W jaki sposób wyłączenie spowodowało idealną burzę

IRS działa w oparciu o plan awaryjny na sezon składania zgłoszeń.Wracają 57 procent pracowników, ale bez wynagrodzenia. To ustanowiło idealną burzę.

W tej chwili automatyczne powiadomienia o zbiorach wychodzą na zewnątrz i nikt nie czyta poczty.Nie zapominajmy o tym, że w tym roku wchodzi w grę TCJA, a Kongres przeznaczył dodatkowe środki na ten serwis, aby dostosować się do największej zmiany w prawie podatkowym od trzech dekad.Jednak w przeszłości IRS był przedmiotem publicznej i profesjonalnej kontroli za brak odpowiedzi na telefony i pytania, które mają podatnicy i profesjonaliści.

Więc, wszyscy możemy sobie wyobrazić, co jest dalej z tym planem awaryjnym.

Przez wiele lat Kongres obcinał budżet IRS.Doprowadziło to do problemów z Practioner Priority Service (PPS), jak również z krajowymi infoliniami dla podatników.Ludzie dzwonili do agencji i czekali na nią nawet do dwóch godzin.Te rozmowy telefoniczne prowadziły do “kurtuazyjnych rozłączeń”, w których serwis telefoniczny po prostu odkładał słuchawkę na osobę.Nie zapominajmy o sezonie podatkowym 2018, w którym system komputerowy IRS przestał działać w dniu podatkowym, wydłużając sezon o jeden dzień.

Więc: Czy przy tych wszystkich problemach, za które IRS był winny w przeszłości, można je winić w tym roku?

Pracownicy, którzy wracają do IRS nie otrzymują wynagrodzenia.Pomyślcie o tym przez chwilę.Wiem, że komuś, kto pracuje na własny rachunek, łatwo jest zrozumieć, że nie otrzymuje czeku z wypłatą.Jednak tak bardzo, jak chcę stanąć po stronie wszystkich osób pracujących na własny rachunek, mówiąc “witajcie na świecie”, musimy zrozumieć, że ci pracownicy rządowi nie podpisali się pod tym.Nieotrzymanie zapłaty spowoduje problem moralny w ramach Serwisu, w którym obsługa klienta nie będzie miała nic wspólnego z niczym, co spowoduje wiele bólu głowy dla specjalistów i podatników.

Na przykład, przed zamknięciem, miałem kilku klientów, którzy otrzymywali listy karne z IRS.Odpowiedziałem na nie, ale potem wszystko się zatrzymało i sprawa została przekazana do Automated Collections Service (ACS).Podczas gdy ci klienci otrzymują powiadomienia o należnych im kwotach, nie ma nikogo, kto odpowiadałby na moje listy z prośbą o złagodzenie kar.

Nie wspominając o tym, że miałem klienta pod kontrolą.Poprosiłem o apelację, gdy rząd był otwarty, ale teraz klient wciąż pyta, czy sprawa została załatwiona.Jestem trochę zmęczony mówieniem im, że rząd jest zamknięty i musimy czekać na jego ponowne otwarcie.

Nie jest tajemnicą, że system komputerowy IRS jest zbudowany na platformie z lat 50-tych.W rzeczywistości, mówię klientom, że system komputerowy IRS jest w zasadzie chomikiem na kółku. Plan awaryjny w zasadzie otwiera system dla hakerów.Bez obserwowania, co ludzie robią, wszystko może być zagrożone.

W przeszłości IRS walczył z kradzieżą tożsamości i kompromisem z systemem transkrypcji i odniósł sukces.Jednak przy liczbie pracowników, która stanowi zaledwie 57 procent ogółu, nie wspominając już o braku płatności, myślę, że możemy spodziewać się, że system zostanie skompromitowany.

Dalej jest TCJA, o której krótko wspomniałem na początku tego artykułu.Nie tylko zmieniło się prawo podatkowe, ale drastycznie zmieniły się też formy.Będziemy mieli do czynienia z małym personelem, który wprowadzi największą zmianę w kodeksie podatkowym w ciągu trzech dekad.Zanim rząd się zamknął, Kongres przywłaszczył sobie, a Prezydent zatwierdził, więcej pieniędzy dla IRS na wdrożenie wszystkich zmian w formularzach i prawie.Teraz jednak utknęliśmy z niczym.

Jeśli śledzisz mnie na portalach społecznościowych, wiesz, że żartowałem z tego, że IRS jest oszukiwany i nie otrzymuje wypłaty.Jednak zamawianie pracowników bez płacenia im jest nie tylko nielegalne, ale i niemoralne.Samo morale jest powodem do finansowania IRS.Nie wspominając już o tym, że gdybym musiał do nich zadzwonić, wolałbym mieć kogoś, kto byłby skłonny pomóc, a nie zdenerwowany, bo nie otrzymałby czeku z wypłatą.

Wiem, że mitem jest “to my przeciwko nim”. Jednak mój pierwszy szef powiedział mi coś, co zawsze będę pamiętał.Powiedział: “Pracujemy w porozumieniu z IRS.”Chcę powiedzieć, że znów pracujemy ze Służbą, aby dostosować podatników do wymogów i pomóc złagodzić wszelkie irytację pracy z rządem.