Więzienie Jessego i Sandi Jacksonów związane z wyrokami skazującymi za nadużycia.

przez Teresę Ambord

Były przedstawiciel USA Jesse Jackson Jr. i jego żona Sandi – była radna chicagowska – wrócili do sądu 14 sierpnia 2013 r., by zostać skazani pod zarzutem oszustw wyborczych i podatkowych. Obydwaj Jacksonowie przyznali się do winy, kiedy pojawili się w sądzie w lutym zeszłego roku, nie podając żadnego usprawiedliwienia dla swoich działań, lecz przepraszając sąd i społeczeństwo. Opłaty obejmowały wydanie około $750,000 z funduszy kampanii na zakup osobistych rzeczy, takich jak zegarek Rolex, meble, futra, pamiątki sportowe, itp. oraz niezgłoszenie dochodu podlegającego opodatkowaniu w wysokości około $600,000.

Orzeczenia

Ich rozprawa sądowa odbyła się przed sędzią federalnym Amy Berman Jackson (brak związku).

Obaj Jacksonowie płakali w sądzie, czekając na wynik końcowy. W końcu Jesse został skazany na trzydzieści miesięcy więzienia plus trzy lata nadzorowanego zwolnienia. Jeśli za dobre sprawowanie dostanie czas wolny, może skończyć odsiadywać około 25 miesięcy.

Jesse mógł być skazany na 36 do 57 miesięcy więzienia i grzywnę w wysokości od 10 000 do 100 000 dolarów. Prokuratorzy nalegali na więcej, prosząc o pięć lat więzienia i grzywnę w wysokości 250.000 dolarów. Asystent prokuratora USA Matt Graves powiedział, że zbrodnie Jessego stanowiły jeden z największych przypadków kradzieży ze skarbca kampanii, które kiedykolwiek były ścigane, zgodnie z raportem w Chicago Tribune .

Sędzia Jackson zalecił umieszczenie go w federalnym obozie karnym w Alabamie. Chicago Tribune informuje, że takie zalecenia mają charakter wyłącznie doradczy, a ostateczna decyzja należy do Biura Więziennictwa.

Upokorzony, Jesse powiedział sądowi”, jestem przykładem dla całego Kongresu”, powiedział. “Rozumiem to. Nie oddzielałem swojego życia osobistego od działalności politycznej i nie mogłem się bardziej mylić.”

Jeśli chodzi o Sandi, nakazano jej spędzić rok w więzieniu, a następnie kolejny rok nadzorowanego zwolnienia. Sędzia stwierdził, że był to dokładnie jeden rok, a nie zwykły rok i dzień. Dlaczego jest to istotne? Ponieważ oskarżeni, którzy dostają jeden rok lub mniej, jak Sandi, nie mogą kwalifikować się do czasu wolnego za dobre zachowanie. Innymi słowy, Sandi będzie służył cały rok. Wcześniej patrzyła na rok do dwóch lat w więzieniu.

Sandi może być w stanie odbyć swoją kadencję w federalnym zakładzie karnym w Marianna na Florydzie, co stanowi minimalne zabezpieczenie dla przestępczyń.

“Powiedziała sądowi”, chcę zacząć od przeproszenia najpierw mojej rodziny, przyjaciół, społeczności i wyborców za skargi, które mnie tu dziś sprowadziły.” Przyznała się do rozczarowania społeczności i narażania swojej “jednostki rodzinnej na niebezpieczeństwo”.

Jacksonowie będą mogli odbywać swoje wyroki pojedynczo, a Jesse będzie pierwszy.

Powiązany artykuł:

  • Jesse Jackson Jr. Winny przestępstw pieniężnych