Weaver łączy się z L.T. Hawthorne & Associates

Weaver ogłosił w tym tygodniu rozszerzenie oferty usług dla przemysłu naftowego i paliw odnawialnych poprzez połączenie z L.T. Hawthorne & Associates Inc., które nastąpiło 31 grudnia 2010 roku.

«Połączenie L.T. Hawthorne & Associates z Weaver doda silnej wiedzy branżowej i poprawi pozycję w naszej Praktyce Odnawialnych Źródeł Energii i Zgodności z Przepisami Energetycznymi», powiedział Wade Watson, CPA, CFE, partner w Assurance Services i lider praktyki Odnawialnych Źródeł Energii i Zgodności z Przepisami Energetycznymi w Weaver.

«W związku z rosnącym obciążeniem regulacyjnym, z jakim boryka się przemysł naftowy i paliw odnawialnych, dodanie pracowników Hawthorne’a daje nam bardzo potrzebną możliwość poszerzenia zakresu naszych usług doradczych», powiedział Watson.

Weaver’s Renewable and Energy Compliance Practice świadczy szereg usług certyfikacyjnych i doradczych dla branży energetycznej, w tym atesty wymagane przez Environmental Protection Agency, audyty zgodności niezależnych laboratoriów i rafinerii oraz atesty MPA (Marine Preservation Association), które są wymagane od członków MPA.

Zespół Hawthorne’a wnosi do Weaver wiedzę na temat rafinacji i paliw oraz zasobów związanych z przestrzeganiem przepisów, a także wnosi doświadczenie do praktyki Renewable and Energy Compliance, według Weaver. Hawthorne specjalizuje się w zapewnianiu wsparcia operacyjnego, doradztwa strategicznego i doradztwa w zakresie zgodności z przepisami dla przemysłu energetycznego od 2001 roku.

Tom Hawthorne, prezes Hawthorne, będzie nadal współpracował z Weaver, skupiając się na płynnym przejściu i ciągłym rozwoju w ramach Praktyki Odnawialnych Źródeł Energii i Zgodności Energetycznej. Sandra Dunphy i Ron Chapman, dotychczasowi dyrektorzy firmy, dołączą do Weaver jako dyrektorzy ds. zgodności z przepisami dotyczącymi energii i będą pracować w siedzibie Weaver w Houston.

«Kiedy połączysz dwa najlepsze zespoły w branży, klienci mogą tylko stać na korzyść», powiedział Hawthorne. «Będziemy teraz w stanie zaoferować bardziej kompleksowe usługi i jeszcze szerszą perspektywę.Jest to coraz ważniejsze, biorąc pod uwagę fakt, że nasza baza klientów liczy obecnie ponad 200 osób, a także krytyczną rolę, jaką nasza wiedza odgrywa w optymalizacji wielu strategii biznesowych».

O Weaver:

Pierwotnie założona w 1950 roku jako Weaver and Tidwell, L.L.P., firma prowadzi działalność jako «Weaver» i zatrudnia około 450 pracowników, w tym ponad 350 księgowych i profesjonalnych pracowników. Z biurami w Austin, Dallas, Fort Worth, Houston, Midland, Odessie i San Antonio, Weaver została uznana za największą niezależną firmę CPA na południowym zachodzie przez magazyn Accounting Today i 40. największą firmę w Stanach Zjednoczonych według INSIDE Public Accounting’s 2010 Top 100 firm księgowych.

Artykuły pokrewne:

  • Morrison, Brown, Argiz & Farra łączą siły z ERE
  • Hevia Beagles & Company łączy się z Gregory, Sharer & Stuart