Wskazówka podatkowa: Dodaj na wydatki medyczne dla osoby nie zależnej

przez Ken Berry

Jest to ósmy artykuł z naszej serii porad dotyczących zeznań podatkowych za 2011 rok.

It's often difficult for taxpayers to qualify for medical expense deductions – but not impossible. Mimo że roczny próg jest zniechęcający, klienci często pomijają lub ignorują koszty uzyskania przychodu, które mogą pomóc wyłożyć ich sumę. Doskonałym przykładem są wydatki na leczenie płacone w imieniu krewnego, który nie jest zależny od podatku.

Let's zacząć od tego podstawowego założenia. W 2011 r. podatnik może odliczyć tylko te kwalifikowane wydatki medyczne i stomatologiczne, które przekraczają 7,5 procent skorygowanego dochodu brutto (AGI). Na przykład, jeśli podatnik ma AGI w wysokości 100 000 USD i poniósł 7 000 USD niezwróconych wydatków w ciągu roku, nie otrzymuje żadnego odliczenia medycznego. Co gorsza, próg ten ma wzrosnąć do 10 procent AGI w 2013 roku.

Oczywiście, podatnicy mogą zaliczyć wydatki medyczne i stomatologiczne poniesione w imieniu małżonka lub osób pozostających na utrzymaniu, jak małe dzieci, do sumy całkowitej. A co ze starszym krewnym, któremu podatnik pomaga w utrzymaniu?

Zazwyczaj można ubiegać się o zwolnienie z obowiązku opieki nad krewnym tylko wtedy, gdy zapewnia się więcej niż połowę rocznego wsparcia dla krewnego's i jego lub jej dochód brutto nie przekracza kwoty osobistego zwolnienia (3 700 USD w 2011 r.). Ale there's a slight vrinkle in these rules for "medical dependents." The IRS says in Pub. 502, Medical and Dental Expenses , że można włączyć wydatki medyczne płacone dla krewnego, jeśli zdasz test pół-support – nawet jeśli można 't roszczenia krewnego jako zależny z powodu testu dochodu brutto.

Przykład: Załóżmy, że klient's starsza matka otrzymała $10,000 na świadczenia socjalne i $4,500 z podlegających opodatkowaniu dochodów z inwestycji w 2011 roku. Klient dawał mamie 1000 dolarów miesięcznie na czynsz, a także płacił 3000 dolarów z kieszonkowych rachunków medycznych. Tak więc klientka zapewniła ponad połowę swojego wsparcia (15,000 $ w porównaniu do 14,500 $). Ale klient nadal może 't twierdzić, że mama jest na utrzymaniu w 2011 roku, ponieważ jej dochód do opodatkowania przekroczył limit $3,700.

W tym przypadku, twój klient może dodać 3,000$ zapłacone za rachunki medyczne mam's do swoich innych kwalifikowanych wydatków medycznych i stomatologicznych. Dodatkowa kwota może być tylko tym, czego klient potrzebuje, aby przekroczyć 7,5% progu AGI. A jeśli klient już zakwalifikował się do odliczenia medycznego w 2011 roku, cała roczna płatność za opiekę medyczną dla mamy podlega odliczeniu.

Zobacz całą serię Ken Berry's wskazówki podatkowe na sezon składania wniosków 2012

 1. Jak zabezpieczyć 'Extra' Dependency Exemption
 2. Wybierz 'Biggest i Best' State Tax Deduction
 3. Blokada w odliczeniach odsetek od kredytów hipotecznych dla Punktów
 4. Generowanie Kredytów Energetycznych dla Klientów
 5. Dish Out Tax Rewards to Charitable Volunteers
 6. Impreza w domu? That's (Deductible) Entertainment!
 7. Spell Out Przepisy podatkowe dotyczące edukacji biznesowej
 8. Dodaj na wydatki medyczne dla Nondependent
 9. Jak przeliterować ulgę podatkową? C-a-s-u-a-l-t-y Loss
 10. Rozszerzenie zasięgu kredytu na opiekę zdrowotną

Artykuły pokrewne:

 • Recepta na odliczenia lekarskie
 • IRS wyjaśnia niektóre odliczenia medyczne