Walking the Walk – Firm Focuses on Service

przez Deanna C. White

W niedzielę października tego roku Tricia Carlstrom i kilku jej współpracowników z Elk Grove Village w stanie Illinois, firmy księgowej Porte Brown LLC z siedzibą w Illinois, chwyciło za wiatrówki, wzięło parasole i ruszyło w kierunku pobliskiego rezerwatu leśnego Busse Woods na szybki 5-kilometrowy spacer.

Zanim wyszli z imprezy, byli zawilgoceni deszczem. Ich ubrania były poplamione mokrą trawą i resztkami spadających liści, a ich ręce i stopy były czerwone i zdrętwiałe od wilgotnego, porannego powietrza.

Czuli się fantastycznie.

Carlstrom i jej współpracownicy nie poczuli tego ciepła po ćwiczeniach – endorfiny, które pojawiły się pod koniec spaceru. Czuli się dobrze, ponieważ połączyli się jako zespół, aby przyczynić się do godnej sprawy.

Zespół Porte Brown, do którego dołączyło kilku członków rodziny i jeden wytrwały puggle o imieniu Tuffy, był tylko kilkoma z około 7.000 mieszkańców Chicago, którzy w niedzielę 14 października wzięli udział w 34. dorocznym Ron Santo Walk to Cure Diabetes.

Sponsorowany przez Illinois Chapter JDRF (Juvenile Diabetes Research Foundation) jest największą imprezą przynoszącą dochód dla Illinois Chapter, która zbiera rocznie 4,5 miliona dolarów.

To spacer JDRF numer jeden w tym kraju.

JDRF jest wiodącą światową organizacją zajmującą się badaniami nad cukrzycą typu 1. Misją JDRF jest znalezienie lekarstwa na cukrzycę i jej powikłania poprzez wspieranie badań.

Carlstrom, specjalista ds. marketingu i planista imprez dla Porte Brown, powiedział, że jest to pierwszy rok, w którym firma wzięła udział w spacerze. Pomysł przyszedł, Carlstrom powiedział, podczas wolontariatu na lunch sponsorowany przez Porte Brown i prowadzone przez gazetę terenową, na cześć zmarłego Ron Santo na jego wprowadzenie do National Baseball Hall of Fame.

«Ludzie z JDRF podeszli do nas na lunchu z pomysłem zrobienia tego spaceru jako firma i wszystko po prostu spadło na miejsce», powiedział Carlstrom. «Pomyśleliśmy «dlaczego nie stworzyć zespołu naszych pracowników i nie pójść na to wydarzenie? To był sposób na oddanie się społeczności i sposób na zbliżenie naszych pracowników.»

Carlstrom i Bruce Jones, partner zarządzający Porte Brown, stwierdzili, że spacer Ron Santo Walk w sposób naturalny wpisuje się w ogólną «kulturę uczenia się» firmy, która podkreśla nie tylko konsekwentny i stały rozwój zawodowy i kształcenie wszystkich pracowników, ale również znaczenie oddawania się społeczności – w szczególności prawa organizacji na własnym podwórku Porte Brown.

«W Porte Brown, jesteśmy dumni z naszego zaangażowania społecznego», mówi Jones. «Nie tylko jest to dobre, ale mamy kilku współpracowników i członków rodziny, którzy są bezpośrednio związani z JDRF». To zaszczyt wspierać ten szczególny wysiłek i jednocześnie oddać go społeczności».

Carlstrom powiedział, że Porte Brown aktywnie zachęca swoich pracowników do przyłączenia się do stowarzyszeń i izb, a firma uczestniczyła w innych działaniach wolontariackich, takich jak coroczny CPA Day of Service oraz Roselle, z siedzibą w stanie Illinois, Run for the Roses 5K walk/run, który przynosi korzyści Stowarzyszeniu Syndromów Turystycznych.

«Chcemy, aby nasi pracownicy skupili się na oddawaniu i aby byli zaangażowani w ten wysiłek z osobistym akcentem», powiedział Carlstrom.

Podobnie jak wielu początkujących wolontariuszy, pierwszy rok udziału Porte Brown w Ron Santo Walk rozpoczął się skromnie, z około dziesięcioma wolontariuszami. Ale to wydarzenie miało bardzo głęboki wpływ na tę początkową grupę.

«Myślę, że ten spacer naprawdę otworzył nam oczy na bardzo poważną sprawę. To uświadomiło nam, jak głęboko cukrzyca dotyka tak wielu ludzi», powiedział Carlstrom. «Będąc tam z pierwszej ręki i widząc te wszystkie zespoły chodzące, tych wszystkich ludzi… to sprawiło, że poczuliśmy się bardzo dobrze uczestnicząc, nie tylko my, ale wszyscy ludzie chodzący tego dnia.»

Po powrocie tych podstawowych wolontariuszy do biur Porte Brown z ich zdjęciami i ich pozytywne historie z dnia, Carlstrom powiedział, jest pewien, że zespół Porte Brown Ron Santo będzie rosnąć wykładniczo w najbliższych latach.

«W tym świecie, czasami wszyscy lubimy brać, brać, brać i zapominamy o oddawaniu», powiedział Carlstrom. «Ale wydarzenia takie jak Ron Santo Walk naprawdę stawiają sprawy w odpowiedniej perspektywie. Kiedy stawiamy takie okazje wolontariuszom przed naszymi pracownikami, kiedy aktywnie ich zachęcamy i wspieramy, zawsze wskakują na pokład».

Carlstrom uważa, że to właśnie to credo – idea wychodzenia poza główny cel, jakim jest kultywowanie i wspieranie najlepszych pracowników i ich społeczności – sprawia, że Porte Brown jest tak pozytywnym miejscem.

«To po prostu część naszej filozofii», powiedział Carlstrom. «To jest to, co robimy.»

Artykuły pokrewne:

  • CPA Societies Sponsor Selfless Service
  • CPAs Foster Selfless Service