Wskazówka podatkowa: Jak zapewnić «dodatkowe» zwolnienie z podatku od osób zależnych

przez Ken Berry

Dlaczego klienci powinni korzystać z Twoich usług w zakresie przygotowania zeznania podatkowego zamiast szukać programu podatkowego online? Nawet w dobie technologii «zrób to sam», możesz dostarczyć cennych informacji, których indywidualni podatnicy po prostu nie mogą uzyskać od standardowego oprogramowania. Twój «pitch» jest oczywisty: niewielka kwota, jaką klient zapłaci za Twoje usługi będzie prawdopodobnie znacznie przewyższona przez dodatkowe oszczędności podatkowe, które możesz wykryć.

O jakich korzyściach podatkowych mówimy? Oczywiście, każda sytuacja jest inna, ale zebraliśmy grupę dziesięciu aktualnych wskazówek podatkowych, które Twoi klienci mogą łatwo przeoczyć lub przeoczyć. Oto pierwsza z naszych serii na sezon podatkowy 2011.

Wskazówka 1: Zabezpieczyć «dodatkowe» zwolnienie z zależności

Większość klientów jest zaznajomiona z ubieganiem się o zwolnienia z obowiązku opieki nad dziećmi, które nadal mieszkają w domu. To nie-mózgowiec: Rodzic może skorzystać z rocznego zwolnienia ($3,700 na zwroty 2011) dla każdego dziecka poniżej dziewiętnastego roku życia, lub pełnoetatowego studenta poniżej dwudziestego czwartego roku życia, pod warunkiem, że rodzic zapewnia więcej niż połowę wsparcia dla dziecka.

Ale to cierniowa propozycja, gdy ktoś pomaga wspierać starszego krewnego, co w dzisiejszych czasach jest dość częstym zjawiskiem. W tym przypadku, klient musi również spełnić «test dochodu brutto». Jeśli roczny dochód brutto krewnego przekracza kwotę osobistego zwolnienia, klient nie może ubiegać się o zwolnienie dla krewnego, nawet jeśli spełnia on lub ona spełnia pół testu wsparcia.

Należy pamiętać, że dochód brutto nie obejmuje dochodów zwolnionych z podatku, generowanych przez obligacje komunalne. Jeszcze bardziej znaczące: Chociaż świadczenia socjalne wykorzystywane do wsparcia liczą się do testu półpomocy, to jednak nie liczą się do tego celu jako dochód brutto .

Na przykład, załóżmy, że twój klient przekazał 15.000 dolarów na wsparcie swojej starszej matki w 2011 roku. Mama zarobiła $2,500 w dochodach z inwestycji podlegających opodatkowaniu, $1,000 w dochodach wolnych od podatku oraz $10,000 na świadczeniach socjalnych. Klient przekazał więcej niż połowę rocznego wsparcia mamy (od 15,000 do 13,500 dolarów), ale co z testem dochodu brutto? Ponieważ zasiłki socjalne nie liczą się jako dochód brutto, dochód mamy podlegający opodatkowaniu w wysokości $2,500 nie przekracza kwoty zwolnienia z podatku w wysokości $3,700. Zwrot podatku: Twój klient może ubiegać się o dodatkowe zwolnienie dla mamy w 2011 roku.

Zobacz całą serię wskazówek podatkowych dla Kena Berry’ego na sezon składania wniosków 2012.

 1. Jak zapewnić «dodatkowe» zwolnienie z zależności
 2. Wybierz «Największe i najlepsze» odliczenie podatkowe państwa
 3. Blokada w odliczeniach odsetek od kredytów hipotecznych dla Punktów
 4. Generowanie Kredytów Energetycznych dla Klientów
 5. Dish Out Tax Rewards to Charitable Volunteers
 6. Impreza w domu? To jest (ułamkowa) rozrywka!
 7. Spell Out Przepisy podatkowe dotyczące edukacji biznesowej
 8. Dodaj na wydatki medyczne dla Nondependent
 9. Jak przeliterować ulgę podatkową? C-a-s-u-a-l-t-y Loss
 10. Rozszerzenie zasięgu kredytu na opiekę zdrowotną

Artykuły pokrewne:

 • Wskazówka podatkowa: Osoby zależne
 • IRS ogłasza jednolitą definicję kwalifikującego się dziecka