Właściciel samochodu i dyrektor finansowy Przyznanie się do winy za przestępstwa podatkowe

przez Terri Eyden

Charles Alan Pflueger, właściciel Pflueger Inc.; Randall Kurata, dyrektor finansowy spółki; oraz Julie Kam, asystentka wykonawcza Pfluegera, przyznają się do złożenia fałszywych zeznań o podatku dochodowym przed sędzią Sądu Okręgowego USA Leslie E. Kobayashi w Honolulu, Departamentem Sprawiedliwości i Urzędem Skarbowym, ogłoszonych 29 maja.

Zgodnie z aktem oskarżenia i innymi dokumentami złożonymi w sądzie federalnym w Honolulu, Charles Alan Pflueger, Randall Kurata, Julie Kam i inni spowodowali, że Pflueger Inc. pokrył osobiste wydatki Charlesa Alana Pfluegera i innych. Trzech oskarżonych doprowadziło następnie do tego, że firma Pflueger Inc. nieprawidłowo odliczyła wydatki osobiste jako wydatki służbowe w zeznaniach podatkowych Pflueger Inc. dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych. Pflueger spowodował, że inna z jego firm, Pacific Auto Distributors LLC, pokryła dodatkowe wydatki osobiste, a on nie zgłosił tych płatności jako dochodu w swoich zeznaniach podatkowych.

Pflueger przyznał się do jednego z zarzutów dotyczących złożenia fałszywego zeznania o podatku dochodowym od osób fizycznych za rok podatkowy 2005. Kam przyznała się również do złożenia fałszywego zeznania o podatku dochodowym za rok podatkowy 2005, ponieważ nie zgłosiła jako osobistych wydatków osobistych, które firma Pacific Auto Distributors LLC zapłaciła w jej imieniu.

Kurata przyznał się do jednego z zarzutów dotyczących złożenia fałszywego federalnego zeznania podatkowego dla Pflueger Inc. za rok podatkowy 2003. Kurata przyznał, że od 2003 r. do co najmniej 2005 r. wiedział, że Pflueger Inc. pokrywa wydatki osobiste różnych osób fizycznych, w tym Pflueger’s. Kurata przyznał ponadto, że w 2003 r. osobiście podpisał od Pflueger Inc. czeki, w których pokrywał wydatki osobiste osób fizycznych. Kurata złożył zeznanie podatkowe Pflueger Inc. za 2003 r., wiedząc, że jest ono nieprawdziwe, ponieważ niesłusznie zaliczył on do kosztów działalności gospodarczej istotne wydatki osobiste Pflueger.

Skazanie Pfluegera i Kama przewidziane jest na 31 stycznia 2013 roku, a skazanie Kuraty na 20 grudnia 2012 roku.

Artykuły pokrewne:

Kobieta z Alabamy skazana za oszustwa podatkowe

Były przedstawiciel państwa przyznaje się do winy za nadużycia finansowe i uchylanie się od płacenia podatków

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA