Wielki App Hunt zaczyna się tutaj

Targi, które odbywają się wiosną i wczesnym latem, dają AccountingWEB możliwość dogonienia kilku starych przyjaciół. Ale to, co naprawdę interesuje nas w tym roku, to nowe dzieci na bloku, z których większość będzie touting dodatkowych aplikacji, które działają w parze z QuickBooks Online (QBO), Xero â lub obu.

Mark Gilbert, który twierdzi, że jego firma, Mark’s Bookkeeping Services, jest największym niezależnym księgowym w Nowym Jorku, przybył na New York Accounting Technology Show & Conference pod koniec kwietnia z tym samym programem. Jest on wielkim fanem Xero i aplikacji dodatkowych: âI look everywhere for apps,â» powiedział, ale był trochę rozczarowany tym, co znalazł na pokazie.

Najważniejszym wystawcą na tym wydarzeniu był Expensify, narzędzie do raportowania wydatków, które integruje się z QBO, Xero i kilkoma innymi systemami chmurowymi. Damien Greathead, główny amerykański rywal Expensify, Receipt Bank, również krążył po sali, rozmawiając ze wszystkimi przybyszami o wycieczce Receipt Bank do zarządzania praktyką z nowym pakietem Practice Platform.

Mówiąc dokładniej, Practice Platform nie jest aplikacją, wyjaśnił Greathead, ale zbiorem aplikacji, które odnoszą się do punktów tarcia w prowadzeniu operacji księgowych. W swojej zalążkowej postaci, Platforma Praktyczna zawiera tablicę rozdzielczą dla księgowości, pokazującą ilość wykonanej pracy dla każdego klienta; system oceny zadań klienta, który klasyfikuje go według pilności; oraz pomiar efektywności klienta, pokazujący jak dobrze wykonuje on proces księgowy. Kolejny raport w ramach narzędzia będzie zawierał zarówno dane z Banku Odbiorów, jak i Xero, sygnalizując, kiedy transakcje są uzgadniane oraz kiedy dokumenty pomocnicze potrzebne do uzupełnienia ksiąg są wgrywane.

Ambitnym planem Banku jest pakowanie wielu kluczowych narzędzi zarządzania w gotowy pakiet dla księgowych i menedżerów księgowych. Jest to model, który przemawia do Marka Gilberta.

âApps zapewniają aż 80 procent funkcjonalności narzędzi stacjonarnych, ale są bardziej zwinne. Wraz ze zmianami technologicznymi wciąż korzystają z nowych funkcji w miarę ich pojawiania się, â» powiedział Gilbert.

Poparł również komentarz, który regularnie pojawia się na podiach konferencyjnych i stoiskach wystawowych: «Aplikacje zmniejszają mój nakład pracy. Oszczędzając czas, pomagają mi odchodzić od stawek godzinowych, by spędzać więcej czasu jako zaufany doradca.â»

Tak ujął to Erik Asgeirsson, dyrektor generalny CPA.com: Jeśli budujesz unikalne rozwiązania w zakresie chmury obliczeniowej w celu świadczenia usług zlecanych na zewnątrz, okazja jest jasna. Nie chcesz konkurować z księgowymi za 20 do 25 dolarów na godzinę. Oprogramowanie jest coraz lepsze, więc musisz myśleć o wykorzystaniu oprogramowania do poprawy swojej praktyki.â»

Asgeirssona słuchał Edwin Monteiro, z grupy Axis CPA w Waterbury, Connecticut. Jako ktoś, kto zrobił łączony dyplom z zakresu księgowości/informatyki, jest w pierwszej fali zwolenników chmur. Podczas gdy firma jest jeszcze młoda, Monteiro podąża tą samą drogą co Mark’s Bookkeeping Services, polegając na Xero, Workflow Manager i Receipt Bank. W sezonie post-busy testuje Hubdoc pod kątem przechwytywania danych podatkowych i poszukuje aplikacji, która pomoże mu przydzielać zasoby ludzkie do zadań klientów przed przyszłorocznym szczytem obciążenia pracą.

Tradycyjnym sposobem oceny silników księgowych chmury jest zapytanie, ilu użytkowników ma system. Po prawie 15 latach na rynku, QBO jest na czele z 840.000 użytkowników, z których ponad pół miliona znajduje się w Ameryce Północnej. Następny w kolejności jest Xero z 370.0000-plus na całym świecie â, ale mniej niż 10 procent z nich znajduje się w Stanach Zjednoczonych.

Dane te zostały dostarczone przez holenderskiego dewelopera Exact, który twierdzi, że jest globalnym numerem 3, z 185.000 użytkowników.

Według prezesa Exact, Erika van der Meijdena, jednym z kluczowych wymogów dla każdej globalnej aplikacji księgowej w chmurze jest posiadanie dużego ekosystemu stowarzyszonych zewnętrznych producentów oprogramowania w celu poszerzenia jego zasięgu.

Liczba użytkowników chmury zawsze będzie kwestią do dyskusji, ale oto alternatywny sposób na porównanie systemów ewidencji w chmurze: Ile dodatków obsługują? Oto, co znaleźliśmy podczas szybkiej wycieczki po rynkach aplikacji:

Zmodernizowany rynek QuickBooks Apps.com zawiera ponad 190 dodatków, które łączą się z QBO.

Tymczasem Xero twierdzi, że w swojej ogólnoświatowej stajni ma ponad 380 dodatków. Ostatnim razem, gdy AccountingWEB liczył, ponad 300 z nich było notowanych na amerykańskim rynku dodatków.

Podobnie jak Intuit, Sage ma legion obcych programów do obsługi swoich narzędzi księgowych pulpitu, z których 40 jest teraz dostępnych dla Sage One na swojej stronie dodatkowej w Wielkiej Brytanii, ale to wygląda na jeden z obszarów, gdzie Sage nie wyeksportował jeszcze tego obiektu do Ameryki Północnej.

Dokładnie, w międzyczasie, łączy się z portfelem około 250.

Jako wyzwanie dla rosnącej fiksacji z aplikacjami księgowymi, van der Meijden zakwestionował metrykę liczenia aplikacji w rozmowie z AccountingWEB.

Podstawa naszego portfela jest inna, â» powiedział van der Meijden. ââ™ Jeśli jesteś małym biznesem, nie chcesz wziąć 10 aplikacji i skleić ich razem. Mamy rozwiązanie dla firm hurtowych, które można uzupełnić o jedną lub dwie aplikacje, aby uczynić je naprawdę skutecznymi dla tego biznesu.

Inne systemy koncentrujące się na księgowości muszą uzupełnić ją o siedem do ośmiu aplikacji, aby zaspokoić ten biznes», dodał. «Jako przedsiębiorca, chcesz korzystać z oprogramowania, które jest dostosowane do Twojej firmy, które możesz używać płynnie z chmury.â»

Czy planujesz prowadzić swoje własne wspaniałe polowanie na aplikacje tego lata? AccountingWEB.com rusza w drogę do Denver na Xerocon (2-4 czerwca), następnie Nowy Orlean na Skalowanie Nowych Wzgórz (21-24 czerwca) i z powrotem do Nowego Orleanu na Sage Summit (27-30 lipca). Daj nam znać, czy wybierasz się na te lub inne wydarzenia i czy odkryjesz jakieś ciekawe nowe aplikacje do księgowania w chmurze podczas swoich podróży.