Większość właścicieli małych przedsiębiorstw planuje zainwestować swoje zwroty podatku

Większość właścicieli małych firm, którzy otrzymali zwrot podatku, planuje zainwestować te pieniądze z powrotem w swoją działalność, jak wynika z nowego badania przeprowadzonego przez Balboa Capital, firmę udzielającą pożyczek małym firmom i finansującą biznes.

Badanie, które zostało przeprowadzone w celu zbadania opinii właścicieli małych przedsiębiorstw na temat gospodarki i ustalenia, co zamierzają oni zrobić ze zwrotem podatku, zostało w zeszłym miesiącu wysłane do ponad 300.000 właścicieli firm w całym kraju.

Wśród właścicieli małych firm, którzy zakończyli swoje podatki w 2016 roku, 14 procent otrzymało zwrot podatku, podczas gdy 56 procent nie otrzymało go.

Spośród tych, którzy otrzymali zwrot podatku, trzech na czterech stwierdziło, że zamierza wykorzystać te pieniądze albo na zakup sprzętu lub technologii, konsolidację zadłużenia, inicjatywy ekspansji i/lub zwiększenie zatrudnienia pracowników.

Ponadto, 75 procent właścicieli małych przedsiębiorstw skorzystało z sekcji 179 odliczeń podatkowych, aby odliczyć pełną lub częściową cenę wyposażenia przedsiębiorstwa, które zostało zakupione i wprowadzone do użytku w 2015 r., zgodnie z wynikami badania.

“Właściciele małych firm mieli silny pierwszy kwartał i spodziewają się wzrostu gospodarczego w pierwszej połowie 2016 roku, a to prowadzi do wzrostu zaufania i inwestycji biznesowych”, powiedział Jake Dacillo, dyrektor marketingu w Balboa Capital, w pisemnym oświadczeniu. “Właściciele firm zostali również przebadani pod kątem rodzajów finansowania, które zabezpieczyli w I kwartale, a kredyty dla małych firm i finansowanie sprzętu znajdują się na szczycie listy”.

Inne kluczowe wnioski z badania obejmują:

  • Siedemdziesiąt sześć procent właścicieli małych firm odnotowało w pierwszym kwartale umiarkowany lub znaczący wzrost przychodów.
  • Siedemdziesiąt dziewięć procent spodziewa się wzrostu w gospodarce USA w pierwszej połowie 2016 roku.

Krajowy Tydzień Małych Przedsiębiorstw trwa od 1 do 7 maja.