Wnioski o stypendium dostępne dla studentów z Illinois

przez Deanna C. White

Tej zimy Illinois CPA Society (ICPAS) oferuje studentom Illinois college’u specjalizującym się w księgowości możliwość złagodzenia niebotycznych kosztów college’u podczas realizacji ich marzenia o zostaniu CPA poprzez zdobycie stypendium.

Obecnie ICPAS składa wnioski o przyznanie stypendium na rok akademicki 2013-2014. Okazja do otrzymania stypendium jest otwarta dla studentów Illinois college’u, którzy ukończyli studia w zakresie księgowości i planują zostać CPA.

Studenci, którzy spełniają te kryteria mogą ubiegać się o następujące stypendia:

  • Illinois CPA Society Accounting Tuition Scholarship. Wielokrotne stypendia w wysokości do $2,000 każde są dostępne dla studentów starszych i absolwentów.
  • Illinois CPA Society Textbook Scholarship. Wielokrotne nagrody w wysokości do $500 każda w wydatkach na książki i programy nauczania są dostępne dla uczniów młodszych, starszych i absolwentów.
  • Herman J. Neal Scholarship. Dla afroamerykańskich juniorów, seniorów i absolwentów dostępne są wielokrotne stypendia w wysokości do 4000$ każdy.
  • Women’s Executive Committee Advancing Women in Accounting Scholarship. Wielokrotne stypendia w wysokości do $4,000 każde są dostępne dla kobiet osiągających wysokie wyniki, zapisanych jako studenci starsi lub absolwenci.

Termin składania wniosków upływa dnia 1 kwietnia 2013 r. Kandydaci mogą ubiegać się o wielokrotne stypendia.

ICPAS zapewnia te stypendia dzięki wysiłkom CPA Endowment Fund of Illinois i jego wsparciu dla przyszłości zawodu księgowego poprzez hojność jego członków oraz ich firm i organizacji.

Wendy Kelly, dyrektor w Itasca, Illinois, Corbett, Duncan & Hubly, PC i przewodnicząca komitetu wykonawczego ICPAS Women’s Executive Committee (WEC), powiedziała jako młoda kobieta, która zamieniła swoje pączkujące zamiłowanie do matematyki w rozwijającą się karierę w księgowości publicznej, zawsze była “pasjonatem pomagania innym kobietom w osiąganiu sukcesów w księgowości”.

Dlatego też, jak powiedziała Kelly, jest zawsze podekscytowana roczną perspektywą przyznania stypendium WEC Advancing Women in Accounting i dumna, że może wesprzeć trwającą misję komisji, polegającą na wspieraniu i mentoringu młodych kobiet wchodzących do zawodu.

Kelly powiedziała, że choć uważa, iż ostatecznie “kobiety i mężczyźni muszą być odpowiedzialni za własną karierę zawodową”, ma nadzieję, że takie stypendia jak stypendium WEC, a także wysiłki komisji na rzecz mentoringu i wspierania kobiet w tym zawodzie pomogą zwiększyć liczbę kobiet na stanowiskach kierowniczych w publicznych firmach księgowych.

“Patrząc na ostatnie statystyki dotyczące kobiet na stanowiskach kierowniczych w zawodzie, nadal uważam, że jest wiele do zrobienia, aby otworzyć te role”, powiedziała Kelly.

Jennifer Ellison , jedna ze stypendystek WEC Advancing Women in Accounting Scholarship na lata 2012-2013, powiedziała, że stypendium nie tylko pomogło jej zrealizować jej osobiste marzenie o zostaniu CPA, ale także przypomniało jej, by zawsze doceniała możliwości, jakie daje jej i jej rówieśnikom.

“Stypendium przypomina mi o szczęściu mojego pokolenia”, powiedział Ellison. “Mam wielkie szczęście, że mogę zrobić karierę zawodową w obszarze, który wybrałem.”

Wiele z byłych stypendystek ICPAS, jak Emily Loerger , stypendystka WEC Advancing Women in Accounting Scholarship na lata 2012-2013, również twierdzi, że ma wszelkie intencje, aby zapewnić, że szczęście zostanie przekazane kolejnym pokoleniom, kiedy staną się one członkami zawodu.

“Nie mogę się doczekać, aby kontynuować swoją edukację, rozwijać zawód i być w stanie oddać się społeczności poprzez moją karierę jako CPA”, powiedział Loerger.

Aby uzyskać więcej informacji na temat stypendiów ICPAS i złożyć wniosek, odwiedź stronę www.icpas.org/students.htm .

Powiązany artykuł:

  • 2013-2014 Wnioski o przyznanie stypendiów AICPA już dostępne
  • Programy stypendialne dla księgowych