W jaki sposób TCJA wpłynęła na odliczenia dla Hobbies

To coś więcej niż tylko semantyka, jeśli chodzi o różnicę między “biznesem” a “hobby”. Podczas gdy można odliczyć zwykłe i niezbędne wydatki biznesowe – a nawet stratę – obecnie nie ma żadnych korzyści podatkowych z tytułu wydatków związanych z hobby. Dlatego też, jak pokazano w nowym przypadku dotyczącym operacji “cięcie konia” ( Besten, TC Memo 2019-154, 11/25/19), stawka jest często wysoka.

Należy mieć świadomość, że sprawa ta została rozstrzygnięta na mocy prawa obowiązującego przed wejściem w życie ustawy o ulgach podatkowych i zatrudnieniu (TCJA).

Wcześniej, gdy dana czynność była traktowana jako hobby, można było odliczyć wydatki do wysokości dochodu z hobby. Jednak TCJA eliminuje odliczenia na różne wydatki, w tym na wydatki związane z hobby, w latach 2018-2025. W każdym razie, nie można odliczyć straty z działalności hobbystycznej, a nie biznesowej.

IRS często kwestionuje odliczenia związane z określonymi działaniami, takimi jak hodowla koni lub wyścigi, które mogą być przyjemne lub osobiście opłacalne dla podatników. Nie było więc zaskoczeniem w nowym przypadku, gdy znany entuzjasta koni był pod bronią.

Fakty z nowej sprawy: Podatnik, bardzo ceniony konkurent koni ciętych, prowadził działalność w zakresie produkcji nasion w Południowej Dakocie od 1964 roku.W 2002 r. sprzedał firmę produkującą nasiona swojemu synowi i chciał rozszerzyć działalność w zakresie produkcji koni tnących. Obejmował on hodowlę, hodowlę, zakwaterowanie, trening, sprzedaż i rejestrację koni tnących, a także pokazy koni w zawodach krajowych.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Podatnik znalazł się jednak w trudnej sytuacji finansowej, zanim jego operacja cięcia koni mogła przynieść zysk. W szczególności, jego syn zmagał się z firmą nasienną, więc podatnik był zmuszony do pomocy. Co więcej, firma zajmująca się cięciem koni została zraniona przez nieoczekiwaną śmierć czempiona, który miał zapewnić znaczne przyszłe dochody z hodowli.

Operacja cięcia konia przez podatnika wykazała znaczne straty przez pięć kolejnych lat. Urząd Skarbowy zaprzeczył poniesieniu strat, twierdząc, że działalność ta miała charakter hobby.

Tradycyjnie sądy tradycyjnie opierały się na następujących czynnikach, aby odróżnić przedsiębiorstwo od hobby:

  • Sposób, w jaki wykonujesz czynności
  • Wiedza posiadana przez Ciebie lub Twoich doradców podatkowych
  • Czas i wysiłek włożony w wykonywanie czynności
  • Wszelkie posiadane przez Państwa oczekiwania co do wartości aktywów wykorzystywanych w działalności mogą zostać wycenione
  • Wszelkie wcześniejsze sukcesy w prowadzeniu innych podobnych działań
  • Twoja historia dochodów lub strat w odniesieniu do działalności
  • Wysokość ewentualnych zysków, które osiągniesz
  • Twój status finansowy
  • Wszelkie elementy osobistej przyjemności lub rekreacji

Żaden pojedynczy czynnik sam w sobie nie jest decydujący, ale przewaga czynników może przechylić szalę na Twoją korzyść.

W tym przypadku Sąd Skarbowy został zaskoczony wysiłkami podatnika, który nawet w obliczu rosnących trudności finansowych, starał się zaangażować w zysk z operacji cięcia konia. Ponadto, choć podatnik czerpał osobistą przyjemność z tej operacji, wymagała ona od niego ciężkiej pracy fizycznej. W związku z tym Sąd dopuścił straty.

Bądź świadomy, że specjalne domniemanie podatkowe może być po Twojej stronie. Jeśli w ciągu ostatnich pięciu lat z rzędu wykażesz zysk, generalnie zakłada się, że prowadzisz działalność gospodarczą. Co więcej, to domniemanie podatkowe jest wzmocnione w przypadku działalności związanej z hodowlą, treningiem, pokazami lub wyścigami koni. W takim przypadku zakłada się, że działalność ta jest działalnością gospodarczą, jeżeli w ciągu zaledwie dwóch z ostatnich siedmiu kolejnych lat osiągnięto zysk.

Zauważ, że IRS może obalić domniemanie prawa podatkowego poprzez dostarczenie dowodów, że działalność ta jest faktycznie hobby. Najlepsze podejście: Zachowaj szczegółową dokumentację wspierającą twoje stanowisko.

Powiązane artykuły

Czy klienci są gotowi do rejestracji podatku od sprzedaży?

Jak prawidłowo obsługiwać audyty IRS