Większość Amerykanów zmaga się z podstawowymi koncepcjami podatkowymi, Survey Finds

Może nie jest to zaskoczeniem dla praktyków podatkowych i CPA, ale nowe badanie przeprowadzone przez NerdWallet wskazuje, że znaczna liczba Amerykanów nie jest zbyt ostra w kwestii podstawowych przepisów podatkowych.

Dobrą wiadomością jest to, że w szeregach bezdyskusyjnych na pewno jest więcej potencjału dla nowych klientów. Tylko 32 procent zatrudniło w zeszłym roku profesjonalistę podatkowego, a 35 procent z niego wyrzuciło komercyjne oprogramowanie podatkowe, takie jak TurboTax. Reszta korzystała z oprogramowania dla członków rodziny lub innych znaczących osób, darmowego oprogramowania IRS dla niektórych grup dochodowych, papierowych deklaracji podatkowych lub krajowych firm przygotowujących rozliczenia podatkowe (H&R Block, Jackson Hewitt i Liberty Tax).

Więc, jak bardzo Amerykanie są źle poinformowani, jeśli chodzi o podatki? Spośród ośmiu pytań dotyczących zasad IRS w odniesieniu do powszechnych odliczeń, emerytur i planów oszczędnościowych w zakresie edukacji, podatnicy jako grupa otrzymali 25% poprawnych odpowiedzi.

Około połowa z nich (46%) nie wiedziała, w jaki przedział podatkowy się wpadają, a 58% niesłusznie uznało, że przedłużenie podatku oznacza, że może opóźnić zapłatę podatku dochodowego w terminie.

Ale 71 procent z nich wiedziało, że może skorygować swoje federalne potrącenia w każdej chwili w ciągu roku, a 61 procent wiedziało, że kilometr przejechany do pracy wolontariackiej jest odliczalny.

Oto pozostałe wnioski z badania NerdWallet:

Czy straty z gier hazardowych można odliczyć od federalnych podatków dochodowych? Ponad połowa (66 procent) pomyliła się w tym względzie, podczas gdy 34 procent wiedziało, że może je odliczyć, o ile kwota nie jest większa od wygranej.

Jaki jest termin wnoszenia podlegającej odliczeniu podatkowemu składki na tradycyjne IRA w 2016 r.? Większość (59 procent) pomyliła się, podczas gdy 41 procent wiedziało, że ostateczny termin przypada na 18 kwietnia.

Prawdziwy lub fałszywy: Płatny federalny doradca podatkowy nie potrzebuje ważnego numeru identyfikacji podatkowej. Prawie połowa (44%) wiedziała, że odpowiedź jest nieprawdziwa, podczas gdy 56% albo ją zawaliło, albo nie było pewnych.

Prawdziwy lub fałszywy: Składki do planu oszczędnościowego 529 uczelni są odliczane od federalnego podatku dochodowego. Tylko 11 procent wiedziało, że odpowiedź jest nieprawdziwa, podczas gdy 89 procent uważało, że to prawda lub nie było pewne.

Który z poniższych opisów najlepiej opisuje W-4? Ponad połowa (57 procent) udzieliła błędnych odpowiedzi, podczas gdy 43 procent wiedziało, że jest to formularz informujący pracodawców o wysokości federalnego podatku dochodowego, który należy pobrać z twojej wypłaty. Niektórzy wierzyli, że jest to formularz, który pokazuje zyski kapitałowe podlegające opodatkowaniu za dany rok, lub nie byli pewni. A oto gadżety: 3 procent stwierdziło, że jest to profesjonalne oznaczenie, które pozwala ludziom przygotować podatki dla innych.

Harris Poll przeprowadził internetową ankietę dla NerdWallet wśród ponad 1800 osób dorosłych w Stanach Zjednoczonych, które w zeszłym roku złożyły zeznania podatkowe i zamierzają to zrobić w tym roku.