Wdrożenie zarządzania majątkiem w firmie CPA: Perspektywa CPA

Do 1. Global

Michele Tremblay, mistrzowska partnerka WABC Wealth Management Services, spółki zależnej Weil, Akman, Baylin & Coleman, P.A., korporacji CPA w Timonium, Maryland, omawia swoją historię jako CPA pracującej w szanowanej firmie CPA z wewnętrznym doradcą ds. zarządzania majątkiem.

1.Jaki był najważniejszy powód, dla którego zdecydowałeś się rozpocząć oferowanie usług zarządzania majątkiem dla swoich klientów podatkowych?

Najważniejszym powodem była pomoc we wdrożeniu procesu planowania, ponieważ jako CPA, zwykle i tak dotykaliśmy wszystkich tych obszarów, doradzając w zakresie planowania inwestycyjnego, ubezpieczeń i tak dalej, ale ponieważ nie mieliśmy żadnej kontroli nad wdrożeniem, klienci nigdy tego nie zrobili. Więc jednym z najważniejszych powodów było, aby uzyskać Don wdrożenia – aby zapewnić całą pełną obsługę – bo naprawdę, byliśmy już to zrobić tak czy inaczej.

2.Jakie przeszkody musiał/a Pan/Pani pokonać, aby stać się skutecznym planistą finansowym?

Na pewno był to duży problem osobowościowy, ale również samo wdrożenie systemów i procesów – zarówno pod względem administracyjnym, jak i pod względem sposobu traktowania klientów – było dużym problemem. Wydawało się, że za każdym razem, gdy spotykaliśmy się z klientem, robiliśmy rzeczy trochę inaczej, więc najpierw musieliśmy zrozumieć, jak robił to pierwszy Globalny. Potem musieliśmy wymyślić, jak to usprawnić, a po trzecie musieliśmy się upewnić, że wszystko stanie się procesem, który będzie znormalizowany, ale pozwoli na dostosowanie do potrzeb klienta. Zrobiliśmy to tak, aby każde spotkanie z klientem nie trwało dwie godziny.

3.Wiele umów CPA ma awersję do sprzedaży/marketingu. Jak Ty i Twoi partnerzy przezwyciężyliście tę niechęć?

Zrobiliśmy wiele partnerskich lunchu i nauki i spotkań z pracownikami – jak zwrócić się do klientów. Zrobiliśmy wiele ról, i nadal robimy wiele przykładów na spotkaniach pracowników lub partnerów, jak rozmawiać z klientami. Wiele z nich przypominało partnerom, że wszystko, co muszą zrobić, to zrobić to, co robią normalnie: zadać klientom pytania o ich informacje finansowe, a następnie zaoferować usługi doradcze w zakresie przeglądu ich sytuacji finansowej.

4.W jaki sposób zatrudnienie dedykowanego profesjonalnego doradcy finansowego zmieniło Twoją ofertę zarządzania majątkiem?

Jest to po prostu dużo łatwiejsze, ponieważ kiedy klient jest w biurze, możemy po prostu przedstawić go naszemu doradcy finansowemu w locie i od razu umówić się na spotkanie lub umówić się na konferencję z klientem. Dostępność naszego doradcy finansowego, który jest tu fizycznie obecny i zna jej harmonogram w danej chwili, drastycznie zwiększyła liczbę spotkań. Ponadto, jesteśmy w stanie wziąć udział w wielu innych spotkaniach, ponieważ zasoby są w domu i nie musimy już podróżować do różnych biur na spotkania.

5.Wiele umów CPA uzyskuje licencje na papiery wartościowe i «idzie na własną rękę» jako planiści finansowi. Co sądzisz o tym podejściu?

Stwierdzamy, że jesteśmy ekspertami w tym, co robimy i chociaż planowanie finansowe wpływa na to, co robimy, nie jesteśmy ekspertami w tym zakresie. To tak, jakby próbować napisać testament – mogę ci powiedzieć, czego w nim chcę, jakie postanowienia chcę, ale nie mogę tego napisać . Mogę usiąść z klientem i wysłuchać jego trosk i zmartwień, przyjrzeć się jego liczbom i powiedzieć, co moim zdaniem jest dla niego najlepsze, ale nie mam pojęcia, którą rentę, na przykład, umieścić w nim. Jest to zbiór wiedzy, o którym wiemy wystarczająco dużo, by wiedzieć, że nie wiemy wystarczająco dużo.

6.Jak dodanie zarządzania majątkiem do oferty zmieniło plany sukcesji?

Jeszcze nie wiemy, ale wiemy, że jest tu coś innego. Dotknęliśmy tego krótko na odosobnieniu naszych partnerów i zdaliśmy sobie sprawę, że teraz jest inaczej, jeśli chodzi o dolary i centy oraz pracę do dowolnego wieku. To się zmieniło, ale jeszcze nie wiem jak. Mamy trzech partnerów, którzy przejdą na emeryturę w ciągu najbliższych pięciu do siedmiu lat, więc jest to duży temat w wielu spotkaniach. Wiemy również, że musimy mieć plan sukcesji dla naszego doradcy finansowego, a ze względu na dane demograficzne naszych partnerów, musimy zadbać o to, aby wszyscy młodsi partnerzy otrzymali licencję. Jest jeszcze jeden zestaw problemów, którymi musimy się teraz zająć.

7.Jaką poradę zaoferowaliby Państwo firmie CPA, która rozważa zaoferowanie usług zarządzania majątkiem swoim najlepszym klientom?

Zdecydowanie idź z 1. Global-no pytanie! Poza tym, po prostu naprawdę idź z programem i upewnij się, że znasz doradcę. Moja analogia jest taka, że mieliśmy ślub ze strzelbą, a ja wolałbym się umawiać na jakiś czas. Wychodziliśmy ze złego związku i postanowiliśmy się zmienić, a ponieważ podjęliśmy tę decyzję, chcieliśmy po prostu się tym zająć i jedyną decyzją, jaka nam pozostała, było zatrudnienie doradcy. Ale naprawdę zalecam, abyś sprawdził tę osobę, poszedł z nią na lunch, poszedł z nią na kolację, docenił to, co robi, jak się zachowuje i kim jest. Przebyliśmy długą drogę i poprawiliśmy nasze relacje, ale na początku było naprawdę ciężko. Musisz dać im znać z góry, że to nie jest dwutygodniowy proces. Nawet jeśli spotkasz kogoś, w kim po prostu się zakochasz, poświęć trochę czasu, zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję. Naprawdę – wychodzisz za mąż. Dajesz się nabrać. Kiedy już przedstawisz je swoim klientom, nie chcesz tego robić ponownie.

8.Wybrałeś 1st Global jako swojego partnera biznesowego. Dlaczego?

Cała sprawa jest dokładnie w porządku. Organizacja jest idealna, wszystko jest pod klucz. Jedyną rzeczą, która jest poza Twoją kontrolą jest doradca, a 1st Global robi dobrą robotę upewniając się, że są zdolni, ale nadal trzeba je przetestować – wypróbować, aby upewnić się, że związek jest tam. Po tym wszystkim, gdy ludzie idą do partnerstwa – każdego partnerstwa: lekarzy, prawników, ktokolwiek – nie idą z nieznajomymi; idą z kimś, kogo szanują, zaufanie, poszedł do szkoły z, wiedział przez wiele lat. Prawda jest taka, że im lepiej znasz tę osobę, tym więcej osiągniesz sukcesów.

Aby uzyskać więcej informacji na temat oferowania usług zarządzania majątkiem jako firma CPA oraz tego, jak strategiczne partnerstwo biznesowe z tak uznanymi partnerami jak Michele Tremblay może wpłynąć na Twoje plany rozwoju, skontaktuj się z 1st Global pod adresem (800) 959-8461 lub [chronione pocztą elektroniczną] .

Ten artykuł i jego treść zostały dostarczone przez 1st Global. Z ponad 500 firmami stowarzyszonymi z 1st Global jest jednym z największych partnerów świadczących usługi zarządzania majątkiem dla zawodów podatkowych, księgowych i prawniczych. 1st Global dostarcza wymagane zdolności niezbędne do doskonałości w zarządzaniu majątkiem, w tym progresywnego kształcenia ustawicznego, co stawia firmę w wyjątkowej pozycji do zaoferowania wiedzy na temat zarządzania majątkiem.

1st Global został założony przez CPAs w przekonaniu, że firmy zajmujące się księgowością, podatkami i planowaniem nieruchomości mają wyjątkowe kwalifikacje do świadczenia kompleksowych usług zarządzania majątkiem dla swoich klientów. Każda stowarzyszona firma posiada wykształcenie, technologię, ramy budowania biznesu i rozwiązania dla klientów, które sprawiają, że firmy te są liderami w swoich zawodach poprzez dedykowane profesjonalne relacje z klientami zbudowane wokół zarządzania majątkiem.

1st Global Capital Corp. jest członkiem FINRA i SIPC i ma siedzibę pod adresem 8150 N. Central Expressway, Suite 500 w Dallas, Texas, (214) 265-1201. Dodatkowe informacje o 1st Global są dostępne w Internecie pod adresem www.1stGlobal.com

.