Wakacje Nie przeszkadzają Wielu Profesjonalistom w zwiększeniu produktywności

Czy przy wszystkich tych rozrywkach wakacyjnych i dobrej pogodzie ducha, profesjonaliści są w stanie skupić się na pracy?

Zgodnie z wynikami ostatniego sondażu Accountemps przeprowadzonego wśród 1000 pracowników w całym kraju, odpowiedź może Cię zaskoczyć.

Podczas gdy niektórzy pracownicy mogą być rozpraszani przez uroczystości kończące rok, 32% respondentów stwierdziło, że są bardziej produktywni w tygodniu poprzedzającym duże święto, podczas gdy 22% stwierdziło, że ich produktywność spada.

âWakacje są gorączkowym okresem dla wielu profesjonalistów, a ludzie pod presją różnie reagują, â» powiedział Bill Driscoll, prezes okręgu Accountemps, oddziału Roberta Połowy, który specjalizuje się w tymczasowym zatrudnianiu pracowników księgowości, finansów i księgowości. Dla jednych nadchodzące święta pobudzają ich do szybszego i bardziej efektywnego poruszania się, podczas gdy dla innych są one spowolnione przez uczucie ciągnięcia w wielu kierunkach.â»

Produktywność jest najgorsza w godzinach 16:00 i 18:00, według 29% badanych specjalistów. Wydaje się, że większość pracowników pracuje między godziną 10.00 a 12.00.

Większość (47 proc.) respondentów stwierdziła, że nie odczuwa różnicy w produktywności w okresie wakacyjnym.

Driscoll zauważył, że obniżona wydajność na koniec roku może stanowić wyzwanie dla wielu firm.

âPrzedsiębiorstwa starają się zamknąć księgi na kwartał, personel na nadchodzący rok, i wykorzystać pozostały budżet w miarę zbliżania się wakacji, â» powiedział. âWiele firm może skorzystać na wprowadzeniu tymczasowych specjalistów, aby powiększyć swój personel. Dzięki temu główni członkowie zespołu mogą swobodnie korzystać z czasu wolnego, jednocześnie utrzymując działalność na właściwym torze.â»