Weyrich, Cronin & Sorra rozszerza Niche z fuzją

przez Jasona Bramwella

Baltimore-obszar CPA i firma konsultingowa Weyrich, Cronin & Sorra, Chartered (WC&S) starały się rozszerzyć swoją niszę w regionie w zakresie audytu programów świadczeń pracowniczych. Kiedy więc Michael Sisk Sr., CPA, prezes i partner zarządzający Baltimore, Michael D. Sisk & Co., PC, który specjalizuje się w audycie lokalnych i krajowych planów świadczeń pracowniczych, zwrócił się do WC&S w sprawie ewentualnej fuzji, WC&S wysłuchał.

“Naprawdę nie szukaliśmy [połączyć się z inną firmą]”. Oni przyszli pukać”, Frank Savarese, CPA, partner zarządzający WC&S , powiedział AccountingWEB. “Powodem, dla którego wpadłem na ten pomysł było to, że Mike przeprowadzał około siedemdziesięciu audytów planów świadczeń pracowniczych rocznie, więc natychmiast powiększa się moja nisza z szesnastu do dwudziestu planów, które audytowaliśmy rocznie do prawie stu. Wykonuje on również około trzydziestu nienastawionych na zysk prac audytorskich rocznie, którymi byliśmy zainteresowani. Więc bardzo dobrze pasuje do tego, co staraliśmy się zrobić, aby powiększyć naszą niszę.”

Połączenie obu firm stało się oficjalne w dniu 7 lipca. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Siedmiu pracowników Michael D. Sisk & Co. zostało przeniesionych z biura firmy w Baltimore do biura WC&S w Lutherville w stanie Maryland, dzięki czemu całkowita liczba personelu WC&S wzrosła do czterdziestu ośmiu. WC&S posiada również biura w Bel Air i Elkton, Maryland.

“To, co przemawiało do Mike’a, to fakt, że mieliśmy zamiar włączyć większość jego pracowników prosto do naszego biura w Lutherville”, powiedział Savarese.

Nie przewiduje się żadnych zwolnień z pracy w WC&S; jednakże, jak powiedział Savarese z powodu krzyżowania się wsparcia administracyjnego, Sisk stracił dwóch pracowników administracyjnych z powodu połączenia.

Sisk nie będzie pełnił funkcji kierowniczej w WC&S. Będzie świadczył klientom usługi audytorskie i podatkowe, a także konsultował się z partnerami z WC&S przez okres przejściowy do dwóch lat, według Savarese.

Rozszerzenie marki i usług firmy

Savarese powiedział, że WC&S, które działa w regionie Baltimore od prawie trzydziestu pięciu lat, będzie teraz wprowadzać na rynek swoją rosnącą niszę audytów planów świadczeń pracowniczych w obszarach, w których firma może nie mieć większego uznania dla nazwy.

“Obecnie prowadzimy marketing w kierunku zewnętrznych administratorów, którzy zajmują się dużą ilością administrowania tymi planami emerytalnymi”, powiedział. “Dajemy im znać, że mamy teraz niszę i będziemy robić prawie sto planów emerytalnych rocznie.”

Savarese wierzy, że klienci Michael D. Sisk & Co. odniosą korzyści z połączenia, ponieważ WC&S będzie w stanie świadczyć usługi, których mniejsza praktyka, jak Sisk’s, nie była w stanie zaoferować.

“Jesteśmy dość zróżnicowaną praktyką, więc mamy możliwość zaoferowania swoim klientom dodatkowych usług doradczych i usług w niektórych obszarach planowania”, powiedział.

Savarese powiedział, że firma jest zawsze zainteresowana rozwojem – jeśli nadarzy się okazja.

“Gdyby to nie była właściwa sytuacja, nie zrobiłbym tego.” “Ale wydaje się, że pasuje, a kultura zdaje się działać. Nie szukaliśmy aktywnie, ale to była dobra okazja, z której musieliśmy skorzystać.”

Łączenie procesów przepływu pracy

Pakiety oprogramowania i niektóre z procesów przepływu pracy, które Michael D. Sisk & Co. używał wewnętrznie, były kompatybilne z tym, co zostało już wdrożone w WC&S.

“Oczywiście istniały pewne dobre synergie, które dobrze ze sobą współdziałały, ale będzie krzywa uczenia się, nie ma co do tego wątpliwości, w ich imieniu, aby dostosować się do sposobu, w jaki robimy rzeczy”, powiedział Savarese. “Poczynając od mniejszego środowiska firmowego, a kończąc na większym środowisku firmowym, jest jeszcze kilka obszarów infrastruktury, którymi być może nie zajmowali się w przeszłości. Na przykład, jesteśmy w chmurze już od ponad dwóch lat, a oni nie. Ale mamy bardzo dobry program orientacyjny, do którego będą się aklimatyzować, a szkolenie jest stałe przez cały czas”.

Jednym z programów CCH, którego obie firmy używają do przeprowadzania audytów jest Engagement.

“Oni używali tego, my używaliśmy tego, więc sam proces audytu nie będzie dla nich wielką krzywą uczenia się, a to będzie dla nas bardzo pomocne”, powiedział Savarese.

Korzystanie z możliwości

Jako mała regionalna firma na rynku Baltimore, WC&S będzie miała możliwość wyboru, z którymi wyłącznymi praktykami i małymi grupami partnerów chce współpracować w przyszłości, powiedział Savarese.

“Te praktyki nie mogą się połączyć, bo po prostu nie ma z czym pracować”, podsumował. “Branża jest w punkcie, w którym musisz być trochę większy, aby móc pracować dla swoich klientów, więc myślę, że to dopiero początek tego, co będzie się działo w naszym regionie.”

Artykuły pokrewne:

  • Fuzje: Pięć konstrukcji i określenie wartości
  • Co jest warte Twojej praktyki na rynku fuzji i przejęć w 2013 roku?