpowiedzi. Nie ma żadnych ograniczeń geograficznych, klienci z całego świata mogą kupować. Nie ma też ograniczeń czasowych, internet nigdy się nie zamyka, a klienci mogą kupować o każdej porze dnia i nocy, także w święta.

Dla sprzedawców, którzy opuszczają statek może obniżyć koszty zapasów, koszty lokalizacji i może zmniejszyć liczbę pracowników wymaganych do prowadzenia działalności gospodarczej. Widzieliśmy nabywców internetowych naprawdę ewoluować w ciągu ostatnich pięciu – siedmiu lat z tych, którzy chcą uniknąć podatku od sprzedaży w Internecie do tych, którzy szukają większego wyboru i wygodny transakcji bez stresu. W naszym pracowitym życiu miło jest przyjść do nas do sklepu, a nie iść do niego.