Wskazówka podatkowa: Impreza w domu? To jest (odliczalne) Rozrywka!

przez Ken Berry

Jest to szósty artykuł z naszej serii porad dotyczących zeznań podatkowych za 2011 rok.

Dni trójmartiniowego lunchu już dawno minęły, ale bystrzy podatnicy nadal mogą delektować się wieloma przysmakami podatkowymi, które pozwolą na zabawę ich najlepszych klientów. W rzeczywistości, niektórzy klienci mogą mieć prawo do odpisów za organizację spotkań w swoich własnych domach.

Jako punkt wyjścia podatnicy mogą odliczyć 50 procent kosztów rozrywki, które są “bezpośrednio związane” lub “związane” z aktywnym prowadzeniem działalności gospodarczej. Aby być bezpośrednio związanym, należy spodziewać się uzyskania dochodu lub określonej korzyści biznesowej z działalności i angażować się w dyskusje biznesowe podczas jej prowadzenia. Rozrywka musi być drugorzędna w stosunku do celu biznesowego i, ogólnie rzecz biorąc, ograniczać się do osób zaangażowanych w działalność gospodarczą.

Bardziej powszechne jest kwalifikowanie się do odliczeń w oparciu o rozrywkę związaną z prowadzoną działalnością. W takim przypadku wystarczy przeprowadzić “istotną rozmowę biznesową” bezpośrednio przed lub po zakończeniu imprezy rozrywkowej. Innymi słowy, w odróżnieniu od bezpośrednio związanych z nią rozrywek, mogą one mieć charakter czysto towarzyski.

Jeśli klient, którego zabawiasz, pochodzi spoza miasta, rozrywka może mieć miejsce dzień przed lub po spotkaniu biznesowym. Tak więc, po wynegocjowaniu umowy biznesowej w piątek, podatnik może zorganizować dla klienta imprezę obiadową w sobotę i odliczyć dopuszczalną część rozrywki domowej.

Ile możesz odliczyć? Nie ma zakazu zapraszania gości towarzyskich, takich jak przyjaciele czy sąsiedzi, na domowe przyjęcie, ale nie można odpisać kosztów, które można przypisać tym gościom. Odliczana jest tylko część przypadająca na gości biznesowych, chociaż małżonkowie otrzymują bezpłatną przepustkę. Możesz policzyć “lepsze połowy” jako gości biznesowych, nawet jeśli nie mają oni nic wspólnego z biznesem.

Na przykład, załóżmy, że klient urządza imprezę domową po poważnej dyskusji biznesowej. Lista gości obejmuje trzech partnerów biznesowych na spotkaniu oraz ich współmałżonków, parę przyjaciół, a także Ciebie i Twojego współmałżonka. Jeśli koszt wynosi 1000 dolarów, to 800 dolarów kosztów kwalifikuje się do odliczenia. Twój klient może więc odpisać 400 dolarów jako rozrywkę biznesową (50 procent z 800 dolarów).

Wreszcie, jeśli klient organizuje letni grill lub inne spotkanie dla pracowników, zwyczajowy 50 procentowy limit odliczeń na rozrywkę nie ma zastosowania. Cały koszt jest możliwy do odliczenia tak długo, jak cały personel jest zaproszony.

Więcej informacji można znaleźć w IRS Publication 463, Travel, Entertainment, Gift, and Car Expenses.

Zobacz całą serię wskazówek podatkowych dla Kena Berry’ego na sezon składania wniosków 2012.

 1. Jak zapewnić “dodatkowe” zwolnienie z zależności

 2. Wybierz “Największe i najlepsze” odliczenie podatkowe państwa

 3. Blokada w odliczeniach odsetek od kredytów hipotecznych dla Punktów

 4. Generowanie Kredytów Energetycznych dla Klientów

 5. Dish Out Tax Rewards to Charitable Volunteers

 6. Impreza w domu? To jest (ułamkowa) rozrywka!

 7. Spell Out Przepisy podatkowe dotyczące edukacji biznesowej

 8. Dodaj na wydatki medyczne dla Nondependent

 9. Jak przeliterować ulgę podatkową? C-a-s-u-a-l-t-y Loss

 10. Rozszerzenie zasięgu kredytu na opiekę zdrowotną

Artykuły pokrewne:

 • Jakie wydatki na rozrywkę można odliczyć?
 • Dziesięć najczęściej pomijanych odliczeń od podatku od działalności gospodarczej