Wiele miejsc pracy dla księgowych Wakacje do miesiąca

Pomimo dużej liczby osób poszukujących pracy, wiele stanowisk księgowych i finansowych pozostaje nieobsadzonych nawet przez miesiąc.

Tak mówi nowe badanie przeprowadzone przez Robert Half Finance & Accounting, który przeprowadził wywiad z 2 200 dyrektorami finansowymi w całym kraju.

Z ustaleń wynika, że na otwartym stanowisku księgowym lub finansowym na poziomie pracowników może minąć średnio cztery tygodnie, a na stanowisku kierowniczym – do pięciu tygodni.

“W obliczu niedoboru talentów na dzisiejszym rynku pracy w sektorze finansowym i księgowym, pracodawcy, którzy przyspieszają proces rekrutacji, wyprzedzają konkurencję”, powiedział Paul McDonald, starszy dyrektor wykonawczy w Robert Half, w oświadczeniu pisemnym. “Firmy muszą poświęcić czas na właściwe zweryfikowanie kandydatów za pomocą gruntownych rozmów kwalifikacyjnych i sprawdzania referencji, jednak zbyt długi czas na podjęcie decyzji może spowodować, że pracodawcy stracą najbardziej poszukiwanych kandydatów”.

Dodaje, że szybkie poszerzenie oferty pracy jest ważne przy rekrutacji kandydatów, którzy posiadają specjalistyczne umiejętności finansowe i księgowe, certyfikaty i referencje, takie jak licencja CPA czy MBA.

Aby pomóc menedżerom przyspieszyć proces zatrudniania, Robert Half Finance & Accounting oferuje pięć poniższych wskazówek:

1. Działaj szybko. Opracowanie planu działania i krótkiej listy potencjalnych pracodawców wraz z punktami odniesienia dla każdego etapu procesu zatrudniania. Celem jest dokładna ocena kandydatów, a jednocześnie szybkie znalezienie najlepszego kandydata i rozszerzenie oferty pracy.

2. Zaktualizuj opis swojej pracy księgowej. Podaj jasne podsumowanie potrzebnych ci umiejętności, w tym umiejętności technicznych i interpersonalnych. Dobry opis pozwoli kandydatom zrozumieć Twoje oczekiwania co do wyników.

3. Wejście Solicit. Wpisz najlepszych członków swojego zespołu do aktualizacji listy obowiązków, zadań i wymagań związanych z danym stanowiskiem. Podczas gdy ostateczna decyzja należy do Ciebie, kluczowi członkowie zespołu mogą wnieść swój wkład i pomóc w uniknięciu błędnego wyboru.

4. Pomóż swojej firmie się wyróżnić. Bądź kreatywny w promowaniu unikalnej kultury korporacyjnej, możliwości rozwoju i korzyści Twojej organizacji. Upewnij się, że wynagrodzenie jest zgodne z konkurencyjnymi pracodawcami.

5. Praca z firmą rekrutacyjną. Specjaliści ds. personelu codziennie kontaktują się z menedżerami i osobami poszukującymi pracy oraz rozumieją aktualne trendy w zatrudnieniu. Wykorzystując ich rozległą sieć kontaktów, możesz spotkać się z kandydatami, których nie mogłeś znaleźć na własną rękę i szybciej wypełnić swoje wolne stanowiska.

Powiązany artykuł:

Jak Twoja firma może zaistnieć w “Wojnie o talenty”

Wynagrodzenia księgowe Szacuje się, że wzrosną o 4,7% w 2016 r.