Wejście do Centrum Podatkowego Gig Economy

Gospodarka gigantów eksplodowała w całym kraju. Oznacza to liczne możliwości pracy dla osób fizycznych, ale także nieprzewidziane komplikacje podatkowe. Aby zapewnić pomoc podatnikom i profesjonalistom, IRS uruchomił właśnie swoje nowe «Centrum Podatkowe Gig Economy» (IR-2020-4, 1/9/20).

Dostęp do Centrum Podatkowego Gig Economy można uzyskać tutaj.

«IRS opracowała to centrum internetowe, aby pomóc podatnikom w tym wschodzącym segmencie gospodarki», powiedział w komunikacie prasowym komisarz IRS Chuck Rettig. «Niezależnie od tego, czy wynajmujemy wolną sypialnię, czy też zapewniamy przejażdżki samochodem, chcemy, aby ludzie rozumieli przepisy, tak aby mogli zachować zgodność ze swoimi podatkami i uniknąć niespodzianek».

Koncert ekonomiczny – znany również jako udostępnianie, na żądanie lub dostęp ekonomiczny – często obejmuje przedsiębiorstwa, które obsługują aplikację lub stronę internetową, aby połączyć ludzi do świadczenia usług dla klientów. Chociaż istnieje wiele rodzajów przedsiębiorstw gospodarki gig, ride-sharing i wynajem domu są dwa z najbardziej popularnych. W ciągu ostatniej dekady, usługi takie jak Uber, Lyft i Airbnb stały się nazwami domowymi.

IRS wskazuje, że edukowanie pracowników zatrudnionych w gospodarce rynkowej w zakresie ich obowiązków podatkowych jest niezbędne, ponieważ wielu z nich nie otrzymuje formularzy W-2s, 1099s lub innych deklaracji informacyjnych dotyczących ich pracy w swoich zawodach. Dochód z tych źródeł podlega jednak zasadniczo opodatkowaniu, niezależnie od tego, czy pracownicy otrzymują deklaracje informacyjne. Dotyczy to nawet pracy w pełnym, niepełnym wymiarze czasu pracy lub gdy osoba ta otrzymuje wynagrodzenie pieniężne.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Zazwyczaj pracownicy w gospodarce gigantów są traktowani jako niezależni wykonawcy. W ten sposób są oni zobowiązani do płacenia podatków, tak jak inne osoby samozatrudniające się, ale mogą również odliczać wydatki związane z działalnością gospodarczą.

Pracownicy mogą być również zobowiązani do dokonywania kwartalnych szacunkowych płatności podatku dochodowego, płacenia swojej części podatków FICA, Medicare i Additional Medicare, jeśli są pracownikami i płacenia podatków od samozatrudnienia, jeśli nie są uważani za pracowników.

Centrum Podatkowe Gig Economy usprawnia różne zasoby, ułatwiając podatnikom znalezienie informacji o skutkach podatkowych dla firm świadczących usługi i tych, które je wykonują. IRS stwierdza w komunikacie prasowym, że oferuje porady i zasoby na różne tematy, w tym:

  • Wymogi dotyczące składania dokumentów;
  • Dokonywanie kwartalnych szacunkowych płatności podatku dochodowego;
  • Płacenie podatków od osób prowadzących działalność na własny rachunek;
  • Płacenie FICA, Medicare i Additional Medicare;
  • Potrącalne koszty działalności gospodarczej; oraz
  • Specjalne zasady raportowania wynajmu mieszkań wakacyjnych

Oczywiście, praca w gospodarce gigantów może również powodować problemy podatkowe państwa. Na przykład kontrowersyjna ustawa kalifornijska AB5, która weszła w życie 1 stycznia 2020 r., kodyfikuje, że większość pracowników powinna być traktowana jako pracownicy kwalifikujący się do większej ochrony pracowników. Należy sprawdzić, jakie są obowiązujące implikacje podatkowe dla stanu.

Na poziomie federalnym, nowe Centrum Podatkowe Gig Economy może dostarczyć cennych informacji, ale klienci mogą nadal potrzebować Twojej pomocy. Bądź przygotowany na pytania związane z tym stałym trendem w biznesie.

Powiązane artykuły

Jak pomóc klientom prowadzącym własną działalność gospodarczą aktywnie przygotować się do sezonu podatkowego

Doradzanie swoim klientom w zakresie obniżania podatku od osób bezrobotnych